Kurzemes Vārds

17:41 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Reģistrēts sporta klubs "Liepājas metalurgs"
Ints Grasis

21.martā Uzņēmumu reģistrs izsniedzis apliecību par SIA "Sporta klubs "Liepājas metalurgs"" reģistrāciju, aizstājot iepriekšējo nosaukumu, kurā bija norādīti tikai divi sporta veidi – futbols un hokejs.

Sporta kluba direktors Aleksandrs Rogoza "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka pārreģistrācija jau bija kādu laiku nobriedusi. Vispirms jau tāpēc, ka otro gadu metalurgi uztur Liepājas sieviešu basketbola komandu "Liepājas metalurgs" un mūsu sportistēm nav nekādas saistības ne ar futbolu, ne ar hokeju. "Dīvaini ir pārstāvēt basketbola komandu zem futbola un hokeja kluba zīmes. Tas daudziem ir neizprotami," pārreģistrāciju komentē A.Rogoza.

Turklāt nav noslēpums, ka kluba prezidents Sergejs Zaharjins gatavojas realizēt slēgto un atklāto tenisa laukumu būvniecības plānu, tādēļ kluba sporta veidu sarakstam varētu pievienoties arī teniss. Kas zina, varbūt futbolam, hokejam, basketbolam, tenisam nākotnē piepulcēsies vēl kāds cits sporta veids.


Liekais izrādījās Nerjus Astrausks
Ints Grasis

Klubs "Liepājas metalurgs" pieturējies pie principa futbola komandā neiekļaut vairāk par 9 leģionāriem un no viena atvadījās.

Pēc Fereiras un Toresa iekļaušanas sastāvā leģionāru skaits sasniedza 10 un viens no ārzemniekiem bija jāupurē. Apsverot visus par un pret, liekais izrādījās lietuviešu uzbrucējs Nerjus Astrausks, un šobrīd notiek pārrunas par viņa došanos uz mūsu dienvidu kaimiņvalsts komandu "Siauliai". Starp citu, Šauļos jau uzturas un līgumu ar šo klubu pirms šīs sezonas ir parakstījis liepājnieks Intars Kirhners, bet viņa komandas biedrs ir vēl viens liepājnieks – vārtsargs Ingus Lukovičs.

5.aprīlī pulksten 17.30 kafejnīcā pie ledushalles notiks tradicionālā "Liepājas metalurga" futbola komandas un tās vadītāju tikšanās ar līdzjutējiem pirms virslīgas čempionāta starta, kas tiks dots sestdien Liepājā.


Airētāji gatavojas jaunajai sezonai
Miks Kuncītis

Jaunajai sezonai pilnā sparā turpina trenēties Liepājas airētāji, kuriem pirmais starts paredzēts 1.maijā Jelgavā – "Pavasara kausa" izcīņa. Par to, kā mūsu sportisti gatavojas atklāšanas un šā gada atbildīgākajiem mačiem, stāstīja kanoe airētāji Antons Knesis un Aivis Tints.

Ātrā pavasara iestāšanās šogad airētājus esot patīkami pārsteigusi, jo pirmos treniņus uz ūdens viņi jau aizvadījuši marta sākumā, nevis kā pērn aprīlī. Sākumā mūsu sportisti trenējušies vienu reizi dienā, taču tagad, kad skolās ir brīvlaiks, viņi aizvada divas nodarbības dienā, kuru laikā veic gandrīz 25 kilometrus. Tā nu gluži nav, ka šī sporta veida pārstāvjiem aktīvā rosība sākas līdz ar gājputnu atgriešanos un pirmajiem asniem, jo arī ziemā strādāts netiek mazāk. Antons Knesis stāsta, ka starpsezonu posmā daudz laika tiek pavadīts svaru zālēs, skrienot, spēlējot dažādas sporta spēles un darbojoties peldbaseinā. Pirmajos treniņos uz ūdens pēc vairākiem mēnešiem parasti tiek atsvaidzināta atmiņa, kā ir jābrauc ar kanoe laivu, bet vēlāk jau nodarbības norit ar pilnu slodzi un galveno uzmanību sportisti velta airēšanas tehnikas un ātruma īpašību uzlabošanai.

Tāpat kā pērn arī šogad kanoe airēšanā lielākās cerības uz labiem rezultātiem saistāmas ar Antonu Knesi un Aivi Tintu, bet smaiļošanā ar jauno Aleksandru Ņepočatovu. Diemžēl airēšanu metis pie malas un jaunajā sezonā nestartēs Staņislavs Rogovskis, kurš tradicionāli bija A.Tinta pārinieks, startējot divnieku sacensībās. Tagad Aivim divniekos būs jāstartē kopā ar kādas citas pilsētas pārstāvi, jo mūsu pilsētas jaunie airētāji, visticamāk, vēl nebūs gatavi šādam līmenim. "Domājams, jaunajā sezonā, tāpat kā A.Knesis, pamatā startēšu tikai individuālajās disciplīnās," pauda A.Tints. Par gatavību jaunajai sezonai mūsu puiši izsakās izvairīgi: "Pirmos secinājumus varēs izdarīt pēc mačiem Jelgavā, kur piedalīsies lielākā daļa Latvijas labāko airētāju." Viens gan ir skaidrs, ja nenotiks nekas neparedzēts, tad Omāra Sērmola audzēkņi valsts mēroga sacensībās kā allaž būs starp favorītiem. Paši sportisti gan raugās ārpus Latvijas robežām un par galveno mērķi šajā sezonā sev ir izvirzījuši nokļūšanu uz Eiropas U–23 čempionātu, kas šogad septembrī notiks Belgradā. Iespējams, kādam no viņiem izdosies debitēt arī Eiropas vai pasaules pieaugušo čempionātos, taču, lai to īstenotu, būs nepieciešama arī veiksme. Vēl airētāji pastāstīja, ka tagad ar šo sporta veidu sākuši nodarboties arī vairāki jaunie censoņi. "Jo vairāk airētgribētāju, jo labāk," aicinot jaunus treniņbiedrus, teica A.Knesis.