Kurzemes Vārds

07:09 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Tai jāpaliek publiskai telpai
Jānis Gailis, aģentūras "Mājoklis" reģionālās nodaļas vadītājs

Atceros, ka par vecās slimnīcas teritorijas perspektīvu tika domāts jau tad, kad es vēl biju Liepājas domes deputāts, taču toreiz nebija šaubu, ka šo vietu vajadzētu saglabāt liepājniekiem veselības uzlabošanai. Tagad izskanējis viedoklis, ka valsts varētu šo 10 hektāru lielo teritoriju nodot pašvaldības pārziņā. Cik zinu, šādas runas sākās jau 2005. vai 2006.gadā. Tas nozīmē, ka pašvaldībai jau laikus vajadzētu izanalizēt, kā vislabāk šo vietu izmantot.

Es personīgi uzskatu, ka šī teritorija nebūtu jāatdod biznesmeņiem, ka šī nav vieta, kur būvēt dārgas kotedžas. Tai jāpaliek publiskai telpai, lai no šīs vērtīgās teritorijas būtu labums visiem liepājniekiem.

Manuprāt, tā ir ideāla vieta ārstniecības iestādēm, ne jau velti kādreiz tās šeit izvietoja. Te varētu kādu daļu izmantot slimnīcas vajadzībām, jo jūras tuvums, spirgtais gaiss, skābeklis neapšaubāmi labvēlīgi ietekmētu ārstniecības procesu. Vēl uzbūvēt kādus pāris korpusus sanatorijas tipa iestādes vajadzībām, kur cilvēki varētu relaksēties, atgūt veselību, atpūsties. Savulaik jau Liepājā bija sanatorija, kas bija populāra visā bijušajā Padomju Savienībā, jo vieta te ir ideāla, zem pilsētas ir arī termālie ūdeņi, ko var izmantot dziedniecībai, tepat netālu – ārstnieciskās dūņas. Žēl, ka kādreizējā sanatorija ir neatgriezeniski zaudēta, bet mums ir vieta, kur var ierīkot ko līdzīgu.

Blakus jūra, klusums, miers, kas tik nepieciešams slimniekiem, bet tiem, kas atpūstos rehabilitācijas centrā, arī pilsētas centrs desmit minūšu gājiena attālumā, turklāt vasarās turpat tuvumā arī atpūtas pasākumi.

Katrā gadījumā šo teritoriju ir jāsaglabā liepājnieku vajadzībām. Mums jau ir viena teritorija pie jūras, kur biznesmeņi nāca ar lieliem plāniem ierīkot ūdens atrakciju parku, bet nu jau gadiem nekas nenotiek, un šķiet, ka tas būs bijis tikai iemesls iegūt vietu, kur uzcelt mājiņas un iztirgot. Nedrīkst pieļaut, ka ar vecās slimnīcas teritoriju notiek kas līdzīgs.