Kurzemes Vārds

21:55 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 25.aprīlī

1927.
Stiprā rietumu vētra jau no gara rīta Karostas rajonā sāk izskalot kannas ar kontrabandas spirtu. Līdz vakaram Liepājas un Aizputes apriņķa robežsargi atrod 9 kannas ar 85 litriem kontrabandas spirta. Spirtu nodod muitai.

Jau ilgāku laiku sajūtams ērtas ūdens satiksmes trūkums ar Nīcu. Šajā pavasarī trūkumu paredzēts novērst. Divi uzņēmīgi Nīcas saimnieki Raņķis un Ķudis kopā ar liepājnieku Kundziņu šajās dienās nolaiduši ūdenī jaunbūvētu upes tvaikoni pasažieru un preču pārvadāšanai. Kuģim ir zema pelde, tas atļaus pārvadāt ap 50 braucēju un kravu pat visseklākajā ūdens līmenī. Jauno kuģi šonedēļ Liepājā pārbaudīs speciāla komisija. Ar to būs iespējams ātri un ērti nokļūt Bernātos, "kā dzird, braukšana būšot 1 lats no personas".

1937.
No Rīgas, pārlidojot Ventspili un Kuldīgu, Liepājas Ziemeļu aerodromā pulksten 11.55 nolaidusies Valsts elektrotehniskās fabrikas lidmašīna. Pēc sūtījuma nodošanas VEF veikalam un degvielas uzpildīšanas lidmašīna izlido uz Daugavpili.

Liepājas slimnīcā ievietota Vērgales pagasta Liepkalnu māju kalpone Matilde Ķīvīte. Viņa saindējusies ar ēteri. Ārstiem izdodas viņas dzīvību glābt. Ķīvīte atzīstas, ka vēlējusies aiziet no dzīves, bet iemeslu nosaukt liedzas.

Liepājas pilsētas ugunsdzēsēji Meža dienās apdēstīja savas stacijas pagalmu ar baltajām akācijām, ceriņiem un jasmīniem. Pagalmu uzpoš un apsēj ar zāli. Kociņi sagādāti no pilsētas dārzniecības. Darbos piedalās gandrīz visi ugunsdzēsēji, tos vada brandmajors K. Ozoliņš.

1947.
Šajās dienās pēc ilga pārtraukuma Liepājas Tirdzniecības ostā ienāk vairāki kuģi. Baltijas padomju jūras tirdzniecības flotes tvaikonis "Hasan" atved pilsētas rūpniecības uzņēmumiem ogles. Ar tādu pašu kravu ieradies arī tvaikonis "Inger". "Hasan" izkraušanu veic kuģu kravas izstrādāšanas ostas 3.rajona vecākā transportnieku brigāde. Pareizi organizējot darbu un pienākumu sadali, kuģi izkrauj 15 stundu ātrāk par paredzēto laiku.