Kurzemes Vārds

23:58 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skolu avīžnieki smeļas gudrību

Daina Meistere

Divas dienas – vakar un šodien – Liepāja ir vieta, kur 5.Latvijas skolu avīžu festivālā pulcējušies zēni un meitenes no visas valsts. Festivāla rīkotāja ir Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskola, kas rūpējas gan par uzņemšanu, gan sadarbībā ar laikrakstu "Kurzemes Vārds" – par visa festivāla programmu.

Kopā ar mājiniekiem ir pāri par simts divdesmit jauno žurnālistu, ieradušies arī skolu avīžu koordinatori – skolotāji. Pēc reģistrācijas, iepazīšanās ar skolu un svinīgas festivāla atklāšanas sekoja teorētiskas un praktiskas nodarbības. Vakar ar saviem jaunajiem kolēģiem pieredzē un zināšanās dalījās "Kurzemes Vārda" pārstāvji Edgars Lūsēns, Anda Pūce un Kristīne Pastore. Pēcpusdienā jaunie cilvēki pildīja uzdoto uzdevumu – veidoja reportāžu par mūsu pilsētu. Valmieras Viestura vidusskolas avīzes "Logs" veidotāji kopā ar citiem festivāla dalībniekiem apmeklēja Karostu. Kā pastāstīja avīzes "Logs" žurnāliste, skolniece Renāte Bergmane, viņa Liepājā ciemojās jau otro reizi un viņu patīkami pārsteigušas acīmredzamās pārmaiņas. Festivāls meitenei devis daudz zināšanu, kā arī iespēju tikties ar citu skolu avīžniekiem un uzzināt, kā viņi veido savu izdevumu, lai tas būtu saistošs lasītājiem – kā skolēniem, tā skolotājiem. Skolēni apmeklēja arī Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, klubu "Palace Fontaine", Centrālo zinātnisko bibliotēku, kinoteātri "Balle" un citas Liepāju raksturojošas vietas, iestādes.

Šodien darbs turpinās. Skolēni iepazīst žurnālistikas daudzveidību un iespējas – par televīzijas specifiku stāsta televīzijas "Dzintare" pārstāve Inga Ozola, par avīzi un internetu runā portāla liepājniekiem.lv redaktors Pauls Kaufmanis, ir atbraukuši profesionāļi – žurnālu "Privātā Dzīve" un "Sīrups" veidotāji, Latvijas augstskolu pasniedzējs, informācijas zinātņu doktors Sergejs Kruks un citi, kuri ievada skolēnus tādās sfērās kā izdevuma plānošana, komunikācijas prasme, preses ētika, ilūzijas un stereotipi žurnālistikā. Atsevišķas nodarbības sarīkotas ne tikai žurnālistiem, bet arī redaktoriem, maketētājiem un tiem skolotājiem, kuri konsultē skolas laikraksta tapšanu.

Festivāla koordinatores skolotājas Simona Stalidzāne un Sandra Vilsone vēlas pateikties tiem, kas neliedza atbalstu – a/s "Liepājas metalurgs", Liepājas Izglītības pārvaldei, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas direktorei Intai Seržantei.