22:25 Ceturtdiena, 19. jūlijs

Ar vieniem vārtiem pie trīs punktiem
Ints Grasis

Vakar virslīgas čempionāta ceturtajā kārtā "Liepājas metalurgs" ar minimālu pārsvaru uzvarēja līgas jaunpienācējus – komandas "Olimps" futbolistus.

Latvijas virslīga.
"Liepājas metalurgs" – "Olimps" 1:0 (1:0).
"Liepājas metalurgs"
: Spole, Kļava, Fereira, Ivanovs, Zirnis, Petrenko (Toress, 46.), Kalons, Soloņicins, Tamošausks (Petkovičs, 46.), Karlsons, Kecs (Krugļaks, 77.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Kecs (21.), Kļava 90.min. nerealizēja 11 m sitienu.
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Kalons (36.), Kecs (74.); "Olimps" – Ivaško (45.), Sputajs (64.).

Kaut arī liepājniekiem pirmajā puslaikā bija pārsvars, spēle dažbrīd garlaikoja. Pietrūka izdomas, ātruma, bet netrūka brāķa. Puslaika vidū Soloņicins un Karlsons izspēlēja kombināciju, pēc kuras bumba ne bez pretinieku spēlētāja kājas palīdzības nonāca pie Keca, kurš savu izdevību garām nepalaida, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Liepājnieki turpināja spēlēt visai akadēmiski – it kā jau būtu ieguvuši nepieciešamo drošo pārsvaru. Tikai tablo par to nevēstīja. Pāris reizes bīstami pa "Olimpa" vārtiem uzsita Kalons, pāris reizes Karlsons sita ar galvu, bet vārtsargs Māliņš allaž bija savu uzdevumu augstumos. Jaunie rīdzinieki, kuru rindās laukumā bija tikai viens 20 gadu vecumu sasniedzis futbolists, spēlēja centīgi un mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, kas dažkārt lika panervozēt mūsu aizsardzībai. Puslaiks beidzās ar Tamošauska izgājienu pret Māliņu un sitienu garām viņa sargātajiem vārtiem.

Pēc pārtraukuma dzīvīgumu spēlē ienesa Toress (laukuma vidū) un Petkovičs (labajā malā), kuri nomainīja Petrenko un Tamošausku. Mūsējie sāka spēlēt ātrāk, arī īsākām piespēlēm, savukārt viesi turpināja cerēt uz pretuzbrukumiem. Šajā puslaikā divas reizes Karlsons netraucēts izgāja viens pret vienu ar "Olimpa" vārtu vīru, bet nespēja lieliskās izdevības izmantot. Vārtus varēja gūt gan Kalons, gan Petkovičs, gan Toress, gan Krugļaks, kurš spēli saasināja vēl vairāk un ar savu aktīvo darbību nopelnīja 11 metru sitienu. Tikai Kļava šoreiz to izpildīja pagalam neveiksmīgi.

Bieži vien mēdz gadīties, ka tā komanda, kas ilgstoši nespēj izmantot savas vārtu gūšanas iespējas, tiek sodīta. Par laimi, šoreiz tas nenotika, pateicoties mūsu vārtsargam Spolem, kurš mača kompensācijas laikā izvilka bumbu no savu vārtu stūra. Būtu tikai godīgi, ja daži komandas biedri no prēmijas par vakardienas uzvaru viņam izmaksātu kādu dzērienu.

Citā spēlē "Rīga" sagādāja kārtējo pārsteigumu – šoreiz pieveicot "Skonto" komandu ar 1:0, bet "Ventspils" sagrāva "Dinaburg" ar 4:0.

Tagad liepājniekiem stāv priekšā divas ļoti grūtas spēles ar principiālajiem sāncenšiem. Jau šosvētdien pulksten 14.05 Rīgā metalurgi mērosies spēkiem ar "Skonto" komandu. Spēli tiešraidē plāno translēt kanāls LTV 7. Savukārt 4.maijā tajā pašā laikā sāksies tiešraide no Liepājas "Daugavas" stadiona – pie mums viesosies "Ventspils".

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Ļoti pārdzīvojām zaudējumu iepriekšējā spēlē. Šodien viena komanda cīnījās, cik spēja, bet otra nespēja realizēt savu pārsvaru. Mums ir daudz problēmu. Arī tādas, ko negribu nest ārpus komandas. Bet mēs tiksim galā, citādi nebūšu mierā. Grūti pateikt, kādēļ vairāki futbolisti spēja demonstrēt saturīgu sniegumu treniņnometnēs pret ļoti spēcīgiem pretiniekiem, bet tagad iestājusies tāda kā melnā svītra.

Virslīgas tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

Miks Kuncītis, Ventspilī

Vakar "Liepājas lauvu" basketbolisti Latvijas Basketbola līgas pirmajā pusfināla mačā izbraukumā ar 53:90 (7:27, 16:20, 15:20, 15:23) kapitulēja valsts čempionu – BK "Ventspils" priekšā.

Liepājniekiem šajā mačā nācās iztikt bez sasirgušā Daiņa Oberšata, kura vietu pamatsastāvā līdzās Jurevičum, Ansonam, Pusaudzim un Graudiņam ieņēma Citskovskis, toties ceļu līdz Ventspilij bija mērojis ne viens vien Liepājas līdzjutējs. Savus labākos spēkus – Vairogu, Šenonu, Vītolu, Helmani un Ciprusu – līdz ar mača sākumu laukumā sūtīja arī ventspilnieki.

Spēles sākums labāks padevās mūsējiem – jau pēc desmit nospēlētām sekundēm trīspunktnieku iemeta Graudiņš, bet tad sekoja septiņas sausuma minūtes. Vienīgi rezultātam esot 24:3 mājinieku labā, liepājnieki spēja gūt vēl kādus punktus, taču, dodoties pirmajā pārtraukumā, mača liktenis jau bija izlemts – 7:27. Izskatījās, ka abas komandas labi zina savu likteni un katra risina savus uzdevumus – "Ventspils" gatavojas finālam, bet "Liepājas lauvas" – cīņai par 3.vietu. Rītdienas pilsētas pārstāvji saspēlējās pa perimetru, izvirzot te vienu, te otru spēlētāju brīvās metienu pozīcijās. Lai turētu līdzi šīs pusfināla sērijas favorītiem, mača pirmajās desmit minūtēs viesiem pietrūka nedaudz cīņasspara un nedaudz precizitātes metienos.

Sapratis, ka pret ventiņu vējdzirnavām šoreiz nelīdzēs arī veiksme, Armands Misus diezgan daudz spēles laika deva arī rezervistiem – vienubrīd laukumā atradās ļoti neierasts piecnieks – Provizors, Kripševics, Ķenavs, Porziņģis un Freimanis. Ar līdzīgu gājienu atbildēja arī Kārlis Muižnieks, ļaujot izspēlēties saviem tālākajiem rezervistiem. Būtiskas rezultāta starpības izmaiņas notikumi laukumā neveicināja, toties mūsējie saņēmās un vairs neļāva laukuma saimniekiem netraucēti valdīt liepājnieku laukuma pusē.

Spēles gaita būtiski nemainījās arī otrajā puslaikā. "Ventspils" pārsvars vienubrīd pārsniedza 30 punktu, bet spēles gaita bija mierīga, bez spriedzes. Tiesa, lauvas nedaudz sapurinājās pēdējās desmit minūtēs un pievilka līdz –24, bet tad laukumā atgriezās ventspilnieku pamatsastāva spēlētāji, kas mača ritējumu atgrieza tā ierastajās sliedēs, maču pabeidzot ar graujošu rezultātu – 90:53 savā labā. Lielā mērā mūsējiem maču pabeigt ar cienīgāku rezultātu traucēja metienu neprecizitāte, piemēram, mūsējie trāpīja tikai 4 no 21 trīspunktnieka.

Rezultatīvākais spēlētājs mūsējo rindās ar 12 punktiem bija Mareks Jurevičus, astoņi punkti Māra Citskovska un Jāņa Graudiņa kontā.

Otrajā pusfinālā divu Rīgas klubu duelī "ASK" ar 94:93 pārspēja "Baronu".

"Liepājas lauvu" un "Ventspils" nākošā spēle notiks sestdien Liepājā, pulksten 18.30.

Komentāri

"Liepājas lauvu" galvenais treneris Armands Misus:
– Mūs iegāza pats spēles sākums – iesākām pārāk blāvi, tad mazliet savācāmies. Vislielākais prieks man šodien ir par mūsu jaunajiem spēlētājiem, no kuriem īpaši gribētu uzteikt Mārtiņu Provizoru un Artūru Freimani. Sestdien Liepājā spēle būs citādāka – savu līdzjutēju priekšā parādīsim labāku un saturīgāku sniegumu.