Kurzemes Vārds

21:17 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Mūzikas piedāvājums varētu būt plašāks

Liepāju bieži dēvē arī par mūziķu pilsētu, tāpēc, tuvojoties aktīvai koncertu un festivālu sezonai, portālā liepajniekiem.lv vēlējāmies uzzināt: kā vērtējat Liepājā piedāvāto mūzikas pakalpojumu klāstu? Aptaujas rezultāti rāda, ka tas pilnīgi apmierina tikai 11 procentus lasītāju, 40 procenti uzskata, ka tas varētu būt plašāks, 19 procenti – ka kvalitatīvāks, bet 9 procentiem aptaujāto mūzikas pasākumi neinteresē vispār.

Tā kā mani interesē gan rokmūzika, gan akadēmiskā mūzika, gan folkmūzika un alternatīvā mūzika (nerūp tikai šlāgerveidīgā un visādi repi un hip–hopi), tad man parasti pietrūkst gan laika, gan naudas, lai apmeklētu visu, kas mani interesē. Piedāvājums apmierina.

Jaunākiem cilvēkiem jau noteikti tiek piedāvāts daudz kas, bet ko lai dara tādi kā es, kam jau tūlīt 50? Patīk un interesē gan mani mīļie "Līvi", gan mazais Fomins, gan citi, bet kur lai tos skatos un klausos? Klubā "Pablo"? Atvainojiet, man tas nav pieņemams, ka apkārt staigā pusapdzērušies puišeļi un meitenes – cits bļauj, cits smēķē utt. Lūdzu mums koncertus teātrī, Latviešu biedrības namā u.tml.

Kas ir, to ņemam par labu.

Nekas te neapmierina. Agrāk bija dažādi koncerti, bija ko izvēlēties un kur iet. Bet tagad? Latviešu mūzika neinteresē, un klubos tiešām nav ko meklēt. Jābrauc izklaidēties citur. Liepāju atstāj sakarīgi cilvēki, te paliek izklaidēties mazgadīgie.

Piekrītu, ka cilvēkiem 40 – 50 gadu vecumā nav pasākumu. Es arī labprāt klausītos dzīvo mūziku klubiņos, bet mani neapmierina tie apdzērušies jaunieši apkārt. Vajag mūzikas klubu pieaugušajiem, kā arī vairāk koncertu teātrī, biedrības namā. Latvijā ir tik daudz normālu ansambļu, ko uzaicināt. Labprāt maksātu, bet nav jau, par ko maksāt.

Arī man 30 gadu vecumā nav īsti, kur palikt. Vienīgi – "Fontaine Palace". Tā ir vienīgā vieta, kur nevar sūdzēties par daudzveidību – katrs sev kaut ko piemērotu var atrast.

Vienīgais, kas Liepāja ir labs, ir "Baltic Beach Party" un no klubiem – "Big 7", un tas ir viss.

Skaidrs, ka ikdienā varam dzirdēt vienus un tos pašus mūziķus, kas spēlē dažādos krogos un kafejnīcās, bet, ja runā par lielākiem un ekskluzīvākiem pasākumiem, tad, manuprāt, ir no kā izvēlēties gan rokmūzikas faniem, gan klasisko vērtību cienītājiem. Ir dažādi festivāli, svētki un koncerti. Tiesa ne vienmēr ir pietiekami daudz informācijas un pietiekami liels biļešu skaits.

Priecē, ka vismaz kaut kāds piedāvātais mūzikas klāsts ir. Var dzirdēt gan rokmūziku, gan simfoniskās mūzikas skaņas. Patiesībā varētu būt arī nedaudz vairāk reklāmas, lai neko svarīgu nepalaistu garām. Varbūt apmeklēšu arī tuvojošos "Džeza festivālu", jo pagājušajā gadā aizgāju. Domāju, ka arī šogad tas būs labs.