Kurzemes Vārds

01:54 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. maijā

1927.
Ja grib, tad var. Zvejnieku ostā pie bākas atrodas vairāki šķūņi. Vienu no tiem zvejnieki izmantoja savām vajadzībām – būvēja laivas, rudeņos žāvēja buras utt. Tagad Valsts kontrole pieprasa par šķūņa izmantošanu lielu atlīdzību. Taču zvejnieki, ņemot vērā vājo zveju un savu smago saimniecisko stāvokli, maksāt atsakās. Seko aizliegums zvejniekiem šķūni izmantot. Savukārt jūras vīri raksta paskaidrojuma vēstuli ar lūgumu aizliegumu atcelt. Un aizliegumu… atceļ.

Ir arī otra laba ziņa: "Neskatoties uz to, ka mūsu zvejnieki nozvejo pietiekoši daudz zivju, mūsu armija tomēr iepērk ārzemju siļķes. Tā aizplūst nauda uz ārzemēm. Zvejnieku kongress tamdēļ nolemj griezties pie valdības ar lūgumu, lai armija siļķu vietā lietotu mūsu pašu jūras zivis – butes, mencas, reņģes. Zvejnieki armijas vajadzībām sola piegādāt svaigas, žāvētas un kaltētas zivis. Zvejnieku biedrība "Apvienība" šinīs dienās saņem paziņojumu, ka Finanšu ministrija vienojusies ar Kara ministriju par armijas apgādāšanu ar mūsu pašu zvejnieku zvejotām zivīm."

1937.
Vasarsvētku trešajā dienā pulksten 11 uz dusas vietu Ziemeļu kapsētā no Garnizona baznīcas izvada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Jēkabu Klavieru. Valsts prezidenta K.Ulmaņa vārdā, godinot sirmo brīvības cīnītāju, vainagu noliek Liepājas garnizona priekšnieks O.Dankers. Kapsēta ļaužu pārpilna.

Ganību un Rojas ielas stūrī notikusi sadursme starp dažiem iereibušiem jauniem vīriešiem. Tajā ļoti smagi cietis 27 gadus vecais Drāšu fabrikas strādnieks Kristaps Skroderēns. Viņam ar akmeni ielauzts galvaskauss. Izmeklēšanā noskaidro, ka akmeni sviedis 17 gadu vecais Kārlis Blosmanis. Jaunieti apcietina, un viņš vaļsirdīgi atzīstas, ka akmeni metis, taču viņa nolūks nav bijis Skroderēnu nogalināt.

1947.
Paziņojums: "Liepājas pilsētas iedzīvotājiem, kas 1947.gadā saņēmuši lietošanā individuālos un kolektīvos dārziņus, nekavējoties jāuzsāk to apstrādāšana. Personas, kuras līdz 19.maijam to neizdarīs, uzskatīs kā atteikušās no dārziņiem un zaudēs tiesības tos turpmāk izmantot."