Kurzemes Vārds

03:00 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. aprīlī

1927.
Tā kā Darba apgādei katru dienu pienāk arvien jauni pieprasījumi pēc laukstrādniekiem un ganiem, Darba apgāde uzaicina pieteikties kā bezdarbniekus, tā bezdarbnieces, kuri paši vēlētos strādāt laukos vai arī salīgt par ganiem savus bērnus. Reģistrēties un noslēgt oficiālus darba līgumus iespējams nekavējoties.

Ķieģeļu ielā 8 no bēniņiem nozagta veļa 45 latu vērtībā. Policija vainīgo notver. Tas ir par zādzībām vairākkārt sodītais 21 gadu vecais Aleksejs Ņikita.

1937.
Vakarā Liepājas zvejnieki pa Tirdzniecības ostas vārtiem brauc ar airu laivu uz zveju. Izbraukuši jūrā, viņi no moliem sadzird vārgus palīgā saucienus. Uz mola akmeņiem netālu no vidus vārtiem zvejnieki saskata kādu cilvēku, kurš izmisīgi māj ar rokām. Zvejnieki saprot, ka noticis kas nelāgs, jo vidus molu no abām pusēm ierobežo jūras vārti un tas nav savienots ar sauszemi. Nokļuvuši līdz molam, zvejnieki atrod novārgušu un pārsalušu jaunekli – 17 gadu veco rīdzinieku Georgu Lepši. Viņš pirms 10 dienām ieradies liepājā un apmeties pie paziņas Dzintara ielā. Lepšem nav veicies ar mācībām skolā. Viņš par 40 latiem nopircis Liepājā laiviņu un nolēmis doties ceļojumā. Izbraucot pa dienvidu vārtiem, puisis pamanījis, ka laivā sūcas ūdens. Mēģinājis piestāt pie mola un ūdeni izsmelt, bet kāds spēcīgs vilnis nedrošo peldlīdzekli sadragājis pret mola akmeņiem. Uz mola Lepše pavadījis 29 stundas, nežēlīgi salis, bijis izsalcis: "Šķiet, šī zēnam būs pamatīga mācība un par dēku ceļojumiem viņš nekad vairs nesapņos."

1947.
Jau ilgāku laiku par svarīgu aicinājumu kļuvis: "Ikviena liepājnieka pienākums – aktīvi piedalīties pilsētas uzpošanā." Laikraksts "Komunists" informē: "Iedzīvotāju vairums saprot, ka darbus nedrīkst novilcināt, un ļoti atsaucīgi tajos piedalās, bet paretam gadās arī tādi, kas visādi mēģina izvairīties no sabiedriskā pienākuma. Bijusī namsaimniece Pabosa no Raiņa ielas 52, kura pašlaik izpilda šī nama sētnieces pienākumus, vairāk uzturas laukos nekā pilsētā un savu darbu veic ļoti pavirši."