Kurzemes Vārds

07:20 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pusaudzi piekāvušas un pazemojušas vienaudzes
Ita Cērmane

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 22.martā pēc palīdzības vērsās kāda meitene, kuru bija piekāvuši un pazemojuši vienaudži. Izmeklēšanā noskaidrots, ka meitenei uzbrukts drauga dzimšanas dienas svinību laikā un uzbrucējas bijušas vienaudzes, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes 2.nodaļas (darbs ar nepilngadīgajiem) vecākā inspektore Vita Kalute.

Cietusī, 1992.gadā dzimusī meitene ir Liepājas 12.vidusskolas 7.klases skolniece. Viņa 22.martā piekauta un pazemota kāda Siena ielas nama dzīvoklī. Tur notikusi meitenes bijušā drauga dzimšanas dienas ballīte. Dzīvoklī atradušies vēl pieci 12.vidusskolas 15 un 16 gadu veci skolēni, kā arī meitene no citas skolas – pavisam divi puiši un četras meitenes. Meiteni piekāvušas četras vienaudzes, bet zēni, tostarp viņas bijušais draugs, noskatījušies ņirgāšanās gaitā, bet nav iejaukušies.

Policija noskaidrojusi, ka vienaudzes meiteni sākušas sist baumu dēļ, taču policija tās neizpauž, tiek atklāts vienīgi tas, ka strīds bijis par puišiem. Iekaustīšanas procesā meitenei nogriezti mati, bet uz pieres ar tintes pildspalvu uzrakstīts nepiedienīgs vārds. Pēc ņirgāšanās cietusī kādu laiku vēl nav izlaista no dzīvokļa, bet pēc tam viņa devusies uz tuvāko veikalu lūgt palīdzību. Tur apsargs izsaucis Pašvaldības policiju, bet tā lietu nodevusi Valsts policijai, no kurienes meitene nogādāta Centrālajā slimnīcā.

"Miesas bojājumus cietušajai var uzskatīt par viegliem. Dažādi skrāpējumi un sasitumi bez nopietnām sekām. Lietas nopietnība ir vairāk morālā kaitējuma nodarīšanā. Par meiteni ņirgājušies. Šobrīd nodarījumu kvalificējam kā smagu huligānismu. Vēl jau būs arī mediķu slēdziens par miesas bojājumiem," skaidroja V.Kalute. Taujāta, vai jauniešu kompānijā dzimšanas dienas svinībās lietots arī alkohols, viņa atzina, ka grādīgais bijis, bet ļoti nedaudz.

Varmācīgās meitenes un zēni snieguši paskaidrojumus policijai. V.Kalute norādīja, ka neviens no incidentā iesaistītajiem policijas redzes lokā iepriekš nav bijis.

Mūspusē šāds gadījums, kad pusaudži piekauj un pazemo vienaudzi, pēdējo gadu laikā nav bijis. Arī V.Kalute sakās tādu neatceramies, agrāk gan esot reģistrēti gadījumi, kad mācību iestādēs jaunieši konfliktus risinājuši ar vardarbību, taču bez pazemošanas.


Aizstāvoties nodur agresīvus dzīvesbiedrus
Ita Cērmane

Pagājušās nedēļas nogalē mūsu pilsētā atkal vicināti naži – nodurti divi cilvēki. Abos gadījumos šādā veidā sievietes aizstāvējušās, kad tiem uzbrukuši agresīvie dzīvesbiedri.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka sestdien pulksten 15.12 dzīvoklī Viršu ielā 7 tika atrasts nogalināts 1979.gadā dzimis vīrietis, kuram bija durta brūce sirds apvidū. Bet 23.martā pulksten 19.13 dzīvoklī Apšu ielā 29 policija atradusi 1953.gadā dzimuša vīrieša līķi ar durtu brūci sirds apvidū, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Kā Apšu ielā, tā arī Viršu ielā aizdomās par slepkavību bez iepriekšēja nolūka tiek turētas nelaiķu dzīvesbiedrenes. Apšu ielā slepkavību, iespējams, izdarījusi 1963.gadā dzimusi sieviete, mirušā faktiskā sieva. Bet slepkavībā Viršu ielā policija tur aizdomās 1979.gadā dzimušu sievieti, nogalinātā laulāto draudzeni.

"Pašlaik policija sliecas domāt, ka pret abām sievietēm ģimenē vīri izturējušies vardarbīgi un viņas slepkavību izdarījušas aizstāvoties. Tomēr galīgo versiju noskaidros izmeklēšanā un ekspertīzēs," sacīja J.Knīse. "Vardarbība atsevišķās ģimenēs pret sievieti pastāv, un šeit policija saskaras ar sekām," uzsvēra amatpersona.

Vienā gadījumā sieviete nav lietojusi ne piliena alkohola, otrā gadījumā, iespējams, tas bijis, taču ne tādos apjomos, lai ietekmētu spriestspēju. Par alkoholu noslepkavoto vīriešu organismā būs zināms tikai pēc ekspertīzes slēdziena saņemšanas.

Abos gadījumos policijā uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušā nāvi. Policija turpina izmeklēšanu.

Kopš gada sākuma mūsu pilsētā sadurti vairāki desmiti cilvēku. Letālas sekas duršanai bijušas sešos gadījumos. Turklāt trīs gadījumos savus dzīvesbiedrus nogalinājušas sievietes.


Iekrīt dzērājšoferis

24.martā pulksten 22.40 Ceļu policijas darbinieki apstādinājuši automašīnu "Opel Vectra", ko 1976.gadā dzimušais Edgars vadījis pa Lielo ielu Grobiņā. Pēc dokumentu pārbaudes konstatēts, ka Edgars pie stūres sēdies bez vadītāja apliecības – tāda viņam nekad nav bijusi, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Turklāt vīrietis bijis smagā reibumā – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 2,7 promiles alkohola.

Sasit nozagto auto

24.martā Valsts policija saņēmusi ziņojumu, ka laikā no pulksten 20 līdz 22.50 mūsu pilsētā nozagta kādai dāmai piederoša automašīna "Dodge Grand Caravan", kas bijusi novietota K.Ukstiņa ielā. Spēkrats atradies nākamajā dienā, turklāt visai tālu no pazušanas vietas. Liepājas Policijas pārvalde saņēmusi informāciju, ka meklējamā mašīna avarējusi Ventspilī. Tā kā ar nozagto auto izraisīta sadursme ar automašīnu "Mazda 626", bojājumi esot samērā nopietni. Diemžēl pagaidām nav zināms ne automašīnas zaglis, ne arī avārijas izraisītājs. Policija viņus (iespējams – vienu personu) meklē.

Atrod munīciju

25.martā dažas minūtes pēc pulksten trijiem dienā Valsts policijā atskanējis tālruņa zvans, ka Pulkveža Brieža ielā 3, stādot jauns kociņus pie mājas, atrasts sprādzienbīstams priekšmets. Tas gan bijis tikai 10 centimetru patrona, taču, tā kā tā bija nesprāgusi, izsaukti sapieri, kas atradumu savākuši neitralizēšanai.

Iebrauc grāvī

25.martā brauciens nelaimīgi beidzies kādai neuzmanīgai dāmai. Īsi pirms vieniem dienā 1970.gadā dzimusī dāma vadījusi automašīnu "Mazda 323" pa Liepājas – Klaipēdas autoceļu un 13.kilometrā iebraukusi grāvī. Policijas darbinieki uzskata, ka avārija notikusi nepareizi izvēlēta ātruma dēļ, bet sieviete pati likumsargiem sūdzējusies, ka acīs iespīdējusi saule – kamēr viņa nolaidusi saulessargu, nav spējusi novaldīt auto. Vadītāja pēc negadījuma nogādāta Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņai konstatējuši galvas sasitumu.

Nepaceļ karogu

25.martā Pašvaldības policijas darbinieki konstatējuši 25 pārkāpumus par karoga nepacelšanu Komunistiskā genocīda piemiņas dienā, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Nevīžīgajiem sastādīti protokoli.

Met telpās dūmsveces

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka 24.martā pulksten 3.18 Viršu ielas 9./11. namā caur kāda dzīvokļa logu, to izsitot, mājoklī iemesta degoša dūmsvece. Dzīvoklī tobrīd atradušies divi cilvēki, bet cietis, par laimi, nav neviens. Nedaudz vēlāk, pulksten 3.39, līdzīgu izsaukumu glābēji saņēmuši uz Raiņa ielu 4, kur degoša dūmsvece iemesta kāpņu telpā. Vainīgos un notikušā apstākļus noskaidros Valsts policija, taču ugunsdzēsēji pieļauj, ka notikusi ļaunprātība.

Pazudusi pusaudze

Policija meklē 1992.gadā dzimušo Līgu Strīķi, kura 20.martā ap pulksten astoņiem no rīta izgājusi no Vērgales pagasta Vizuļiem un joprojām nav atgriezusies. Bija ģērbusies zilās džinsu biksēs, gaišzilā virsjakā un sporta apavos. Policijas darbinieki norāda, ka meitenei ir tieksme uz klaiņošanu. Par pazudušās atrašanās vietu likumsargi lūdz ziņot pa tālruni 3404502, 3404602 vai 3404546.

Liepājas Policijas pārvaldes Kārtības policijas vecākā inspektore darbā ar nepilngadīgajiem Vita Kalote pastāstīja, ka policija regulāri meklē divus vai trīs pusaudžus, kuriem ir nosliece klaiņot. Un tās nebūt nav vienas un tās pašas personas – vieni pusaudži pazūd, citus atrod.