Kurzemes Vārds

10:08 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Sakārtojam apkārtni un savu dvēseli
Aizvadītās nedēļas notikumus komentē pilsētas galvenā arhitekte Iveta Ansone

Neapšaubāmi, svarīgākais notikums bija Lieldienas, kas iešūpoja pagājušo nedēļu gan pasaulē, gan Latvijā, gan Liepājā. Lieldienas ir laiks, kad katrai tautai, katrai konfesijai, katram cilvēkam ir savi rituāli – vieni iet baznīcā, citi ēd olas, vēl kādi izšūpojas šūpolēs. Bet kopumā tas ir kluss pārdomu brīdis pirms īstās pavasara atmodas. Tā kā Latvijā tās ir arī vairākas brīvdienas, tad Lieldienas veidojas kā izteikti ģimenes svētki, kad var pabūt kopā un apciemot radiniekus. Pavasarīgais laiks, saulīte, pirmais zaļums dabā un ģimeniskā kopība šās nedēļas sākumā raisīja pozitīvas emocijas un ļāva smelties spēkus spraigākam cēlienam. Jaunākajai paaudzei prāts varbūt gan nebija tik priecīgs, jo pēc brīvlaika atsākās skolas gaitas. Taču tas ir noslēdzošais mācību cēliens, daudziem tas ir ļoti svarīgs, jo jāizvēlas savs savas dzīves turpmākais ceļš.

Par spīti jaukajam nedēļas sākumam tās turpinājums Latvijā sagādāja ne tik pozitīvus pārsteigumus, jo politiskajā jomā savērpies īsts skandālu virpulis. Dienas gaismā izvilkti visai seni dokumenti, kas it kā apliecina, ka politiķi un uzņēmēji slēguši savstarpēju vienošanos, par šo darbību slepenību nosodoši izteikusies arī Valsts prezidente, norādot, ka partijas tādā veidā pārdodas. Mediji šo līgumu sauc par korupciju visaugstākajā politiskajā līmenī. Vieni izsaka pārmetumus, citi liedzas un taisnojas.

No malas skatoties un nezinot visas aizkulises, grūti pateikt, kam vairāk taisnības. Bet, neiedziļinoties politisko peripetiju līkločos, viens gan ir skaidrs – kamēr politiskajā virtuvē vārās, tikmēr ikdienas darbi uz priekšu neiet. Jo politiķu prāti aizņemti tikai ar to, lai atrastu arvien jaunus kompromatus, galdā tiek celti visādi dokumenti, izvēršas konflikti, meklēts kašķis. Šādā veidā Latvija, pirmkārt, atstāj sliktu iespaidu par sevi pasaulē, un tas nav mazsvarīgi. Otrkārt, tas grauj valsts iedzīvotāju ticību politiskajai sistēmai un valstij kopumā.

Tagad, kad mums jāuztraucas, kā noturēt iedzīvotājus valstī, lai viņi nedotos meklēt laimi ārzemēs, šādi konflikti nudien nevērš situāciju uz labo pusi. Iespējams, šīs politiskās nesaskaņas būs vēl viens no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji zaudēs ticību un vēl vairāk dosies prom no valsts. Treškārt, kā jau minēju, šādu strīdu laikā konkrētie ikdienas darbi paliek novārtā, jo prātā tikai ambīcijas, neviens nedomā, kā attīstīt valsti. Man šķiet, ka pārmēru cīnāmies ar seku likvidēšanu un nedomājam uz priekšu, nemeklējam iemeslus un nemeklējam arī iespēju kļūt labākiem.

Bet gribas taču domāt pozitīvi, ir brīdis, kad dabā viss plaukst, klāt pavasaris, arī cilvēkiem rodas lielākas dzīves spars. Prieks, ka šajā laikā aktivizējušies talkotāji, kas vēlas sakopt vidi un padarīt to labāku. Pirmās talkas Liepājā šonedēļ jau notikušas, noteikti būs vēl. Tas ir laiks, kad sakārtojam apkārtni un sakārtojam arī savu dvēseli.