Kurzemes Vārds

01:05 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Nedēļa kursadarba zīmē
Iveta Baumgarte, vecmāte

Sestdien, 12. maijā
Kā daudzām sievietēm, kam ir ģimene un bērni, šodien man ir mājas darbu diena: mazgāju un kārtoju veļu, tīru mājas un gatavoju ēst. Vīrs ar abiem vecākajiem dēliem aizbraukuši uz laukiem, mājās esmu kopā ar sešus gadus veco meitiņu Ilzi. Pēcpusdienā izejam pastaigāties, un es kārtējo reizi nopriecājos, cik skaista ir Līvas kapsēta. Pašlaik tur zied tulpes, narcises un citas pavasara puķes, un kapu kopiņas ir tik skaisti sakoptas! Atzīšos, ka mani jau kopš bērnības fascinē kapsētas, man patīk tajās pastaigāties, es tur jūtu neizsakāmu mieru, nevis kaut kādas nepatīkamas sajūtas.

Svētdien, 13. maijā
Mana darba nedēļa sākas šodien. Aizeju, kad visi manējie vēl guļ, tāpēc Māmiņdienas ziedus, ko bērni ar tēta palīdzību ir sarūpējuši, saņemu pašā vakarā, un esmu ļoti priecīga. Neteikšu, ka es tā īsti ar sirdi būtu šo dienu pieņēmusi, taču ik gadu to man ļoti skaistu sarūpē mani bērni, jo viņi visi dzimuši laikā, kad iedibināja Mātes dienu, un līdz ar to man vienmēr šajā laikā bērnudārzā un arī sākumskolā ir bijuši koncerti. Arī šogad Ilzes grupiņa sarīkoja burvīgu koncertu. Varbūt man šī diena būtu tuvāka tad, ja mana mammīte būtu dzīva.

Pirmdien, 14. maijā
Darbā man ir 24 stundu maiņa, tāpēc mājās būšu tikai rīt no rīta. Kā jau pirmdienā, darbā ir visai nervoza atmosfēra: māmiņas ar mazulīšiem gan dodas mājās, gan uzņemam jaunas. Darba patiešām daudz! Turklāt manu prātu vēl aizņem sestdien paredzētā kursadarba aizstāvēšana – mācos Stradiņa universitātes Māszinību fakultātē. It kā lielākā daļa darba jau paveikta, vēl palikuši sīkumi, turklāt jāgatavojas arī testam, un tas ir papildu stress. Tomēr šodien ir arī kāds salds brīdis. Nodaļā notiesājam pašceptu torti – to mums uzdāvināja kāda māmiņa, kas šodien devās mājās. Tādi jauki brīži nemaz tik bieži negadās!

Otrdien, 15. maijā
Dodos mājās pēc diennakts dežūras. Tā bija ļoti darbu pilna, taču viena no tām, kad esmu bezgala nogurusi, tomēr ir labi padarīta darba sajūta. Divas māmiņas nodaļā bija pēc ķeizargrieziena, un pirmajā diennaktī viņām ir vajadzīgas īpašas rūpes. Un divām māmiņām bija problēmas ar bērniņu zīdīšanu.

Kamēr neesmu mājās, ar ģimenes rūpēm lieliski tiek galā vīrs. Viņš vakar ar vidējo dēlu skatījies jauno seriālu "Džeriko" par atomuzbrukumu Amerikai, un viņi tik dzīvi pārrunājuši, kas notiktu, ja kaut kas tāds būtu arī pie mums, ka mazā Ilze nav izturējusi un teikusi, lai beidz tādas runas, ka viņai paliekot bail.

Trešdien, 16. maijā
Šodiena paiet kursadarba zīmē – vēl jāpielabo dažas astītes, un tad jau viss ir kārtībā. Uz mirklīti aizbraucu uz slimnīcu, lai ar grūtniecēm runātu par jaundzimušo aprūpi, un saņēmu fantastisku pozitīvo emociju lādiņu. Šī ir brīnišķīga jauka, jautra grupa, kas par visu interesējas, uzdod jautājumus un gaidāmās pārmaiņas dzīvē, kas saistītas ar drīzo mazulīša ierašanos, uzņem ļoti sirsnīgi. Vakars man ir brīvs, tāpēc varēšu izrunāties vairāk ar saviem bērniem.

Ceturtdien, 17. maijā
Lielākā šās dienas daļa paiet lekcijās. Klausāmies par psihiatriju un šo pacientu aprūpi. Tā kā man nav saskarsmes ar šiem slimniekiem un vispār ar šo medicīnas nozari, lekcija šķiet patiešām interesanta. Citas manas kursabiedrenes ir satraukušās par sestdien gaidāmo kursadarba aizstāvēšanu. Es esmu pabeigusi un manī ir miers – kā nu būs, tā būs, kaut gan es jau tagad zinu, ka ir jābūt labi, jo esmu pastrādājusi kārtīgi.

Piektdien, 18. maijā
Arī šodien bija jānotiek lekcijām, bet tās atcēla, jo pasniedzēja no Rīgas nevar ierasties. Un līdz ar to mums sanāca brīvdiena. Un, ja reiz tā, tad šāda iespēja jāizmanto. Kopā ar draudzeni dodos sievišķīgā pastaigā pa veikaliem. Atgriežos mājās diezgan nogurusi, bet laiskoties nav laika, jo jāpaspēj apdarīt dažādi mājas darbiņi – rīt nevarēšu, jo mācības, bet svētdien darbs. Un vakarā vēl jāaiziet uz Ilzītes koncertu – viņas ansamblim ir gada pārskata koncerts. Mīļi un sirsnīgi!