Kurzemes Vārds

05:19 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Par dāvanu, kas īpaši gatavota
Sandra Šeniņa, Nacionāli patriotisko organizāciju koordinatore

Man ir patiess prieks, ka ar katru gadu liepājnieki laikus strādā un domā, kādu dāvanu pasniegt savai pilsētai dzimšanas dienā. Es labi atceros to laiku, kad tika pieprasīti veltījumi padomju svētku gadskārtām. Latvijai atgūstot valsts neatkarību, labu laiku šis ieradums turpinājās. Nav iespējams apmeklēt visus sarīkojumus, koncertus un prezentācijas, bet par tiem Liepājas 382.dzimšanas dienas sarīkojumiem, kuros es biju klāt, varu ar pārliecību teikt, ka šogad bija izcilas dāvanas mūsu pilsētai. Pēc manas un, domāju, arī daudzu citu pārliecības, tas ir pats svarīgākais. Lielākā dāvana, ko cilvēks (un šajā gadījumā Liepāja) var saņemt, ir tāda, kas īpaši gatavota un sarūpēta. Un šis gads pārspēja visus iepriekšējos.

Pati nebeidzu priecāties par Irinas Tīres grāmatu "Liepāja grafikās". Tā patiešam ir unikāla dāvana Liepājai un pašai māksliniecei viņas lielajā dzīves jubilejā, jo pavisam noteikti ar tādu augsti profesionālā līmenī iespiestu izdevumu lepoties nevar neviena pilsēta Latvijā un, iespējams, arī citās valstīs. Manuprāt, tā ir sava veida privilēģija, ja var pasūtīt konkrētu skaņdarbu vai koncertuzvedumu, kāds ir "Liepājas stāsts", kurā ar savu devumu iesaistījušies tik daudzi liepājnieki – mūziķi, aktieri, mākslinieki. Tā ir fantastiska kopējā dāvana savai pilsētai.

Jāatzīstas, pēc vairākiem gadiem atkal apmeklēju svinīgo pasākumu Liepājas teātrī, kur godināja Goda un Gada liepājniekus. Diemžēl nevaru salīdzināt ar iepriekšējiem, bet šis man patika, ļoti interesanti bija klausīties iepriekš ierakstītās intervijas ar godinātajiem. Neuzdrošinos kritizēt to, kas notika uz skatuves, jo pati pēc savas pieredzes zinu, ko nozīmē sagatavot kādu sarīkojumu, tomēr nevarēja neievērot videoierakstu slikto kvalitāti.

Parunājot ar cilvēkiem par svētku notikumiem pagājušajā nedēļā, jāsecina, ka šoreiz nemaz nevar nosaukt sarīkojumus, kas būtu galīgi garām. Un tas ir laikā, kad cilvēki kļuvuši prasīgāki un kritiskāki. Te nāk prātā internets, kur parādās tik daudz ķengu, kur diemžēl vairāk savu žulti uz visu pasauli izlej tie, kuri nekur neiet, neko neredz vai kuri paši neko nedara, bet naski ar dubļu šalti aplej darītājus. Gribas saukt: kur esat jūs, profesionāļi, kāpēc neizsakāt savu viedokli, savas domas?