Kurzemes Vārds

14:32 Otrdiena, 28. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā aprīlī

1927.gadā
Volejbolu Liepājā visbiežāk spēlē Valsts vidusskolā. Šīs skolas komanda arī pirmā no Liepājas dodas uz spēlēm Rīgā, kur uzvar galvaspilsētas skolu izlasi, bet zaudē Latvijas čempionam "Markus".

1937.gadā
Tikko nodegusi Kūrmājas zāle, kurā jānotiek izšķirošajai spēlei par Latvijas čempiona nosaukumu basketbolā sievietēm starp "Latvju jaunatnes" un "Universitātes sporta" komandām. Steidzīgi pārkārto zāli Kroņu ielā. Spēle izraisa lielu interesi, zāle ir skatītājiem pārpildīta. Taču liepājnieces Puķīte, Finstere, Petrēvica, Skaldere un Mazūre nespēj rīdziniecēm izrādīt nopietnu pretestību un zaudē ar 19:43.

1947.gadā
Pilsētas vidējās mācību iestādes vairākus mēnešus gatavojas Latvijas skolu meistarsacīkstēm vingrošanā. Pārbaudes sacensībās labākos rezultātus gūst Politehnikuma, Latviešu vidusskolas un Ekonomiskā tehnikuma komandas, bet individuāli labākie ir Jonass, Pelnēns, Stāroste, Lūsēna, Jurika un Bumbiere.

1957.gadā
Gatavojoties futbola sezonai, "Sarkanais metalurgs" pārbaudes spēlē uzvar Rīgas "Lokomotīvi" ar 4:1. Trīs vārtus gūst Jānis Rosickis.

1967.gadā
Liepājā notiek Latvijas Sporta biedrību un organizāciju savienības izbraukuma sēde, kurā izskata sporta dzīves attīstību mūsu pilsētā. Republikas sporta vadītāji pārmet liepājniekiem to, ka maz tiek sagatavoti augstas klases sportisti, savukārt Liepājas sporta dzīves vadītāji par galveno problēmu uzskata piemērotu sporta bāzu trūkumu. Nolemj jau tajā gadā beigt velotreka remontu, tuvāko trīs gadu laikā uzcelt trīs sporta zāles, kā arī nosaka visvairāk atbalstāmos sporta veidus – basketbolu, futbolu, boksu, vieglatlētiku, riteņbraukšanu, smaiļošanu un kanoe airēšanu, sporta vingrošanu un tenisu.