Kurzemes Vārds

09:49 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Medaļas ir, bet ne Liepājai
Miks Kuncītis

Vakar Liepājas ledushallē sākās Eiropas jauniešu un junioru čempionāts sambo cīņā, kurā tika sadalīti pirmie medaļu komplekti gan jauniešiem, gan junioriem. Diemžēl diviem mūsu sportistiem sacensības beidzās jau pēc pirmās cīņas. Tiesa, divas medaļas Latvijai ir, turklāt viena zelta – par junioru čempioni kļuva Evija Puķīte.

Mūsu cīkstoņiem – junioram Viktoram Grišinam (līdz 62 kg) un jaunietim Iļjam Černovam (līdz 75 kg) – starts nebija veiksmīgs, jo, lai arī izloze nebūt nebija nelabvēlīga – Grišina pirmais pretinieks bija Igaunijas pārstāvis Vadims Fomins, bet Černovs spēkojās ar francūzi Nikolā Tauro, spēkos līdzīgos sambistus liepājniekiem pieveikt neizdevās – gan Grišins, gan Černovs zaudēja samērā pārliecinoši, tādējādi jau pirmajā kārtā izstājoties no turpmākās cīņas. Treneris Vaclavs Jaževičs pastāstīja, ka mūsējie esot cīnījušies ļoti blāvi un izstāšanās jau pirmajā kārtā esot bijusi likumsakarīga.

Citam Latvijas sportistam Mārtiņam Lukinam (līdz 82 kg) no Ādažiem izdevās pieveikt divus pretiniekus, taču viņš cīņā par bronzu zaudēja. Par patīkamāko vēsti parūpējās rīdziniece Evija Puķīte (līdz 58 kg), kura ļoti pārliecinoši uzvarēja priekšsacīkstēs un nodrošināja sudraba godalgu un vietu finālā, kas notika vakarā. Izšķirošajā cīņā mūsu meitene savu uzvaras gājienu turpināja un pieveica arī baltkrievieti. Savukārt sudraba medaļu, piekāpjoties Krievijas cīkstonei, ieguva vēl viena Latvijas daiļā dzimuma pārstāve Veronika Krungolde (līdz 65 kg) no Daugavpils.

Šodien no liepājniekiem uz paklāja izies Gundars Briļjonoks (līdz 81 kg) un mūsu lielākā cerība Aleksandrs Dolotovs (līdz 65 kg). Savukārt rīt savu meistarību demonstrēs Oļegs Kaņko (līdz 70 kg).


Pabeidz godam
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Basketbola līgas ceturtajā spēlē par trešo vietu BK "Liepājas lauvas" savā laukumā spraigā cīņā ar 99:105 (20:32, 22:16, 25:28, 32:29) piekāpās "Barons/LMT" basketbolistiem. Līdz ar to visā sērijā rīdzinieki triumfēja ar 3:1.

Mūsu basketbolisti apzinājās to, ka šajā sezonā šī bija viņu pēdējā atrādīšanās saviem līdzjutējiem, tādēļ puiši spēlēja ar vairāk nekā maksimālu pašatdevi, cīnoties par katru metru, pat centimetru. Sākumā, lai arī liepājnieki uzbruka ar labu metienu procentu, viesi ieguva nedaudz vairāk kā desmit punktu pārsvaru, tomēr vēl vairāk atrauties rezultātā mūsējie viņiem vienkārši neļāva, gluži pretēji – otrās ceturtdaļas ievadā pēc vairākām sekmīgām darbībām aizsardzībā un precīziem trejačiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz trim punktiem. Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi, tomēr visu laiku soli priekšā atradās "Barons/LMT" basketbolisti, kuri šoreiz lielāko daļu punktu guva no tuvas distances, kamēr mūsējie ar 68 procentus augstu precizitāti visā mačā meta no trīspunktu metienu atzīmes. Lai arī galotne bija visai spraiga, šoreiz liepājnieki vēl vienu sensāciju sarūpēt nespēja. Rezultatīvākais "Liepājas lauvu" komandā bija Dainis Oberšats ar 22 punktiem.

Pēc spēles notika trešās vietas ieguvēju un sezonas labāko spēlētāju apbalvošana, kurā medaļas un kausu pasniedza un titulus piešķīra Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Arvīds Grigaļāvičs. Un tieši no viņa rokām LBL vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Klāvs Ansons, bet Mareks Jurevičus tika godināts kā sezonas rezultatīvākais spēlētājs.

Liepājnieku galvenais treneris Armands Misus ar spēli un aizvadīto sezonu ir ļoti apmierināts, uzskatot to par veiksmīgu, bet ne lielisku. "Paldies līdzjutējiem un komandai, kas šodien un visas sezonas garumā laukumā cīnījās ar vairāk nekā simts procentu pašatdevi," sacīja Misus.


Ūdens motosportisti ir kaujas gatavībā
Miks Kuncītis

Rīt pulksten 12 Liepājā, Karostas kanālā notiks Latvijas ūdens motosporta sezonas atklāšana – Latvijas čempionāta pirmais posms un tradicionālā Vladimira Miščenko piemiņas kausa izcīņa JT–250 laivu klasē, kurā, protams, startēs arī jaunizveidotās komandas "UPB Energy" braucēji.

Jau rakstījām, ka komandā "UPB Energy" Latvijas čempionātā pavisam tiks pārstāvētas piecas klases – JT–250 Mārtiņš Morozs, Māris Gūža (šajā posmā nestartēs), T–500 – Gatis Gibners, O–500 – Ēriks Ķiepe–Kipge, Oļegs Kutepovs un Janeks Lazarenoks (šajā posmā nestartēs), S–550 – Mārtiņš Bergholcs, Vivita Pukule (šajā posmā nestartēs), Pēteris Pelnēns, Artūrs Brolītis un Lauris Gūtmanis. RN–2000 – Voldemārs Parolis. Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon liepājnieki, visticamāk, būs vieni no galvenajiem favorītiem gan individuālajā, gan komandu kopvērtējumā. Ja pērn mūsu sportisti daudzmaz veiksmīgi startēja individuāli, tad kopējā ieskaitē mūsējiem kārtējo reizi neizdevās apsteigt "Kalnciems Racing Team" braucējus. Arī šogad tas ir viens no galvenajiem mērķiem – pārspēt jūrmalniekus, kas sezonu no sezonas tikai par mata tiesu bijuši labāki par kurzemniekiem. Paši sportisti ar komandas kapteini Ēriku Ķiepi–Kipge priekšgalā cer, ka tieši šogad, startējot ar jaunu komandas nosaukumu, sāpīgā tradīcija tiks lauzta un Latvijā būs jauni čempioni. Kā jau allaž, tuvojoties pirmajiem startiem, darbs ar tehniku norit praktiski bez atelpas un garāžā tiek pavadīts daudz laika. Ja vēl pavisam nesen tikai pāris no mūsu braucējiem bija veikuši pirmos treniņbraucienus, tad tagad pēc garās ziemas to izdarījuši gandrīz visi un ir gatavi savu braukšanas prasmi apliecināt trasē.

Sacensību laikā līdzjutējiem būs iespēja vērot ne tikai sacīkstes, bet kā parasti darbosies arī kafejnīca.