Kurzemes Vārds

07:49 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. un 19. martā

1927.
Laikraksts ziņo, ka uz Valsts prezidenta Jāņa Čakstes bērēm devies Liepājas pilsētas galva Rimbenieks un viņa vietnieks Birznieks. Pilsētas vārdā uz kapa tiks nolikts liels vainags, kas darināts Liepājas dārzniecībā. Uz bērēm devušies arī 15.Liepājas aizsargu pulka un 6.Aizputes aizsargu pulka pārstāvji, vairāku organizāciju un biedrību dalībnieki. Vispārējām sērām pievienojušies arī Liepājas ostā stāvošie ārvalstu kuģi, nolaižot karogus pusmastā. Prezidenta bēru dienā skolās mācības nenotiks. Bet kāds liepājnieks ierosina pārdēvēt kādu no Liepājas krieviskām ielām (piemēram, Suvorova ielu) Jāņa Čakstes vārdā.

1937.
Sociālās apgādības departaments paziņo, ka Ministru kabinets piešķīris Liepājai 10000 latu viegla darba spējīgu darba meklētāju nodarbināšanai martā.

Pirms pasaules kara karadienestu Krievijas kara flotē beidza Sergejs Suhoparovs un palika uz dzīvi Liepājā. Viņš nestrādāja, kļuva par klaidoni. Citi klaidoņi viņu dēvēja par admirāli Suhoparovu, jo viņam patika stāstīt, ka uz kara kuģa bijušas labas attiecības ar ekskadras admirāli, ar kuru kopā dzēris tēju. Latvijas tiesu iestādes Suhoparovu par klaidonību sodījušas neskaitāmas reizes. Klaidoņa iemīļotā dzīvesvieta ziemā un vasarā bija pusbūvētās pareizticīgo katedrāles pagrabā. Kad sāka spridzināt katedrāles mūrus, Suhoparovs raudāja par izpostīto mājvietu. Katedrāles pagrabā viņš bija savilcis salmus, vecas lupatas. Tā bija viņa guļvieta. Pēc katedrāles saspridzināšanas Suhoparovs pārcēlās uz dzīvi "Olimpijas" vecajos kazemātos. Šī gada stiprā ziema krietni iedragāja viņa veselību. No aukstuma viņam uztūka seja un kājas. Pirms dažām dienām viņš ieradies paziņas A.Gesikes dzīvoklī un lūdzis atļauju nakti pārgulēt siltumā, jo esot slims. Otrā rītā Gesike aizgājis uz darbu. Vakarā atgriežoties, atradis Suhoparovu mirušu.

1947.
Liepājas pilsētas Tekstila un galantērijas rūpniecības kombināta 28.darbnīcas kolektīvs pirms dažām dienām kopējā sapulcē apsprieda aicinājumu stāties sociālistiskajā sacensībā par šā gada plāna izpildīšanu līdz Oktobra revolūcijas 30.gadadienai, bet līdz gada beigām saražot virs plāna 2500 metru auduma, bet, ceļot darba ražīgumu par 15 procentiem, racionāli izmantojot izejvielas un dziju atlikumus, pazemināt produkcijas pašizmaksu vismaz par 10 procentiem.