Kurzemes Vārds

10:43 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Tas ir attīrīšanās process
Jānis Lagzdiņš, 9.Saeimas deputāts

Pēdējā laika politiskie skandāli, Aivara Lemberga arests, atklātie pārkāpumi politisko partiju finansēšanā un žurnālista Jāņa Dombura atklātībā nodotais Jura Bojāra un Aivara Lemberga slepenais līgums varbūt daudziem liks domāt: "Ak, Dievs, kādā bedrē Latvija atrodas!" Par to, ka atsevišķas partijas slēgušas rakstiskas un mutiskas vienošanās ar tagad apcietināto Aivaru Lembergu, politikas kuluāros runāja jau iepriekšējos gados. Jo nenoliedzami viens no iemesliem, kāpēc Latvijas valstī tik liela ietekme ir Aivaram Lembergam, ir tieši tas, ka viņš sponsorējis politiskās partijas. Visnosodāmākais ir tas, ka šīs vienošanās bijušas slepenas. Tas ir arī visbīstamākais.

Bet es šo situāciju vērtētu arī no cita skatpunkta. Tā rāda, ka tagad sabiedrība, prese ir tik spēcīgas un spējīgas ietekmēt politiskos procesus valstī, ka notiek tas, ko tik ilgi gaidījām: norit Latvijas politikas attīrīšanās process. Tāpēc liela mēroga korumpanti tiek sēdināti uz apsūdzēto sola un netīras vienošanās tiek vilktas gaismā. Ceru, ka šis process turpināsies.

Neapšaubāmi, liela loma ir tam, ka valstī izveidotas neatkarīgas tiesībaizsardzības iestādes. Viena no tādām ir prokuratūra, kura, tāpat kā tiesas, strādā arvien labāk. Par to liecina arī spriedums Jūrmalgeitas lietā un tas, ka tiesa paturēja apcietinājumā Aivaru Lembergu. Par to liecina arī vairāki vidēja līmeņa valsts amatpersonu – kukuļņēmēju aresti. Arī iepriekš tika slēgtas slepenas vienošanās, doti kukuļi, pārkāpts likums, bet tad vainīgās personas netika sauktas pie atbildības. Tagad jau esam spēruši platu soli pretī tiesiskai valstij. Proti, likumpārkāpēji tiek un tiks sodīti. Katra godīga Latvijas pilsoņa pienākums ir savu iespēju robežās atbalstīt tos, kuri cīnās par taisnīgu un godīgu valsti.