Kurzemes Vārds

08:18 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Spodrības mēnesis

Likvidē melnos caurumus
Ita Cērmane

Kopš marta beigām, kad "Kurzemes Vārds" rakstīja par melnajiem caurumiem, situācija būtiski uzlabojusies.

Pagaidām gan nav likvidēti visi melnie caurumi – trīs vaļējas akas joprojām ir Dunikas ielā, vēl joprojām nav uzlikts vāks lietus notekūdens akai Ģenerāļa Baloža ielā 13 un hidranta akai Atmodas bulvārī. Tāpat vaļā vēl ir kanalizācijas aka Ložmetējnieku ielā, tieši blakus iebrauktuvei uz Ziemeļu molu, kas ir liepājnieku un pilsētas viesu iecienīta apskates vieta.

Taču bīstamākajās vietās problēma atrisināta. Nākotnes ielā, kur vēl pirms nedēļas pašā brauktuves vidū blakus kanalizācijas akai bija izveidojusies pamatīga bedre, trešdien, kā pārliecinājās "Kurzemes Vārds", viss bija kārtībā: tā aizlāpīta un braucēji vairs nav apdraudēti. Tāpat labošanas darbi notiek uz brauktuves Dzintara ielā, par ko ziņoja liepājnieki.

Protams, vēl vaļējas akas atrodamas daudzviet pilsētā. Tādēļ aicinām liepājniekus joprojām ziņot par problemātiskajām vietām. To var arī darīt, zvanot uz Pilsētas domes karsto tālruni 3425197, jo, kā norādīja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, joprojām spēkā ir pašvaldības pērn aku apsaimniekotājiem uzdotais – regulāri apsekot savu saimniecību un turēt to kārtībā.


Vajadzēs papūlēties
Kirils Bobrovs

Nesen "Kurzemes Vārds" publicēja informāciju par pirmo darbu posmu Spodrības mēnesī. Lūk, vēl viens papildinājums: 28.aprīlī firmas "Statoil Latvija" darbinieki apņēmušies sakārtot ezeram līdzās esošo teritoriju Amatas ielas galā.

Tā kā laikraksts par uzkopšanas tematiku sāka rakstīt vēl pirms tās sākuma, tad dabiski, ka tas izraisīja zvanus redakcijai, minot vietas, kur sakrājušies gruži. Mēs rakstījām, ka O.Kalpaka ielā 76/80 pēc ietves remonta nav novāktas liekās akmens šķembas, bet tagad ziņo, ka iepretī 99. un 105. namam uzņēmums "Liepājas ūdens" nesen labojis nosēdušos kanalizācijas aku un nederīgu kļuvušo betona gredzenu strādnieki nometuši zālienā līdzās veikalam. Skaidrs, ka pasūtījuma izpilde parakstīta bez kontroles uz vietas. Bet mēs turpinām apgalvot, ka pie mums stingrību izrāda gan Būvinspekcija, gan Komunālā pārvalde.

Bija vairāki zvani par to, ka daudz atkritumu uzkrājies teritorijā starp 2.vidusskolu un Baltijas Starptautisko akadēmiju Liedaga ielā. Kas ir šīs teritorijas saimnieks? Jādomā, ka mēneša laikā šo vietu sakārtos. Bet vai to nevajadzētu uzkopt regulāri? Vai tagad vajadzēs atkal gaidīt līdz nākamajam aprīlim?

Matrožu ielas 11.nama vecākais Viktors Bahilovs parādīja mums savu saraksti ar Pilsētas domi sakarā ar kaimiņos pamesto jaunceltni, kas pārvērtusies par milzīgu gružu izgāztuvi. Domē nezina, kam pieder objekts. Tādā gadījumā jautājumu varētu formulēt citādāk: kurš atbild par kārtību pilsētas teritorijā vispār? Kam šeit jāveic uzkopšana kaut vai reizi gadā? Kuru sodīt ar sodanaudu?