Kurzemes Vārds

20:38 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Šodien tiks noskaidroti pilsētas čempioni volejbolā
Andris Sudmalis

Vakar noslēdzās Liepājas regulārais čempionāts volejbolā, bet šodien gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tiks aizvadītas spēles par pirmo un trešo vietu.

Vīriešiem regulārajā turnīrā uzvaru nodrošināja "Vegas 1" volejbolisti, bet viņu šodienas pretinieki spēlē par čempionu titulu būs "LBT" un "Latvijas valsts mežu" spēles uzvarētāji. Šī vakar vakarā notikušā dueļa zaudētājus cīņā par bronzas godalgām jau gaida Liepājas Kompleksās sporta skolas puiši. Abas spēles šodien notiks "Daugavas" sporta zālē. Cīņa par 3.–4.vietu sāksies pulksten 19, bet finālmačs – pulksten 20.30.

Dāmu turnīrā ir zināmas visas medaļu pretendentes – pulksten 17.30 "Daugavas" zālē par bronzas godalgām cīnīsies "Grobiņa" un Liepājas Kompleksās sporta skolas pirmā komanda, bet astoņos vakarā "RET" zālē par čempionu titulu sacentīsies "KSS 2" un "LPA".

Apbalvošana pulksten 22 notiks kafejnīcā "Ilze".


Rezultāti sliktāki, bet Miloslavskis apmierināts
Miks Kuncītis

Pasaules peldēšanas čempionāts Melburnā, kurā piedalījās Liepājas cerība Romāns Miloslavskis, jau aiz muguras, bet jau šobrīd tiek kalti plāni par turpmākajiem startiem, kuru galamērķis ir 2008.gada olimpiskās spēles Pekinā. Pēc ne pārāk veiksmīgā starta Melburnā "Kurzemes Vārds" aprunājās ar mūsu pilsētas labāko peldētāju, lai uzzinātu, kā viņš vērtē aizvadītās sacensības.

Liepājnieks Romāns Miloslavskis Melburnā piedalījās piecās disciplīnās – 50 un 100 metru peldējumā tauriņstilā, 100 un 200 metros brīvajā stilā, kā arī sacensību gaitā izlēma startēt 50 metru peldējumā uz muguras. Tradicionāli lielākās cerības uz viņu tika liktas kroņdistancē – 200 metru peldējumā brīvajā stilā. Diemžēl mūsu peldētājam pārvarēt priekšsacīkšu kārtu neizdevās nevienā no tām. Atklāti runājot, Romāna sasniegtie rezultāti bija tālu, lai iekļūtu pusfinālā. Ņemot par piemēru viņa pamatdistanci, kuru liepājnieks veica vienā minūtē un 52,44 sekundēs, var izdarīt secinājums, ka mūsu sportista pēdējo divu gadu sniegums ir stipri viduvējs un Miloslavska rezultāti svarīgākajos mačos nestāv ne tuvu viņa personīgajiem rekordiem (200 metru peldējums brīvajā stilā – 1:49,19). Pērn pasaules čempionāts notika Šanhajā. Pirms tā liepājnieks guva pleca traumu, un likumsakarīgi uz augstām vietām bija grūti cerēt, taču šogad, kā izteicās pats sportists, viss esot bijis kārtībā.

"Lielā mērā ar sniegumu Melburnā esmu apmierināts. Šie mači parādīja, kādā līmenī uz doto brīdi esmu gatavs startēt, tagad zinu, pie kā vēl ir jāstrādā un kas ir galvenie klupšanas akmeņi, kādēļ rezultāti nav tādi, kādi tie bija kaut vai pirms diviem gadiem," sacīja Miloslavskis, piebilstot, ka apstākļi čempionāta norises vietā esot bijuši tuvu ideāliem un aklimatizācijas process noritējis veiksmīgi. Vēl peldētājs pastāstīja, ka tā nu gluži nav, ka sniegums neuzlabojas, jo pērn viņam izdevušies vairāki sekmīgi starti 400 metru brīvā stila peldējumā un arī citās disciplīnās. Lai nu kā, Romāns joprojām galveno uzsvaru treniņos liek uz savu kroņdistanci. "Pasaules čempionātā varbūt neparādīju augstus rezultātus, taču divās no disciplīnām man izdevās izpildīt olimpisko normatīvu – 100 un 200 metros brīvajā stilā. Līdz vasaras olimpiskajām spēlēm labas iespējas to izdarīt ir arī 100 metros tauriņstilā," teica peldētājs.

Skaidrs ir viens – Miloslavskis nopietni gatavojas nākamajiem startiem, un, kā izteicās pats sportists, vēlēšanās ir, un galvenais, lai nav traumu, tad viss būšot kārtībā. Ļoti būtisks posms gatavošanās ciklā būs šajā vasarā, kad liepājnieks plāno aizvadīt treniņnometni, taču pagaidām gan nav īstas skaidrības, kur, jo Latvijā vasarā lielākie baseini uz laiku tiks slēgti. Visdrīzāk, Romāns izšķirsies starp Lietuvu un Poliju. Svarīgākie starti šogad Miloslavskim paredzēti tikai oktobrī, kad mūsu peldētājs piedalīsies pasaules militārpersonu sporta spēles un arī kādā no pasaules kausa posmiem. Savukārt pēdējais nopietnais pārbaudījums pirms Pekinas viņam paredzēts nākamā gada maijā, kad notiks Eiropas čempionāts.

Liepājas Kompleksās sporta skolas direktors Naums Vorobeičiks pastāstīja, ka Miloslavskis pasaules čempionātā startējis normālā līmenī un viņš vienkārši attiecīgajā brīdi neesot bijis savā labākajā sportiskajā formā. "Viņš izpildīja divus olimpiskos normatīvus. Domāju, ka tas ir labs sasniegums. Jā, varbūt pamatdisciplīnā Romāna rezultāts nebija pārāk spīdošs, tomēr viņš ir augstas klases sportists un gadu no gada tikai uzlabot savu rezultātu nav reāli, turklāt, ja treniņu apstākļi nav tie labākie un finansiālais nodrošinājums ir pavisam niecīgs," stāstīja Vorobeičiks.


Hokejā bez uzvarām vairs nav neviena
Andris Sudmalis

Negaidītiem pavērsieniem bagāta ir bijusi aizvadītā nedēļa Liepājas hokeja čempionātā. Lai arī sensacionālu rezultātu nav, divu maču iznākumi ir vērtējami kā liels pārsteigums.

Vispirms jau runa ir par vicelīderu "Unimars L" negaidīto piekāpšanos cīņā ar "UPB" hokejistiem – 6:8. Ar 5 punktiem rezultatīvākie vīri laukumā bija zaudētāju uzbrukuma līderi Guntis Pujāts (2+3) un Nikolajs Siļčonoks (3+2), bet uzvarētājiem rezultatīvākie bija Renārs Borskis (2+2) un Andris Cīpa (3+1).

Bez pārsteiguma neiztika arī divu turnīra autsaideru – "Bites/1.RNC" un "Lāči/3M" – spēkošanās reizē. Izcīnot uzvaru ar 2:1, pirmos punktus čempionātā nopelnīja bites, savukārt lāči, pēdējā minūtē ielaižot izšķirošos vārtus, piedzīvoja vēl vienu zaudējumu – 3:4 pret "Nordea". Tādējādi arī situācija turnīra tabulas apakšdaļā ir kļuvusi krietni intriģējošāka.

Tā vien šķiet, ka "Tosmares" hokejisti aizvien drošāk tuvojas kārtējam čempionu titulam – pagājušajā nedēļā viņiem uzvara ar 9:1 pret komandu "Ezermala 1". Vēl divās pagājušās nedēļas spēlēs pārliecinošas uzvaras izcīnīja "Klaipēda" – 8:3 pret "Nordea" un 19:1 pret komandu "Bites/1.RNC", tādējādi kopvērtējumā izvirzoties 2.vietā.

Rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā cīņa notiek tikai starp diviem "Unimars L" spēlētājiem G.Pujātu, kuram nu ir 49 (32+17) punkti, un N.Siļčonoku – 38 (16+22) punkti. Pārējie atpaliek visai ievērojami – Jurijam Merkutovam ("Klaipēda") 28 (18+10), Maksimam Bogdanovam ("Tosmare") 27 (11+16), Raivim Jučeram 26 (16+10), Vitam Strazdam ("Klaipēda") 24 (13+11) punkti.

Šodien "UPB" sacentīsies ar komandu "Bites/1.RNC", ceturtdien "UPB" pretinieki būs "Lāči/3M", bet pārējās spēles norisināsies nedēļas nogalē. Sestdien "Zig–Zag" spēlēs ar komandu "Lāči/3M", "Tosmare" ar "Unimars L", bet "Ezermala 1" ar "Klaipēdu". Svētdien "UPB" sacentīsies ar "Nordea", "Unimars L" ar "Ezermala 1" un "Bites/1.RNC" ar "Tosmari".

Pilsētas čempionātā "Ezermalas 1" hokejistiem līdz medaļām, visticamāk, neizdosies aizsniegties, bet Latvijas amatieru veterānu hokeja čempionātā liepājnieki 3.vietā pabeidza regulāro čempionātu un tādu pašu pozīciju izcīnīja arī izslēgšanas spēlēs. Pusfinālā pret Brocēnu hokejistiem mūsējie ar 1:5 zaudēja un ar 6:3 uzvarēja, kopvērtējumā atzīstot novadnieku pārākumu ar 7:8. Sērijā par 3.vietu komanda "Liepāja/Ezermala 1" tikās ar Tukuma vecmeistariem un pirmajā spēlē, kas norisinājās Liepājā, svinēja uzvaru ar 6:3. Daudz saspringtāks bija mačs izbraukumā, kurā mājiniekiem bija vajadzīga uzvara, un tukumnieki gāja uz visu banku – vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, kas ļāva liepājniekiem panākt neizšķirtu 2:2 un izcīnīt bronzas godalgas. Komandas pārstāvji par atbalstu izsaka pateicību Liepājas domei, kā arī uzņēmumam "Liepājas orhideja" un "Ezermalas 1" īpašniekam Aivaram Burģim.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārti, punkti)

1. "Tosmare" 12 11 1 0 74:20 23
2. "Klaipēda" 13 10 1 2 95:27 21
3. "Unimars L" 14 11 0 3 86:54 20
4. "Zig–Zag" 13 8 1 4 57:32 17
5. "UPB" 11 6 1 4 62:30 13
6. "Ezermala 1" 13 5 0 8 46:36 10
7. "Lāči/3M" 14 2 0 12 29:69 4
8. "Nordea" 12 2 0 10 27:82 4
9. "Bites/1.RNC" 12 1 0 11 10:125 2