Kurzemes Vārds

08:15 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Top festivāls "Tele2 Baltic Beach Party"

Viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem Latvijas vasaras izklaides sarīkojumiem – pludmales festivāls Liepājā – šogad vēju pilsētas pludmalē notiks 20. un 21.jūlijā, un tā nosaukums būs "Tele2 Baltic Beach Party".

Jau septīto reizi notiekošā sarīkojuma galvenais organizators Raivo Mediņš pauž apņēmību, ka pagājušā gada festivāls, kas ieinteresēja 45000 cilvēku, nebūt nav grandiozās un omulīgās Liepājas pludmales ballītes griesti.

"Man prieks, ka jauna sarīkojuma ģenerālsponsora piesaiste ļauj mums aicināt tieši tos māksliniekus, kas nodrošina mūsu festivālam raksturīgo pludmales karnevāla dzīvespriecīgo gaisotni," uzsver R.Mediņš.

Jau zināms, ka festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" viesu prātus un sirdis uzkarsēs viena no vācu populārākajām un skaļākajām grupām "Scooter", viena no visu laiku pazīstamākajām britu solomāksliniecēm Kima Wailda (attēlē), Latvijas jestrākos sarīkojumos vienmēr gaidītie "Right Said Fred", igauņu spožākā rokzvaigzne Tanels Padars ar grupu "S.U.N.", lietuviešu pazīstamākie mākslinieki Amberlife, "Skamp" un, protams, pašmāju zvaigznes – Intars Busulis ar grupu "Sweet Waters", "Tumsa", "Melo – M", Ladybird un citi. Savukārt abus vakarus uz "Tele2 Baltic Beach Party" skatuves noslēgs Eiropā populāras DJ apvienības.

Kopumā mūzikas cienītājus divu dienu laikā Liepājas pludmalē priecēs vairāk nekā četrdesmit grupu un dīdžeju, savukārt galveno mākslinieku saraksts vēl var tikt papildināts.


Welkom Uwe Majesteiten!
Laipni lūdzam, Jūsu Majestātes!

Šodien mūsu pilsētā ieradīsies Viņa Majestāte Beļģu karalis Alberts II un Viņas Majestāte karaliene Paola kopā ar mūsu Valsts prezidenti Vairu Vīķi–Freibergu un viņas dzīvesbiedru Imantu Freibergu.

Pulksten 11 augstos viesus sagaidīs Liepājas lidostā, no kurienes sekos brauciens pa Karostu un Jūras spēku Mācību centra apmeklējums, bet vēlāk delegācija apskatīs ostas teritoriju. Ierodoties pilsētas centrā, augstajiem viesiem Liepājas teātrī notiks sarunas ar Pilsētas domes vadītājiem un neliels Simfoniskā orķestra priekšnesums. Pēcpusdienā pēc tam, kad viesi būs nolikuši ziedus pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem, karaļpāri un mūsu prezidenti varēs sastapt arī liepājnieki. Viesu pastaiga pa pilsētu sāksies pulksten 15.05 pie mūziķu Slavas alejas, un viņi dosies līdz Svētās Trīsvienības baznīcai, no kurienes brauks uz lidostu, lai pulksten 16 dotos atpakaļceļā uz savu mītnes zemi.

Kopā ar karali un karalieni Liepājā ieradīsies arī Beļģijas Karalistes ārlietu ministrs Kārels De Hihts, kā arī vairāku Beļģijas augstskolu rektoru un profesoru delegācija un Beļģijas uzņēmēju delegācija. Viņiem pēcpusdienā būs atsevišķa programma. Uzņēmēju delegācija pēcpusdienā, kad karaļpāris dosies nolikt ziedus pie pieminekļa un pastaigāsies pa pilsētu, iepazīsies ar uzņēmumu "Aile", bet augstskolu pārstāvji Pedagoģijas akadēmijā tiksies ar šīs mācību iestādes, kā arī citu mūsu augstskolu vadītājiem un pārstāvjiem, lai runātu par augstākās izglītības iespējām Liepājā un starptautisko sadarbību.

Aktualizē alkoholisma problēmu
Inita Gūtmane

Beidzies Liepājas Jaunatnes centra sadarbībā ar Pedagoģijas akadēmijas Studentu padomi rīkotais vizuālo darbu konkurss "Ar alkoholu uz "jūs"!", kura mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību alkohola problēmām jauniešu vidū. Konkursantiem bija jāiesniedz darbi melnbaltā krāsā. Tika iesniegti vairāki interesanti un savdabīgi darbi, kurus varēja apskatīt 20.aprīlī folkloras centrā "Namīns", kur notika apbalvošana. Jauniešus izklaidēja Pedagoģijas akadēmijas studentu teātris "Rikošets" ar izrādi "Ir laiks...", kas kopā ar jauno mūziķi Andreju Gradinārovu parūpējās arī par muzikālo daļu. Izteikt savas domas par alkoholu un uz diskusiju aicināja Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas aktīvistes Līva un Agne. Par alkoholismu savā dzīvē stāstīja Liepājas pilsētas Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītājs Juris Kalniņš. Vēlāk visi darbi tiks izlikti apskatei tirdzniecības centrā "Kurzeme".

Par konkursa uzvarētāju žūrija atzina Pedagoģijas akadēmijas datordizaina 1.kursa studenti Artu Berezovsku, kuras darbs izcēlās ar kvalitāti un oriģinalitāti. Otrās vietas ieguvēja ir 1.ģimnāzijas skolniece Ance Saulīte, trešās – Raiņa 6.vidusskolas audzēkne Kristīne Ķepa. Jaunatnes centra direktors Pāvels Jurs dalījās savos iespaidos: "Man liels prieks par jauniešu ieinteresētību un atbalstu šim sarīkojumam. Arī turpmāk Jaunatnes centrs sadarbībā ar jauniešu nevalsts organizācijām rīkos šāda veida tematiskus pasākumus, lai pievērstu sabiedrības uzmanību aktuālajām jauniešu problēmām un rastu risinājumu tām."Rajona literāti bibliotēkā

Rīt pēcpusdienā Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā notiks cikla "Prozas lasījumi" 8.sarīkojums, informēja CZB direktora vietniece Aina Krauče. Šā cikla sarīkojumi iesākās 2006.gada 5.janvārī sadarbībā ar Pedagoģijas akadēmijas Latviešu literatūras katedras mācībspēkiem. Literātiem, kuri uzstājās sarīkojumos, bija aicinājums lasīt tikai tos savus darbus, kas vēl nekur nav publicēti. Gada laikā klausītājus ar saviem jaunākajiem darbiem iepazīstināja Olafs Gūtmanis, Modris Zihmanis, Sandra Vensko, Gunta Šnipke, Ēriks Kūlis, Ineta Stadgale, Edvīns Tauriņš. Autori literāro darbu lasījumos sev palīgos ņēma aktierus, tomēr dažs autors lasīja tandēmā ar savu kolēģi, paši rādīdami gan pārģērbšanās, gan aktiera mākslu, cits, savukārt liriskāks būdams, savas proza lasījumu izteica caur mākslu. Par gada laikā dzirdēto un redzēto šā gada sākuma sarīkojumā savu vērtējumu teica LPA lektore Sandra Okuņeva un profesors Edgars Lāms. Šoreiz sarīkojumā "Prozas kaleidoskopā" klausītājus uz tikšanos aicina rajona radošās apvienības dalībnieki Daiga Kadeģe, Astra Rancāne, Gundega Rezevska, Daina Vanaga, Sandra Vensko, bet mūzikas un dziesmu baudījumu sniegs apvienības dziedošie jaunieši.


Iegūtas visas balvas

12.vidusskolas teātris "Balagančik" (režisors Jurijs Zinovjevs) atgriezies no Rīgas, kur piedalījās 10.festivālā "Krievu klasika Latvijā". Abi parādītie iestudējumi – "Kodējs" pēc Leonīda Andrejeva stāsta un "Nakts pēc izlaiduma" pēc Vladimira Tendrjakova garstāsta – ieguvuši žūrijas visaugstāko novērtējumu. "Kodējam" pasniegts Grand prix un diploms par aktieru labāko ansambli, labāko muzikālo un scenogrāfisko risinājumu. Pie laureāta diploma ticis arī šās izrādes galvenās lomas atveidotājs Rustams Bagirovs. Uzvedumā "Nakts pēc izlaiduma" ar diplomu novērtēta vīriešu loma – Ņikita Viderkers un sieviešu loma – Viktorija Titarenko. Tagad teātris "Balagančik" gatavojas vēl vienam pārbaudījumam – 27.aprīlī tas abus minētos iestudējumus izrādīs uz Liepājas teātra skatuves.


Vairāk reisu autobusu maršrutā

Sākoties vasaras sezonai, Liepājas Autobusu parks parūpējies par pasažieru ērtībām, papildinot divus maršrutus. Līdz šim maršrutā Liepāja – Rīga – Liepāja reiss pulksten 13.05 no Liepājas un pulksten 16.35 no Rīgas notika tikai ceturtdienās un piektdienās, bet tagad to veiks katru dienu, izņemot svētdienas. Pēc vasaras grafika sācis kursēt 14.maršruta autobuss, kura galapunkti ir M.Ķempes ielā un pie Reģionālās slimnīcas.


"Dvēseļu tikšanās" muzejā

Šodien pulksten 16 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē atklās gleznotājas un psiholoģes Ingridas Indānes un viņas tēva tēlnieka Zezostra Ķēdes (1936–2000) darbu izstādi "Dvēseļu tikšanās", informēja muzeja Mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Circene. Pati māksliniece saka: "Mēs abi gribējām sarīkot kopīgu izstādi, kamēr tēvs (jeb Zezis, kā visi viņu sauca) vēl bija šaisaulē, bet nepaspējām. Šogad ir mana tēva Zezostra Ķēdes 70.jubilejas gads. Tā ir dāvana viņa dvēselei no manis un visiem tuvajiem cilvēkiem." Tēlnieks Zezostris Ķēde dzimis 1936.gadā Liepājā. Mācījies Daiļamatniecības vidusskolas Kokgriešanas nodaļā, beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Viņa meita Ingrida Indāne mācījusies glezniecību Birutas Delles studijā "Zemūdene", piedalījusies vairākās grupas izstādēs gan Latvijā, gan Vācijā. 1982.gadā viņa beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tekstilmākslas nodaļu, bet 1992.gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu. Pašlaik strādā Valmieras Mākslas vidusskolā par skolotāju un projektu koordinatori.


Konkursa objekti

Beidzies SIA "Liepājas enerģija" izsludinātais konkurss par tiesībām projektēt un būvēt lokālu katlumāju Karostā, Turaidas ielā. To veiks firma "Vektra". Darbi, protams, jāpabeidz līdz jaunās apkures sezonas sākumam. Tagad "Liepājas enerģija" atkal izsludinājusi konkursu – par viena objekta rekonstrukciju. Tā ir vecā katlumāja Grīzupes ielā 4 (bijušajā Celtniecības materiālu un konstrukciju kombinātā). Arī tur nedrīkst vilcināties ar darbiem. Pretendentu pieteikumus pieņems līdz 15.maijam.


Sagatavo pludmali

SIA "Komunālā pārvalde" Liepājas pludmalē šonedēļ sākusi pakāpeniski izvietot pārģērbšanās kabīnes, celiņus un soliņus. Oficiāli peldsezona sāksies 15.maijā, taču līdz temperatūrai, kad peldēties cilvēki dodas masveidā, ūdens Liepājas jūrmalā parasti iesilst ap jūnija vidu, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Pludmales labiekārtošanas darbi turpināsies līdz pat peldsezonas sākumam un arī pēc tam. Par Zilā karoga piešķiršanu Liepājas pludmalei, tāpat kā citus gadus, vēl jālemj Zilā karoga žūrijai. Paredzams, ka deviņas Latvijas pieteiktās peldvietas, arī Liepājas pludmale, tiks izvērtētas starptautiskās Zilā karoga žūrijas sēdē 27.aprīlī Kopenhāgenā, Dānijā.

Analizē siltuma patēriņu

Namu pārvaldes "Jaunliepāja" speciālisti provizoriski izanalizējuši mājās patērēto siltumu (bez aprīļa) un attiecīgos maksājumus. Precizējumus veiks pēc apkures pilnīgas pārtraukšanas, taču maz ticams, ka aina būtiski mainīsies. Pirmais secinājums ir tāds, ka mājās, kurās ir tikai skaitītāji, t.i., nav regulējošo siltummezglu, maksa janvārī un februārī bijusi augstāka par tarifu, ko pielieto tur, kur vēl nav ieviesta uzskaite, un tā bijusi lielāka par 87 santīmiem par kvadrātmetru. Tam būtu jāpārliecina tie, kas pretojas siltummezglu ierīkošanai. Samaksas lieluma ziņā rekordisti martā bijuši nami Rīgas ielā 3 (1,26 lati), Jelgavas ielā 7 (1,03 lati), Lēņu ielā 2 (0,94 lati) un Aldaru ielā 30/32 (0,92 lati).


Svinēs biedrības pastāvēšanas 6.gadadienu

Lai atzīmētu pastāvēšanas 6.gadadienu un apspriestu svarīgus jautājumus, savus biedrus uz kopsapulci aicina Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļa. Tikšanās paredzēta 5.maijā pulksten 13 Krusta draudzes zālē (K.Valdemāra ielā 7). Svētku priekam skanēs mūzika un dziesmas, apspriedīs dažādus praktiskus biedrības turpmākās darbības jautājumus. Katru dalībnieku gaidīs pārsteigums.


Izstrādās studiju programmu "Būvdarbu vadītājs"

Pirmie 30 studenti no 1.septembra varēs uzsākt mācības topošajā Tehniskās universitātes Liepājas filiāles būvniecības studiju programmā. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jakobsone informējusi, ka Liepājas domes priekšsēdētāja pirmajai vietniecei Silvai Goldei izdevies vienoties ar Rīgas Tehniskās universitātes rektoru Ivaru Knētu. RTU Liepājas filiāles direktoram Voldemāram Kārkliņam divu nedēļu laikā jāsagatavo jauno studiju programma un jāiesniedz Rīgas Tehniskajā universitātē. Atbalstu Liepājas centieniem izveidot koledžas līmeņa būvniecības studiju programmu paudusi arī izglītības ministre Baiba Rivža. Plānots, ka koledžas līmenī varēs iegūt pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību programmā "Būvdarbu vadītājs", kura pēc celtniecības speciālistu atzinuma šobrīd ir ļoti pieprasīta un piedāvā plašas karjeras iespējas jaunajiem speciālistiem. Studiju ilgums plānots no diviem līdz divarpus gadiem.