Kurzemes Vārds

07:06 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pie atbildības sauc svilinātājus

Kūlas dedzināšana uzņem apgriezienus arī mūspusē. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 22.martā ap pulksten 14.30 mājas pagalmā, Ģenerāļa Baloža ielā 10, degusi kūla. Policija pārbauda sešu nepilngadīgo saistību ar šo notikumu. Bet pie Jūrmalas parka bērnu laukuma lapu kaudzi aizdedzinājis 1984.gadā dzimis vīrietis. Par to viņam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka 22.martā ugunsdzēsēji mūspusē steiguši uz deviņiem kūlas ugunsgrēkiem. Viens no tiem izcēlies rajonā, bet pārējie pilsētā. Cilvēki nav cietuši.

Uzbrūk ar ķieģeli bruņojies laupītājs

22.martā desmit minūtes pēc pusnakts laupīšanas uzbrukums noticis Rīgas un Esperanto ielas krustojumā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 1954.gadā dzimušam vīrietim uzbrucis un ar ķieģeli vairākkārt iesitis pa galvu 1988.gadā dzimis jaunietis. Uzbrucējs nogāzis kungu zemē un aplaupījis – no kabatas izņēmis maku un mobilo tālruni. Notiekošo pamanījis automašīnā garām braucošs vīrietis, kurš jaunieti aizturējis notikuma vietā, tādējādi palīdzot policijai atklāt smagu noziegumu. Par vīrieša pašaizliedzīgo rīcību policija viņam izsaka pateicību. Pret laupītāju uzsākts kriminālprocess. Cietušajam sniegta medicīniskā palīdzība Centrālajā slimnīcā.

Gājēji izraisa sadursmes

22.martā mūsu pilsētā reģistrēti divi negadījumi, kad gājēji uzskrējuši braucošām mašīnām.

Ap pulksten diviem dienā 1976.gadā dzimis automašīnas "Peugeot Partner" vadītājs braucis pa Kūrmājas prospektu, kad 12 gadu veca meitene skriešus metusies pāri ielai. Viņa gan skrējusi pa gājēju pāreju, taču automašīna to tobrīd jau šķērsojusi, tāpēc meitene ieskrējusi spēkratam kreisajos sānos. Meitene pēc negadījuma nogādāta Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņai konstatējuši sasitumus. Vēlāk viņa palaista mājās.

Pusstundu vēlāk negadījums noticis Alejas ielā. 1954.gadā dzimis gājējs, šķērsojot ielu, uzskrējis 1977.gadā dzimuša vīrieša stūrētajai automašīnai "Hyndai Tucson", ietriecoties labās puses aizmugurējās durvīs. Gājējs nogādāts Centrālās slimnīcas Traumpunktā, bet no turienes patvaļīgi aizgājis.

Policija atzīst, ka situācija ar gājējiem kā visvairāk neaizsargātiem satiksmes dalībniekiem Liepājā, tāpat kā citviet Latvijā, nav apmierinoša. Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka likumsargi regulāri kontrolē gājējus – no 1. līdz 20. martam notikuši četri reidi. Policisti kontrolē, vai gājēji šķērso brauktuvi tam paredzētajā vietā, vai lieto atstarotājus atbilstoši prasībām. Brīdināti 46 neapzinīgi gājēji, bet 10 gadījumos piemērots naudassods.

Statistika rāda, ka šā gada janvārī un februārī gājēji izdarījuši 52 pārkāpumus, bet 2006.gada attiecīgajā laikposmā – 108. Par ceļa nedošanu gājējiem, kuri šķērso brauktuvi tam paredzētā vietā, sodīti 12 vadītāji (2006.gadā – 13). "Situācija ir uzlabojusies, taču atsevišķi gadījumi nebūt neiepriecina. Piemēram, pasākuma laikā ledushallē (koncerts "Liepājas stāsts") policijas darbinieki nepilnas pusstundas laikā fiksēja 15 pārkāpumu, un ļaužu pārvietošanās apkārtnē nebūt neradīja iespaidu, ka satiksmes noteikumu ievērošana, viņu drošība un policijas patruļu klātbūtne šķistu būtiska," atzina J.Knīse.

Piekauj un pazemo pusaudzi

22.martā pulksten 18.45 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Siena ielu, kur veikalā "Maxima" atradusies piekauta nepilngadīga meitene, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. 1992.gadā dzimusī meitene likumsargiem paskaidrojusi, ka viņu piekāvuši klasesbiedri. Viņi meitenei arī nogriezuši matus un uz pieres uzrakstījuši nepiedienīgu uzrakstu. Meitene nogādāta Valsts policijā apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Valsts policijā apstiprināja, ka Siena ielā 3 pagaidām nenoskaidrotas personas, kas, iespējams, ir klasesbiedri, nodarījušas miesas bojājumus 1992.gadā dzimušai meitenei. Cietusī nogādāta Centrālajā slimnīcā un ievietota Traumatoloģijas nodaļā. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Meklē pazudušos

Liepājas Policijas pārvalde meklē divus pazudušus cilvēkus.

Laikā no 21.februāra līdz 22.martam Marina Druzika (dzimusi 1991.gadā) nav apmeklējusi Liepājas Speciālo internātpamatskolu, kā arī neuzturas savā dzīvesvietā Liepājā, Mežmalas ielā 3. Pusaudzei ir nosliece uz klaiņošanu. Meitenes pazīmes: augums 165 cm, normālas miesasbūves, tumšiem, taisniem krāsotiem matiem līdz pleciem, ieapaļu seju, īpašu pazīmju nav. Ģērbusies melnā īsā auduma virsjakā, zilās džinsu biksēs, kājās melnbalti zābaki bez papēža. Visus, kam ir informācija par iespējamo meitenes atrašanās vietu, policija lūdz ziņot pa tālruni 3404546, 3404502, 3404533 vai 3404531 vai vērsties policijā.

18.martā ap vieniem naktī Grobiņā, Stacijas ielā 8, no savas dzīvesvietas izgājis Imants Fricis Rašmanis (dzimis 1944.gadā) un nav atgriezies. Vīrieša pazīmes: ap 180 cm garš, tumši mati, bija ģērbies pelēkā jakā ar rāvējslēdzēju, baltā kreklā un tumšās biksēs. Visus, kam ir jebkāda informācija, policija lūdz ziņot pa tālruni 3404533, 3404531 vai 3404502 vai vērsties personīgi policijā.