Kurzemes Vārds

13:43 Trešdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Attīrīšanās laiks

Politiskās aprindas šobrīd pretendē uz attīrīšanos, citu pēc cita cērtot galdā kompramatus, kaut gan maz ticams, ka tāda veida karš tuvinās mūs civilizētai demokrātijai un no šīs dubļu jūras izbridīsim gudrāki un baltāki, jo māc nelāgas aizdomas, ka tā ir milzīgā korupcijas aisberga tikai mazītiņa maliņa, kas pavīdējusi ārpus tumšajiem politikas ūdeņiem. Taču arī tā liecina par valsts nozagšanas apmēriem, liekot nodrebēt šausmās, tikai iedomājoties vien, kādi milzīgi zemūdens melnumi slēpjas pašā dzelmē.

Visskumjākais šajā visā ir politiskais nihilisms, ko politiķu uzpirkšanas skandāli veido sabiedrībā. Paredzams, ka nu jau nelīdzēs pat pozitīvisma kampaņas. Ar katru gadu, ar katru skandālu sabiedrība kļūst gudrāka, diemžēl tas izpaužas arī vēlēšanās piedalījušos skaita straujā sarukšanā. Un ne tikai tas. Par neticību liecina arī arvien lielākais no valsts uz ārzemēm izbraukušo iedzīvotāju skaits. Daudzi no emigrantiem atzinuši, ka viņus uztrauc ne tikai mazā samaksa dzimtenes darba vietās, bet visvairāk valsts attieksme pret saviem pilsoņiem.

Kā politiskajai elitei atgūt uzticību, kā sakārtot politiķu un tautas attiecības uz vienlīdzīgiem un savstarpējā uzticībā balstītiem pamatiem, par to tagad pirmām kārtām galva jālauza tiem, kas valsts priekšgalā. Taču arī mums, pārējiem, nav vienalga, arī mēs gribam valsts vadībā tos labākos, godīgākos, uzticamākos. Tā ka sabiedrībai kopumā sācies grūts un atbildīgs laiks – izbrist brikšņus un izlauzties klajumā, kur saredzama saulīte.

Bet ne tikai politikā pienācis attīrīšanās brīdis, visā valstī sākušās pavasara tīrīšanas talkas, kad tiek izmēzti vecie sārņi un sagatavota vieta labākai, tīrākai dzīvei. Cilvēki poš savus mājokļus, spodrina logus, sakārto apkārtējo teritoriju. Apzinīgākie piedalās parku, ielu, laukumu, grāvmalu sakopšanā. Ir pat entuziasti, kas brīvprātīgi darbojas pludmales satīrīšanā, apstādījumu stādīšanā utt. Te varētu smelties pieredzi arī politiķi, kā bez savtīga nolūka censties valsts labā. Brīvdienās tikai jāpamet svarīgie krēsli galvaspilsētā un jādodas uz kādu Latvijas novadu talkot. Tur plecu pie pleca ar tautas pārstāvjiem varētu gan kopību izjust, gan pēc darba neformālās sarunās sabiedrības noskaņojumu pētīt.

Sarmīte Pelcmane