Kurzemes Vārds

08:44 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 30.martā

1927.
Dubļu prāmis "Salaca", apgriežoties un izbraucot jūrā iepretim muitas namam, iedrāžas krastmalas aizsargbaļkos, sadragājot vairākus no tiem un sabojājot arī aizsargbrusas. Zaudējumi – vairāki tūkstoši rubļu.

Par smēķēšanu pilsētas gaļas skārņos miertiesnesis soda miesniekus Kristapu Gūtmani un Kalmaru Atenštamu katru ar 10 latiem vai 3 dienām arestā.

1937.
Lieldienas. Šajā gadā tās iegadījušās svārstīgā laikā, kad ziema cīnās ar pavasari. Netīkamā laika dēļ izpalikuši Lieldienu šūpošanās prieki. Tikai šur tur čīkstēja šūpoļu kārtis un skanēja jautras čalas, bet ne uz ilgu laiku. Vēsums liek meklēt kādu siltāku vietu. Tā nu Lieldienu svinēšana notikusi vairāk, kā mēdz teikt, zem jumta, bet skumjš prāts nebija nevienam. Jaukajā svētku rītā daudzi piecēlās agri un steidzās baznīcā apmeklēt agro rīta dievkalpojumu. Šādus Lieldienu dievkalpojumus tagad notur kā katoļu, tā luterāņu baznīcās. Un tas ir ļoti jauki, jo pēc rīta dievkalpojuma katrs atgriežas mājās ar gaišāku skatu un svētku jūtām sirdī.

Nepatīkams starpgadījums noticis dzelzceļa stacijā. Rīgas vilciena parastie pieci vagoni bija savienoti ar četriem rezerves vagoniem, kuri bijuši atvērti. Daļa pasažieru iekāpuši sestajā vagonā, bet, kad atiešanas laiks pagājis, sākuši uztraukties, kāpēc vagons nekustas. Izrādās, ka lokomotīve ar pieciem vagoniem jau ir ceļā, bet sestais un vēl trīs papildu vagoni palikuši stacijā. Nolaidība sabojā svētkus kā braucējiem, tā arī tiem, kam jāatbild par braucienu.

1947.
Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti uzstājas ar referātiem "Par Latvijas PSR Augstākās Padomes otrā sasaukuma pirmās sesijas darbu". Deputāts Kotlovskis referē klubā Uzvaras laukumā, Zvaigzne – Liepājas dzelzceļnieku klubā. Pēc referātiem – koncerts.