Kurzemes Vārds

05:29 Otrdiena, 17. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Reiz notika tā...

Ar pieciem močiem un "Madamen" uz sēkļa

"Kā var ar pieciem močiem Baltijas jūrā pie Gotlandes krastiem uzbraukt uz sēkļa? Var. Ja braucamie atrodas uz kuģa. Mūsu variantā tas bija kuģis "Madamen"," atceras Liepājas motokluba "Vētrasputni" prezidents Jānis Dreiblathens.

Pērn augusta beigās daži Liepājas motokluba biedri kopā ar saviem paziņām Ventspilī uz kuģa "Madamen" klāja nogādāja savus piecus motociklus, lai dotos nedēļas nogales braucienā uz Gotlandi. Tur, iepazīstot šo salu, bija paredzēts pavadīt trīs dienas. Izbraucot jūrā, neviens, protams, nevarēja iedomāties, ka ceļojums beigsies nevis pēc trim, bet gan veselām sešām dienām, tādējādi neplānoti kavējot darbu un, ko tur liegt, iedzīvojoties negaidītos finansiālos tēriņos. Kad ieradušies Gotlandē, izbraukājuši to krustām šķērsām, pabijuši arī Farro salā. Tā kā aktīvā tūrisma sezona bija beigusies un līdz ar to arī tūristiem domātie piedāvājumi, braucēji nolēmuši uz dzimteni doties jau sestdienas vakarā. Tā teikt, lai laikus nokļūtu mājās.

Lai arī jau meties tumšs, kāpuši uz klāja, nostiprinājuši močus, un "Madamen" kurss nostādīts Latvijas virzienā. "Atceros, bijām braukuši apmēram pusstundu. Sēdēju kajītē un grasījos ķerties pie vistas buljona zupiņas, kad kuģa korpuss nobrīkšķēja, nokrakšķēja un... iestājās klusums un miers," stāsta motokluba "Vētrasputni" prezidents Jānis Dreiblathens. Kas to lai zina, kādu tieši iemeslu dēļ, bet kuģis "Madamen" bija uzskrējis sēklī jeb, precīzāk, uzbraucis uz nelielas, tikai putnu apdzīvotas salas Skenaldenas. Pagāja pāris stundas, kamēr notikuma vietā ieradās zviedru krasta apsardze, bet kuģīti no salas ar velkoni atbrīvoja tikai nākamajā dienā, un desmit motobraucējiem un pieciem motocikliem sākās "ilgais ceļš kāpās" mājupvirzienā. Pirmajā prāmī no Gotlandes uz kontinentu biļešu un vietu vairs nebija, vajadzēja gaidīt nākamo, kas kursēja pēc divām dienām. Tā nu braucēji bija spiesti Gotlandē uzturēties vēl divas dienas. J.Dreiblathens saka: "Ja kāds gatavojas doties uz šo Zviedrijas salu, tad, kā rāda mana pieredze, rēķinieties, ka ar izslavēto "American Blue" norēķinu karti tur nav iespējams norēķināties..."


Mans vārds

Šonedēļ Latvijā vārdadienas atzīmē šādu vārdu īpašnieki: Jāzeps (2704), Made (17), Irbe (20), Una (1119), Unigunde (6), Dzelme (4), Benedikts (77), Tamāra (8060), Dziedra (1), Mirdza (3846), Žanete (511), Žanna (4121), Kazimirs (681), Izidors (89), Māra (4597), Mārīte (4605), Marita (1269).

Par savu vārdu stāsta viesnīcas "Amrita" reklāmas projektu vadītāja Žanete Eglīte:

– Mana vārda izvēle bijusi mammas ziņā, un viņa, būdama radoša personība, izvēlējusies franču cilmes vārdu. Ar to ļoti nav bijusi mierā omīte, kura pukojusies, ka bērnu grūti saukt mīlināmā vārdiņā. Es pati ar savu vārdu saradu pamazām, jo bija pat tā, ka bērnībā lūdzos mammai, lai to nomaina pret citu. Man filmas "Vārnu ielas republika" iespaidā ļoti patika vārds Elza. Taču tagad neko tādu nedarītu. Mans ir mans! Turklāt, strādājot ar dažādiem partneriem ārzemēs, esmu ievērojusi, ka viņi manu vārdu pieņem ļoti labi un tas ir gan saprotams, gan viegli izrunājams. Esot Zviedrijā, bija pārsteigums, kad ieraudzīju veikaliņu, kas bija nosaukts vārdā "Žanete". Reiz pat mācījos franču valodu, lai zinātu, kā mans vārds skan tieši šajā valodā.