Kurzemes Vārds

20:43 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Labāk dzīvot jau šodien
Pagājušās nedēļas notikumus komentē Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektora palīdze Meldra Kivlena

Inflācija un tās ierobežošanas veidi

Uzmanības vērtas ir gan politiķu, gan ekonomistu, gan pašu iedzīvotāju diskusijas par Latvijas ekonomikas aktualitātēm inflācijas sakarībā. Dažbrīd šķiet, ka ejam no viena grāvja otrā – vienu brīdi brīvi dalām kredītus, aizdevumus, piešķiram līzingus bez īpašas izpētes, vai cilvēks tos var atļauties, vai nevar. Bet tagad runājam par to, ka katram jāveido uzkrājumi, kredītu izsniegšanas noteikumi – drakoniski. Var saprast iedzīvotājus, kuri, protams, vēlas dzīvot labāk jau šodien, kaut vai ņemot kredītu uz 20 gadiem. Var saprast arī tos, kuri atbildīgi, lai inflāciju ierobežotu. Un ļoti labi var saprast tos, kuri būs tik apķērīgi, lai šajā situācijā nopelnītu. Piemēram, ļoti interesanti skatīties, ko tagad piedāvā un kā strādā komercbankas.

Prezidenta amata kandidāti

Nenoliedzami, nākamajam būs ļoti grūti noturēt Vairas Vīķes–Freibergas augsti nolikto latiņu, bet pats galvenais – panākt, lai iedzīvotāji nākamajam prezidentam uzticas tikpat ļoti kā tagadējai. Manuprāt, prezidenta amata kandidāti ir pietiekami spēcīgi, un katrs ar saviem plusiem un droši vien arī mīnusiem. Taču jācer, ka nenonāksim atkal līdz viena vai otra kandidāta nomelnošanas kampaņai.

Pazudušie bērni

Pārdomas par cilvēku drošību, aizsardzību un sabiedrības attieksmi citam pret citu raisa pēdējā laika notikumi ar pazudušajiem bērniem. Vispirms, šķiet, mums pašiem vajadzētu vairāk domāt par to. Ja redzam mazus bērnus vienus ejam kaut kur, vajag pieiet klāt un pajautāt, uz kurieni un kāpēc viņi iet. Varbūt, ka pietiktu ar vienu teikumu, lai novērstu kārtējo kādas ģimenes traģēdiju. Domājot par tiem, kas apzināti nodara pāri bērniem, pirmajā brīdī, protams, gribas teikt – nāves sods, neko citu viņi nav pelnījuši, un, protams, uz brīdi ir arī dusmas, dzirdot runas par to, ka šie cilvēki ir jāārstē.

Eiropas Savienības un Krievijas sanāksme

Spilgti redzamas katras valsts intereses un vēsturiskās nesaskaņas, kas traucē vienoties par pašlaik svarīgiem jautājumiem. Protams, situāciju tikai sarežģī tas, ka Krievijai ir ārkārtīgi liela nozīme naftas un gāzes lietās. Un tomēr gribas domāt, ka katra valsts, nosakot savu nostāju dažādos jautājumos, vadās pēc savas labākās sirdsapziņas, reizē tomēr paturot prātā, ka nozīmīgi ir arī tas, kas notiek kaimiņa dārziņā, lai mums būtu vienota Eiropa ar ilgtspējīgu attīstību.