Kurzemes Vārds

07:09 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Mans vārds

Šonedēļ Latvijā vārdadienu atzīmē Imgarde (20), Daira (493), Dairis (768), Valda (2601), Herta (456), Ārvalds (12), Aivija (119), Vija (6614), Vidaga (18), Dzinta (18), Zinta (706), Vīlips (4), Filips (380), Zina (435), Zinaīda (2082), Helmuts (601), Edgars (16189), Danute (367), Dana (2109), Dans (202).

Par savu vārdu stāsta firmas "Vēris G" menedžere Daira Jēce:
– Mana mamma, vēl skolā mācoties, esot nolēmusi: ja viņai kādreiz piedzims meita, to sauks par Dairu. Tāda pati apņemšanās bijusi mammas skolas laika draudzenei, un viņas abas to īstenojušas. Tikai sanāca tā, ka manai mammītei mēs piedzimām divas meitas uzreiz – dvīnes. Vecāki vienojušies, ka vienu sauks Daira, bet otru Vaira. Tikai kuram bērnam kuru vārdu dot? Izdomāta šāda shēma. Vārdus uzrakstīja katru uz savas lapiņas. Tēvam viena jāpaņem, un vārds, kurš tur būs uzrakstīts, tiks piešķirts vecākajai, t.i., tai, kura piedzima pirmā. Tātad man. Tētis izvilcis lapiņu, uz kuras bijis rakstīts Daira.

Ar savu vārdu vienmēr esmu satikusi ļoti labi. Iespējams, tādēļ, ka tas nav īpaši izplatīts, cilvēki manu vārdu atceras un nejauc ar citu. Sanācis tā, ka tikai dažos pēdējos gados esmu satikusi vēl sievietes, proti, savas vārdamāsas, kurām tāds pats vārds.


Reiz notika tā
Kā tikt Pēterburgas elitārākajā fitnesa klubā?

"Pie Pēterburgas elitārā fitnesa kluba "Ņevskij" ieejas stāvēja apsargi ar tādām sejām un tādu attieksmi pret saviem pienākumiem, ka bija pilnīgi skaidrs: man sievu rāmi un pacietīgi nāksies līdz pat vakaram gaidīt turpat foajē," – tā neseno braucienu uz Pēterburgu atcerējās sporta kluba "Libava sports" direktors, aikido treneris Dmitrijs Putilovs. Viņa sieva, aerobikas instruktore Svetlana Putilova bijusi viena no trenerēm, kura citiem instruktoriem vadījusi nodarbības starptautiskajā Aerobikas konvencijā, kas noorganizēta fitnesa klubā "Ņevskij".

Klubā varēts iekļūt tikai ar īpašām biedru kartēm. Abonements gadam maksājot apmēram trīsarpus tūkstošus dolāru, viena nodarbība – piecdesmit dolāru. Neskatoties uz augstajām cenām, fitnesa klubā esot vairāk nekā divi tūkstoši pastāvīgo biedru. Tātad – kamēr Dmitrijs foajē, laiku kavēdams, sarunājies ar pazīstamiem kluba treneriem, pa durvīm ienākuši divi Krievijā populāras grupas mūziķi, dziedātāji. Uzmetuši acis Dmitrijam, viņi bez ceremonijām pamājuši ar roku un uzsaukuši: "Nu, tad ejam iekšā!" Apsargi vairs neuzdrošinājušies nekādus šķēršļus likt.

Iznākuši no ģērbtuvēm, mūziķi atkal Dmitrijam jautājuši: "Ko šodien treniņā darīsim? Kādas dejas iestudēsim?" Vārds pa vārdam, un noskaidrojies, ka dziedātāji liepājnieku sajaukuši ar pavisam citu – savu personālo treneri, ar kuru todien bijis sarunāts pirmais treniņš un kuru iepriekš neesot vispār redzējuši. "Varēju jau izlikties par to, kas neesmu, un puišus kārtīgi patrenēt," tagad smaidot atceras aikido treneris. "Taču pažēloju viņus. Galu galā visi par notikušo pasmējāmies. Galvenais, biju ticis tajā smalkajā klubā iekšā!"