Kurzemes Vārds

20:56 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ved metāllūžņus uz Lietuvu

Pirmdienas rītā Liepājas rajonā, pie Bunkas Pagasta padomes, aizturēts 1958.gadā dzimis Lietuvas pilsonis, kurš ar automašīnu "Audi 100" vedis sadzīves alumīnija lūžņus, lai tos realizētu Lietuvā. Tie iepirkti bez attiecīgas licences. Tādējādi uzpircējs pārkāpis komercdarbības nosacījumus. Vainīgajam noformēts administratīvais protokols par komercdarbību bez speciālas atļaujas.

Policijas darbinieki, īpaši rajona iecirkņos, pievērš iedzīvotāju uzmanību sadzīves metāllūžņu uzpircēju izmanībai, apvārdošanas spējai, kādēļ metāllūžņi tiek pārdoti par, iespējams, zemāku samaksu, kā arī pārkāpjot likumu. Katrā rajonā atrodams kāds oficiāli reģistrēts metāluzpirkšanas punkts, kur no sadzīves metāllūžņiem var atbrīvoties bez bēdām.

Zādzības veikalos

Pirmdien vairāki pircēji Liepājā vēlējušies aiziet no iepirkšanās vietas, nesamaksājot par izraudzītajām precēm. Veikalā "Supernetto", Jaunajā ostmalā, aizturēta 1961.gadā dzimusī Sandra, kura centusies iznest preces par 9,45 latiem. Bet veikalā "Supernetto", Kungu ielā, 1972.gadā dzimušais Mareks mēģinājis iznest preces, nesamaksājis par tām 4,09 latus. Veikalā "Maxima", Cukura ielā 27, aizturēts 1997.gadā dzimušais Maksims, kurš centies tikt pie precēm 2,20 latu vērtībā.

Brauc bez tiesībām un skurbulī

Pirmdienas pēcpusdienā Liepājas rajona Rucavas pagastā, pa ceļu virzienā uz Liepāju ar motorolleri "Muravei" braucis 1987.gadā dzimušais Kaspars. Rolleris bijis bez valsts numura zīmes, kā arī nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, bet vadītājs braucamo stūrējis iereibis un bez apliecības. Viņa izelpā konstatētas 0,98 promiles alkohola.

Nepilngadīgs pīpmanis apraksta policijas auto

Apsekojot Liepājas 8.vidusskolas teritoriju, pašvaldības policisti Dunikas ielas apkaimē aizturējuši divus nepilngadīgos, kas smēķējuši. Kārtībsargi abiem sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu pēc Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumu 32.punkta par smēķēšanu un 26.1.punkta par teritorijas piegružošanu, kas šajā gadījumā bija izsmēķi. Protokola sastādīšanas laikā viens no aizturētajiem aprakstījis policijas automašīnu un aizbēdzis. Aculiecinieki pastāstījuši, ka to izdarījis 1991.gadā dzimušais Vitālijs. Apsekojot pilsētas centru, pulksten 18.20 K.Valdemāra ielā vaininieks aizturēts un nogādāts Pašvaldības policijā, kur viņam sastādīts vēl viens protokols par sīko huligānismu. Par jaunieša izdarīto pārkāpumu kārtībsargi informējuši viņa māti.

Noķer kūlas dedzinātājus

Pirmdienas pievakarē pašvaldības policisti saņēmuši izsaukumu uz Ālandes un Jaunās ielas krustojumu, pie kura degusi zāle. Notikuma vietā jau strādājuši ugunsdzēsēji. Kārtībsargi, apsekojot apkārtni, dedzinātājus aizturējuši. Pārbaudot zēnus, pie viņiem atrastas vairākas sērkociņu kastītes. Puikas atzinušies, ka jau agrāk dedzinājuši zāli. Abus brāļus – 1995.gadā dzimušo Viesturu un 1996.gadā dzimušo Jāni kārtībnieki nogādājuši Valsts policijā tālākai apstākļu noskaidrošanai.

Piedzēries jaunietis piekauj citu jaunieti

Pirmdien pulksten 21.27 Pašvaldības policija saņēmusi izsaukumu uz Kroņu ielu, kur atrodoties piekauts jaunietis. Kārtībsargus sagaidījis 1989.gadā dzimušais Arturs. Kopā ar cietušo apsekotas tuvākās ielas un Aldaru ielā pamanīts viens no iespējamajiem vainīgajiem – 1993.gadā dzimušais Monvīds. Abi jaunieši nogādāti Pašvaldības policijas iecirknī, kur Monvīds, būdams alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē, nav spējis sakarīgi atbildēt uz jautājumiem. Policisti izsaukuši Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas jaunieti nogādājusi slimnīcā. Cietušais Arturs par incidentu informēs vecākus un tad kopīgi izlems, vai par to informēt Valsts policiju.

Kūlas dedzināšanas dēļ cieš mežs
Pēteris Jaunzems

Vakar aiz Ječu kapsētiņas dega meža nostūris. Uguns bija izplatījusies nepilna ceturtdaļhektāra platībā. Apmēram trīs metru augstumā kā lāpa uzliesmoja un sadega kadiķītis, liesmas locījās gar priežu stumbriem un tuvojās vecam dižozolam. Nīcas mežzinis Andis Ozoliņš "Kurzemes Vārdam" teica, ka šādas nelaimes Ječu pusē notiekot diezgan bieži pēc tam, kad mazdārziņu kompleksā pēc ziemas klusuma atkal sāk atgriezties iemītnieki. Gadoties, ka nodeg arī pa dārza mājiņai. Šopavasar vēl gan tā neesot bijis, taču līdz šim kūlas dedzinātājus kavējis lietainais laiks.

Kaut gan valstī notiek akcija "Nededzini savu zemi", kontrolējot ugunsdrošību, Latviju apbraukā patruļas un dedzinātājiem paredzēti bargi sodi, nelāgais paradums joprojām nerimstas. Dienvidkurzemes Virsmežniecībā par ugunsdrošību atbildīgais Māris Otaņķis teica, ka līdz šim reģistrēti trīs meža ugunsgrēki. Visi tie notikuši Kuldīgas pusē. Kopumā izdeguši 1,2 hektāri. Ugunsnedroša situācija izraisoties mežaudžu malās un jaunaudzēs, kur vējš žiglāk izžāvē salijušo kūlu.