Kurzemes Vārds

02:33 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Palīdzēsim talantam!"

Ar koncertu Lieldienās, 8.aprīlī, pulksten 19 Latvijas televīzija atzīmēs pērn aizsāktās labdarības akcijas "Palīdzēsim talantam!" otrā posma kulmināciju. Koncertā Liepājas teātrī iepazīsim jau atbalstītos bērnus, kuri, pateicoties ziedotājiem, jau tikuši pie kārotā mūzikas instrumenta vai mākslas piederumiem.

Līdzīgi kā Ziemassvētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, arī šeit priekšnesumi mīsies ar sarunām, intervijām, video stāstiem. Koncertā piedalīsies

Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Imants Resnis, komponists un pianists Uldis Marhilēvičs ar dēlu pianistu, jaunā dziedātāja Paula Dukure, Ivo Fomins, dziedātājs Intars Busulis šoreiz uzstāsies kā trombonists kopā ar akcijas dalībnieku trombonistu Gati Supi no Balviem, kurš jau pērn saņēmis akcijas atbalstu. Skatītājus priecēs arī solists un LSO sitaminstrumentālists Andris Ērglis, akcijas dalībnieces māsas Auderes (dziedātāja Krista un saksofoniste Sanda) no Rīgas Doma kora skolas, Liepājas Mūzikas vidusskolas audzēkņi un jauniešu koris "Mare", mežradznieks Artūrs Krūmiņš no Auces Mūzikas skolas, kurš arī jau saņēmis akcijas atbalstu. Visu aranžējumu autors ir Jēkabs Ozoliņš.

No 26.marta darbojas ziedojumu tālrunis un konts, kuri atrodami LTV mājaslapas sadaļā "Palīdzēsim talantam!". Tāpat šajā mājaslapā ir dalībnieku emocionālie personības apraksti, anketas un pārskats par ziedojumiem.


Optimālu uzskaite katrā dzīvoklī

Biedrība "Mana māja – mans cietoksnis" par galveno ieganstu, kāpēc tā nepiekrīt starp siltumenerģijas piegādātāju un patērētājiem pastāvošo līgumattiecību principam un izskaidrojumam, uzskata nepieciešamību ieviest pilsētā siltuma uzskaiti katrā dzīvoklī, kas ļautu gūt maksimālu ekonomiju. Biedrības priekšsēdētājs Armands Belozjorovs norādīja: lai to īstenotu, ir vajadzīgs siltuma skaitītājs visai mājai, termostata ventiļi un patēriņa sadalītāji katram radiatoram. Tāda pieredze uzkrāta, piemēram, Dānijā un Polijā. Lai šo ideju ieviestu dzīvē, ir nepieciešama visu mūsu daudzdzīvokļu namu īrnieku vēlme, taču tā savukārt nav iespējama, pirms katrs dzīvokļa īpašnieks vai nomnieks nav noslēdzis tiešu līgumu ar "Liepājas enerģiju". Namu pārvalžu starpniecība šo procesu tikai kavē. A.Belozjorova vadītā biedrība tagad meklē dažādu kompetentu struktūru juridisko atbalstu, taču tām diemžēl trūkst ieinteresētības, un nereti tās atsaucas tikai formāli.


Ārzemju studenti "Sprīdītī"

Ezerkrasta sākumskolas telpās iekārtotajā bērnu dienas centrā "Sprīdītis" notiek dažādas nodarbības, kuru laikā zēni un meitenes apgūst gan praktiskās iemaņas, gan jaunas zināšanas. Piemēram, pie zēniem un meitenēm viesojās grupa dažādu valstu studentu, kuri apgūst zinības Norvēģijas Radošā Kristus mācekļu skolā. Viņus pavadīja organizācijas "Jaunatne ar misiju" pārstāve. Viesi bērniem izteiksmīgā un teatralizētā veidā stāstīja par ticību, iesaistot uzveduma darbībā arī bērnus.


Saņem lūgumus pārtraukt apkuri

Pēdējās dienās namu pārvaldes saņem atsevišķu māju iedzīvotāju lūgumus pirms laika pārtraukt apkuri. Šos iesniegumus pēc tam nosūta "Liepājas enerģijai", lai tā tos izpildītu. Savu viedokli šajā jautājumā vakar izteica SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Un atgādināja, ka šādām problēmām nevajadzētu rasties mājās, kurās ierīkoti siltummezgli, jo tiem siltajā laikā tiek automātiski pievadīts minimāls siltuma daudzums. Toties pārējās mājās vajag būt ļoti uzmanīgiem tāpēc, ka mums nav garantētas siltā laika prognozes, bet tagadējie laika apstākļi jāuzskata par anomāliju. Turklāt pēc nedēļas vai divām nedēļām no jauna uzsākt apkuri nebūs iespējams.


Apdrošinātāji jaunās telpās

Vakar uz jauno biroja telpu atklāšanu Liepājā sadarbības partnerus, kolēģus un citus biznesa partnerus aicināja apdrošināšanas kompānija "Seesam Latvia". Liepājas pārstāvniecības vadītājs Dainis Ruņģis sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka kompānija Liepājā darbojas jau kopš pagājušā gada maija, taču tagad tā pārcēlusies uz klientiem pieejamākām telpām jaunajā biroju ēkā, Jūras ielā 12, 4.stāvā. "Lai gan daudziem klientiem ir priekšstats, ka esam jauna kompānija, tā tomēr nav, jo Latvijā darbojamies jau četrpadsmito gadu," skaidroja D.Ruņģis. Viņš uzsvēra, ka apdrošināšanas produktu piedāvājums ir ļoti plašs. Šā gada jaunums – darbinieku veselības apdrošināšana.


Izdoti akadēmijas darbinieku dzīvesstāsti
Daina Meistere

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notika grāmatas "Liepājas Pedagoģijas akadēmijas darbinieku dzīvesstāsti" 2.laidiena atvēršanas svētki. Darbinieku dzīvesstāstus apkopojis LPA Sociālo zinātņu katedras vadītājs Arturs Medveckis. Vairāk nekā 300 lappušu biezais izdevums piedāvā iepazīties ar 10 akadēmiskā personāla un citu darbinieku – Silvijas Abulas, Zentas Blukas, Lilijas Ozoliņas, Lūcijas Prindules, Gaļinas Romanovas, Veras Seļivanovas, Veltas Stepko, Elēnas Šnipkes, Inas Veites un Zigfrīda Polenca – dzīvesstāstiem. Katrs stāsts ir vizuāli papildināts ar fotogrāfijām, kas sniedz daudzpusīgāku ieskatu intervētās personas dzīves gājumā. Grāmatas sastādītājs un redaktors A.Medveckis norādīja, ka "pēc pirmā dzīvesstāstu izdevuma pienākusi kārta otrajam laidienam, kas ir iesāktā turpinājums mūsu augstskolas vēstures lappušu piepildījumam ar to personību dzīvesstāstiem, bez kurām laikmeta atainojums būtu daudz pelēcīgāks". Kā pirmais laidiens, tā jaunais izdoti LPA izdevniecībā "LiePA" un ir pieejami gan akadēmijas bibliotēkā, gan Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā.


Vēl 74 jauni pilsoņi

Vakar Liepājā pēc ilgāka laika izrakstus no Ministru Kabineta rīkojuma par pilsonības piešķiršanu saņēma 74 jauni Latvijas pilsoņi. Starp viņiem bija arī vairākas ģimenes. Poliščuku ģimenē apliecinājumu, ka piešķirta Latvijas pilsonība, saņēma tēvs, māte un divi dēli. Svinīgais pasākums notika Pilsētas domes zālē. Jaunos pilsoņus apsveica Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, kurš ikvienam no viņiem vēlēja "augstu turēt savas ģimenes, savas pilsētas un Latvijas godu". Jaunos pilsoņus ar īsu koncertu sveica A.Puškina 2.vidusskolas audzēkņi.