Kurzemes Vārds

00:45 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Metalurgi arī U–18 izlasē
Andris Sudmalis

Latvijas U–18 hokeja izlase, uz kuras treniņnometni ir uzaicināti vairāki "Liepājas metalurga" spēlētāji, gatavojas debitēt pasaules čempionāta elites divīzijā, kas no aprīļa vidus norisināsies Somijā.

Uz treniņnometni pirms atbildīgajām spēlēm ir izsaukti septiņi "Liepājas metalurga" hokeja audzēkņi, kas šosezon devās laukumā arī "Samsung" premjerlīgas mačos. Tie ir aizsargi Aleksandrs Gravšins un Kristaps Bužāts, kā arī uzbrucēji Sergejs Daņilovs, Raivis Kurņigins, Toms Tiļļa, Gunārs Skvorcovs un Kārlis Ozols. Pirmajā pārbaudes spēlē Latvijas jaunieši izbraukumā ar 7:2 izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret Polijas U–18 izlasi, un vienus vārtus uzvarētāju labā guva liepājnieks Kārlis Ozols.

Vakar mūsējie aizvadīja vēl vienu spēli pret poļiem, savukārt 31.martā un 1.aprīlī Latvijas U–18 izlase Tukumā tiksies ar Somijas vienaudžiem. Pēdējo gatavošanās posmu Aleksandra Klinšova un Anatolija Jemeļjaņenko trenētā komanda no 2. līdz 9.aprīlim aizvadīs Ventspilī, savukārt 13.aprīlī ar spēli pret Krievijas izlasi mūsējie uzsāks līdzdalību pasaules čempionātā. Vēl mūsu grupā ir Kanādas, Vācijas un ASV U–18 izlases.


Noskaidro labākos sporta aerobikā
Andris Sudmalis

Pagājušajā nedēļā Liepājas 2.vidusskolā norisinājās mūsu pilsētas atklātais čempionāts sporta aerobikā.

Dalībnieku vidū bija Rīgas sporta skola, Mārupes vidusskola, Liepājas BJC, Vingrošanas sporta skola, kā arī sporta klubs "Libava – sports".

Augstvērtīgāko rezultātu no liepājniekiem uzrādīja Olgas Vikštremas trenētā Vingrošanas sporta skolas komanda, kas izcīnīja pirmo vietu "Team show" grupā, savukārt Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pārstāvji tika pie vairākām godalgām – viņiem divas otrās vietas trijnieku vērtējumā, viena – "Team show" grupā, kā arī trešā vieta sešnieku vērtējumā un trešā vieta pirmā vecuma grupā.Bez atzinības nepalika arī klubs "Libava – sports", kas tika pie sudraba otrās vecuma grupas vērtējumā.


Bronzas godalga ar pamatīgu pieredzes devu
Miks Kuncītis

Grobiņnieks Bruno Biģelis pagājušās nedēļas nogalē Varšavā piedalījās leģendārā poļu boksera Feliksa Štamma prestižajā piemiņas turnīrā boksā, kur, lai arī aizvadīja vienu cīņu un to zaudēja, Kārļa Knitnera audzēknis ieņēma trešo vietu.

Šāda veida turnīrs Varšavā notika jau 24.reizi un tradicionāli pulcēja daudzu – šoreiz 15 – valstu cimdoto dūru pārstāvjus. Liepājas Kompleksās sporta skolas bokseris startēja ierastajā svara kategorijā – līdz 91 kilogramam. Tas, ka grobiņniekam, visticamāk, Varšavā būs tikai viena cīņa, kļuva skaidrs jau pēc izlozes, kurā noskaidrojās mūspuses boksera pirmais pretinieks – Baltkrievijas sportists Viktors Zujevs. Ieskatoties viņa biogrāfijā, uzzinājām, ka viņš ir cīnījies olimpisko spēļu finālā un vairākkārt bijis medaļnieku vidū arī Vecā kontinenta čempionātā. Jau spēkošanās pirmajās minūtēs izpaudās baltkrieva pārsvars, taču B.Biģelis noturējās godam līdz otrajam raundam, kurā cīņa tika pārtraukta, jo mūsējā pretinieks, nākamais turnīra uzvarētājs, bija ieguvis vairāk nekā 15 punktu pārsvaru. Līdz ar to grobiņnieks piecu dalībnieku konkurencē tika pie bronzas godalgas un ieguva vērtīgu pieredzi, cīnoties ar tādu meistaru kā V.Zujevs, kas finālā pārliecinoši pieveica arī Polijas bokseri.

Kā pēc cīņām izteicās pats sportists, tā bija laba skola, lielo maču gaisotnes apostīšana pirms Latvijas čempionāta, kas galvaspilsētā notiks jau aprīļa sākumā.