Kurzemes Vārds

09:25 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Bhakti yoga" turpina palīdzēt trūkumcietējiem

Līvija Leine

Mucenieku ielā 3a viss notiek tāpat kā līdz šim. Mazajā priekštelpiņā nolikti milzīgie katli ar rīsu biezputru. Dainis Bērziņš raiti paņem pa logu pasniegto plastmasas spainīti, piepilda to, saņem pretī tukšu iepirkuma maisiņu, tajā veikli ieliek ābolus, bumbierus, kādu paprikas pāksti vai gurķi. To te ir vairākas kastes. Augļi un dārzeņi lielākoties bojāti. Dažas kastes Dainis Bērziņš jau pārlasījis, ar nazi izgriezdams iepuvumus. No tām tad arī tiek dots papildinājums biezputrai. Var just, ka viņš cilvēkus aiz lodziņa jau pazīst. "Jums viņreiz pieniņš netika," viņš nosaka it kā pie sevis un pasniedz piena paku līdz ar piepildīto biezputras spainīti. Citdien kā piedeva tiek līdzi dots kāds kilograms kartupeļu, citdien maizīte. Tas atkarīgs no tā, ko iepriekšējā dienā Dainim Bērziņam izdevies sadabūt no pārtikas vairumbāzēm, kas ir galvenās labdarības virtuves sponsores.

Dainis ne ar vienu ēdiena saņēmēju sarunās īpaši nekavējas. Rindā vairāk nekā 120 cilvēku. Liela daļa no viņiem ne ar ko īpaši neatšķiras no pilsētniekiem, ko ikviens satiekam uz ielas. Kārtīgs, tīrs apģērbs. Ja nu tikai sejās vairāk grumbu un nopietnības. Jokus rindā stāvētāji neplēš. Jo nav jau viegli nākt ik pārdienas, lai saņemtu savu biezputras litru. Daudzi to nedarītu, ja dzīve nepiespiestu. Dainis respektē viņu izjūtas. "Kad ļaudis saņem pensijas, pēc tam apmēram divas nedēļas mierīgāk, cilvēku mazāk, un viņi nav tik nervozi," Dainis paskaidro, kad aiz lodziņa atskan paskaļākas balsis. Jā, gan krievu, gan latviešu valodā, jo te cilvēki netiek šķiroti ne pēc valodas, ne tautības, ne ticības. Tikai kāds vīrs, kura mājvieta, pēc apģērba spriežot, lielākoties ir iela, sasveicinoties ar Daini Bērziņu, nosaka: "Hari Krišna!" ("Slava Krišnam!"). Aiz lodziņa gan skan parastais paldies.

Bet visa tā varēja nebūt. Pilsētas domē bija un joprojām ir cilvēki, kuri uzskata par lielu izšķērdību to, ka tik laba ēka atrodas draudzes "Bhakti yoga" rīcībā. Pretimnākšanas vietā bija vairāki tiesas procesi, kuros tika nolemts, ka Dainim Bērziņam ar visu viņa draudzi un labdarības virtuvi par īres laikus nemaksāšanu šās telpas jāatbrīvo. Pēdējais termiņš bija 1.aprīlis. Taču viss turpinās. "Dievs visu nolika savā vietā," saka Dainis pats. "Pilsētas dome nāca pretī un savā veidā pat piedalās šajā labdarības pasākumā: mums nav jāmaksā īre, un šogad te vēl varam brīvi dzīvot. Jāskatās uz mūsu pārdzīvojumiem arī no labās puses, jo domē ir arī cilvēki, kas mums palīdz un mūs aizstāv, lai cilvēki, kam nav citas iespējas un vietas, kur iet paēst, tomēr to varētu darīt."

Labdarības virtuve draudzes "Bahkti yoga" paspārnē darbojas jau no 1996.gada. Rit vienpadsmitais. Rinda pie lodziņa pa šiem gadiem nav palikusi mazāka.