Kurzemes Vārds

09:36 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Meklē pazudušu puisi

Valsts policija noskaidro 1989.gadā dzimušā Mārtiņa Vircava atrašanās vietu. Puisis šā gada 7.maijā ap pulksten 8.30 izgājis no Bērzsproģu mājām Durbes lauku teritorijā. Pazudušā pazīmes: gara auguma, kalsnas miesasbūves, gaiši, īsi mati. Bija ģērbies: melnā ādas jakā, gaišā džemperī ar rāvējslēdzēju, gaišās džinsa auduma biksēs, gaišos sporta apavos. Jau iepriekš ir bijis bezvēsts prombūtnē. Ja kādam ir informācija par meklēto personu, Liepājas policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 3404531; 3404533; 3404502 vai vērsties personīgi policijā.

"RIMI" darbojas kabatzagļi

16.maijā ap pusastoņiem vakarā K.Zāles laukumā 8, veikalā "RIMI", 1980.gadā dzimusi sieviete konstatējusi, ka no rokas somiņas pazudis naudas maks ar naudu un autovadītāja apliecību, reģistrācijas apliecību uz iesniedzējas vārda, kā arī trīs bankas kartes. Cietusī norāda, ka viņai radīts materiālais zaudējums 50 latu apmērā.

Brauc narkotiku reibumā

17.maijā pulksten 16.15 Liepājā pa Grīzupes ielu 1978.gadā dzimis vadītājs stūrēja automašīnu "BMW 525" bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības, ar narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu reibuma pazīmēm. Kriminālpolicijas darbiniekiem veicot aizturētā pārmeklēšanu, pie viņa atrasta baltas krāsas tablete – iespējams, ekstazi, kā arī kratīšanas laikā atņemti divi iepakojumi amfetamīna. Aizturētais nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, sākts kriminālprocess.

Lūdz atsaukties aculieciniekus

17.maijā ap pulksten 15 pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu "Moskvič 2140" Aizputē, Ošu gatvē, iebraucot Malkas piļu teritorijā, uzbrauca 1992.gadā dzimušai gājējai. Meitene pēc pirmās medicīniskās palīdzības saņemšanas nogādāta mājās, bet policija noskaidro šoferi un apstākļus. Negadījumu redzējušos likumsargi lūdz zvanīt pa tālruņiem 3404631; 3404602; 3404502 vai vērsties policijā.

Mazuļa vietā vecmāmiņa izvēlas pudeli

17.maijā neilgi pirms pulksten 13 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Flotes ielu 14 – zvanītājs ziņoja, ka tur kādā istabā atrodoties mazgadīgs bērns bez vecāku uzraudzības, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika. Izsaukuma vietā tika konstatēts, ka bērns bija atstāts vecmāmiņai pieskatīšanai, bet vecmāmiņa Alla atradās manāmā alkohola reibumā, nespējīga veikt savus pienākumus. 2004.gadā dzimušais Rinalds brīdī, kad ieradās policisti, stāvēja plaši atvērtā logā 4.stāvā. Likumsargi apmeklēja zēna vecāku deklarētās dzīvesvietas, bet mājās neviens neatradās un durvis neatvēra. Tādēļ bērns tika nogādāts bērnu patversmē Jūrmalas ielā 2.

Lauž gružkasti

17.maijā ap pusdiviem pēcpusdienā pludmales zonā Glābšanas stacijas darbinieki pamanīja, ka trīs jaunieši lauž gružkasti. Viens no jauniešiem – 1993.gadā dzimušais Nauris – tika aizturēts un nogādāts policijas dežūrdaļā. Pārējiem jauniešiem izdevās aizbēgt. Aizturētais jaunietis paskaidroja, ka esot vēlējies gružkasti izmantot kā sērfinga dēli un kopā ar draugiem Sandi un Mārtiņu pavizināties jūrā. Par notikušo informēti Naura vecāki.

Izraisa smagu avāriju un aizbēg
Ita Cērmane

Piektdien ap pulksten 14 smags satiksmes negadījums notika Rīgas – Liepājas šosejas 184.kilometrā. Sadūrās trīs spēkrati. Smagi cieta divi cilvēki. Sadursmes izraisītājs no notikuma vietas aizbēga.

"Kurzemes Vārds" negadījuma vietā noskaidroja, ka automašīnas "Mercedes Benz" šoferis stūrējis spēkratu Rīgas virzienā un veicis apdzīšanas manevru ceļa līkumā, kad iebraucis pretējā joslā un izraisījis sadursmi ar pretim braucošo "Kurzemes amatnieka" automašīnu "VW Transporter". Sadursmē cieta vēl trešais auto – aiz "Kurzemes amatnieka" transportlīdzekļa braucošais otrs "VW Transporter".

Smagas traumas guva divi cilvēki – pirmā "VW Transporter" vadītājs un pasažieris, "Kurzemes amatnieka" strādnieki. Viņi tika nogādāti Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Otrajā "VW Transporter" automašīnā braukušie necieta.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs norādīja, ka, visticamāk, cietušo ir vairāk – četri cilvēki. "Mercedes Benz" sadursmē tika ļoti stipri bojāts, turklāt tas pēc trieciena aizdegās. Ir maz ticams, ka "Mercedes Benz" vadītājs un pasažieris nav cietuši. Taču viņi no nelaimes vietas aizbēga. Proti, automašīnā "Mercedes Benz" braukušo jauno vīriešu paziņas vai draugi, kas braukuši ar "Audi A8", minūtes laikā pēc avārijas abus mersedesā sēdošos aizveduši nezināmā virzienā.

M.Kleinbergs skaidroja, ka viņu meklēšana izsludināta visā Latvijā. Turklāt tajā iesaistīti ne tikai policijas darbinieki, bet arī mediķi, jo, visticamāk, vīrieši būs nepieciešama medicīniska palīdzība. Policija uzsākusi izmeklēšanu, taču plašāku informāciju pagaidām nesniedz. M.Kleinbergs vien minēja, ka bēgšanas iemesls varētu būt ne tikai tas, ka izraisīta avārija, bet, iespējams, arī braukšana bez tiesībām vai reibumā. Zināms arī tas, ka "Mercedes Benz" nav reģistrēts mūspusē.

Notikušā izmeklēšanā iesaistījusies Kriminālpolicija. Kā novēroja "Kurzemes Vārds", veicot automašīnas apskati, likumsargi no avarējušā "Mercedes Benz" kopā ar citām aizbēgušajiem piederošajām mantām no spēkrata izņēma arī šaujamieroci un munīciju. Turklāt, kaut avarējušās automašīnas bagāžnieks bija ciet un nebojāts, grāvmalā mētājās tā paklājs. Tas liek domāt, ka no automašīnas bagāžas nodalījuma jau pēc avārijas steigā kaut kas izņemts.

Sprādzienā cietušās ēkas iemītnieki atgriezīsies mājās
Ita Cērmane

Gāzes sprādzienā bojātajā ēkā O.Kalpaka ielā piektdien vakarā tika pabeigti galvenie konstrukciju nostiprināšanas darbi, informēja Liepājas Pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Līdz ar to sestdien, 19.maijā, nedēļu pēc nelaimes gadījuma, O.Kalpaka ielas 64.namā varēs atgriezties daļa no dzīvokļu īrniekiem. Pirmie mājās tiks ēkas dienvidu spārna iemītnieki. Par to dzīvokļu īrniekus, kuri šobrīd ir izvietoti pagaidu mitekļos vai arī apmetušies pie radiniekiem, informēs Sociālā dienesta vai namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Jaunliepāja" darbinieki.

Pagaidām cilvēki vēl nevarēs atgriezties 17 dzīvokļos. Iedzīvotāji tajos netiks ielaisti drošības apsvērumu dēļ. Dzīvokļi atrodas vai nu ceturtā stāva daļā, kas visvairāk cieta gāzes eksplozijā, vai arī tieši zem bojātā stāva, kur nākamajā nedēļā turpināsies ēkas konstrukciju remonts. D.Jēriņš prognozē – ja viss noritēs, kā plānots, cilvēki šajos dzīvokļos varēs atgriezties nākamās nedēļas beigās.

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka gāzes eksplozija O.Kalpaka ielā 64, vienā no ceturtā stāva dzīvokļiem notika aizvadītajā sestdienā īsi pirms pusnakts. Bojā gāja kāda 1924.gadā dzimusi sieviete, cieta vēl divi vīrieši, no kuriem viens ir eksplozijas izraisītājs.

Arī nākošajā nedēļā māju apsargās policija. Policijas darbinieku uzraudzībā iedzīvotājiem, kuri vēl nevar atsākt normālu ikdienu, būs iespēja iekļūt mājokļos pēc mantām.

Ir aprēķināti aptuveni zaudējumi – tie sasniedz 7000 latu. Pilnībā zaudējumu apmēri būs zināmi pēc visu avārijas seku novēršanas darbu pabeigšanas.