Kurzemes Vārds

09:25 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Ivo Fomins Īrijā kļūst par sarīkojuma vadītāju
Inita Gūtmane

4.maijā apvienība "Ivo Fomins Band" ar Ainaru Virgu uzstājās Rīgas klubā "Četri balti krekli", bet jau nākamās dienas rītā dziedātājs kopā ar savas grupas ģitāristu Robertu Dinteru sēdās lidmašīnā un devās uz Īriju, kur Ivo bija jāpaveic divas lietas – jāvada mājaslapas atvēršanas svētki un jāsniedz koncerts.

Sagaida ar iegādātiem albumiem

Ivo Fomins Droedā koncertēja jau otro reizi, pirms gada pēc Laimas Ozolas uzaicinājuma viņš uzstājās kopā ar Tomasu Kleinu un izpildīja dziesmu no apvienības "Fomins un Kleins" repertuāra. Bet šoreiz viņš klausītājus lielākoties priecēja ar skaņdarbiem no sava jaunā albuma "Palikt vienam". Koncerts notika krodziņā, kas pieder kādam lietuvietim, kurš Ivo pārsteidzis ar labu latviešu valodas prasmi. Mākslinieks priecājās, ka uz albuma prezentāciju bija ieradušies daudz latviešu. "Vairāki no viņiem bija mērojuši ļoti tālu ceļu, daži paspēja dzirdēt tikai pēdējās mūsu izpildītās dziesmas," sacīja Ivo. Bet vislielākais pārsteigums solistam bijis par to, ka gandrīz puse apmeklētāju bija iegādājušies viņa jauno albumu, uz kuriem Liepājas mākslinieks labprāt atstāja savu autogrāfu. Mūziķis arī neatteica daudzajiem faniem, kuri vēlējās ar viņu nofotografēties.

Koncerta laikā liepājnieks labprāt aprunājās ar publiku. No klausītājiem viņš uzzināja, ka latvieši Īrijā seko līdzi Latvijā notiekošajam. Viņi bija informēti, ka par godu Liepājas dzimšanas dienai izveidots koncertuzvedums "Liepājas stāsts" ar daudzu populāru vēju pilsētas mākslinieku piedalīšanos.

"Atmosfēra koncertā bija fantastiska. Ļaudis bija priecīgi un smaidīgi. Varēja just, ka turienes cilvēki mīl un ciena mani. Nospēlējām trīs taimus pa četrdesmit minūtēm, bet ļaudis gribēja vēl," apgalvoja Ivo. Koncertēšana netika pārtraukta pat tad, kad Roberta ģitārai pārtrūka divas stīgas. "Beigās mēs visi dziedājām a kappella. Bija jautri," piebilst mūziķis.

Ivo pastāstīja, ka viņam izteikti piedāvājumi uzstāties ārvalstīs. Droedā viņš ar grupu paredzējis atgriezties augustā, bet novembrī iecerējis doties uz Angliju. Viņš arī apsver, vai pieņemt uzaicinājumu uzstāties Norvēģijā un Austrālijā, kur tāpat viņu gaida svešumā dzīvojošie latvieši.

Iepazīstas ar goda viesiem

Pirms koncerta Droghedā notika atvēršanas svētki Īrijas latviešiem paredzētajam informatīvajam portālam www.baltic–ireland.eu. Uz prezentāciju, kuru vadīja Ivo, bija ieradies arī Oskars Kastēns un Latvijas vēstnieks Īrijā Indulis Ābelis. Mākslinieks iepazinies tuvāk ar goda viesiem un secinājis, ka viņi ir ļoti patīkami un komunikabli cilvēki.

Šoreiz Ivo nav paspējis apskatīt Īrijas ievērojamākās vietas, bet viņam pieticis laika, lai iegūtu priekšstatu par šīs valsts iedzīvotājiem. "Cilvēki Īrijā ir smaidīgi, labsirdīgi, izpalīdzīgi, vienmēr gatavi parādīt, pavadīt uz vietu, ko meklē," uzsvēra Ivo.


Pirmās 6000 biļetes par simbolisku cenu

Pēdējo gadu vērienīgākā Latvijas vasaras ballīte Liepājas pludmalē arī šogad saglabā tradīciju lutināt savus skatītājus, ļaujot pirmajiem 6000 festivāla viesiem biļetes iegādāties par simbolisku cenu. Šogad pirmie 1000 skatītāji ieejas karti uz "Tele2 Baltic Beach Party" divām dienām var nopirkt par 10 latiem, bet nākamie 5000 viesi – par 12 latiem. Starts biļešu tirdzniecībai uz 20. un 21. jūlijā notiekošo pludmales festivālu tiks dots 23.maijā, un ieejas kartes varēs nopirkt "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un Lietuvā.

"Turpinot šo demokrātisko biļešu cenu tradīciju, vēlējāmies akcentēt, ka Liepājas pludmales festivāla galvenā vērtība ir mūsu sarīkojuma dzīvespriecīgie apmeklētāji, un mūsu mērķis ir vienot kopējai jautrībai iespējami plašākus sabiedrības slāņus," festivāla rīkotāju mārketinga stratēģiju uzsver "Tele2 Baltic Beach Party" galvenais organizators Raivo Mediņš.

Īpašu piedāvājumu saviem klientiem sarūpējis festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" ģenerālsponsors "Tele2". "Tele2" un "Zelta zivtiņas" klientiem tiks dota iespēja iegādāties pirmās 2000 ieejas biļetes uz festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" divām dienām par īpašu cenu – 6 latiem. Lai iegūtu atlaidi biļetei, "Tele2" klientiem būs jānosūta īsziņa koda saņemšanai, kuru uzrādot "Biļešu paradīzes" kasēs, būs iespēja saņemt biļetes par īpašo cenu. Vairāk informācijas mājaslapā www.tele2.lv.

"Muzikālā daudzveidība un dejas populārāko dīdžeju pavadībā sola kvalitatīvu laika pavadīšanu divu dienu garumā. Vislabākie sarīkojumi notiek labā kompānijā, draugu lokā. Tāpēc aicinām ikvienu, kam patīk jautrība, dinamika un tikšanās ar draugiem, uz festivālu "Tele2 Baltic Beach Party" Liepājā, ielūdz "Tele2" mārketinga direktors Jānis Spoģis.

Īpašas priekšrocības tiks nodrošinātas tiem pasākuma apmeklētājiem, kuri ir "American Express" kredītkaršu lietotāji. Norēķinoties ar "American Express" kredītkarti, biļetes būs pieejamas ar atlaidi.

Atgādināsim, ka jau septīto reizi notiekošajā sarīkojumā šogad galvenie viesi būs vācu grupa "Scooter", britu solomāksliniece Kima Vilda, jestrie "Right Said Fred", krievu "Bratja Grimm" un Jacqueline no Šveices. Kopumā mūzikas cienītājus divu dienu laikā Liepājas pludmalē priecēs vismaz pussimts grupu un dīdžeju.

Plašāku informāciju par festivālu varat atrast mājaslapā www.balticbeachparty.lv.

Izvēlēsies festivāla dalībniekus

6.jūnijā pulksten 15 uz mūzikas klubu "Pablo" tiek aicināti bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, kuri prot dziedāt, spēlēt kādu mūzikas instrumentu vai darbojas grupā un kuri vēlētos piedalīties festivālā "Rocknroll visām paaudzēm". Konkursantiem jāsagatavo kāds skaņdarbs no Liepājas autoru (grupu "Līvi", "Credo", Ivo Fomina, Tomasa Kleina u.c.) repertuāra. Labākajiem būs iespēja uzstāties kopā ar Ainaru Virgu un viņa draugiem – grupām "Ivo Fomins Band", "Cacao" un "Credo" – 17.augustā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!".

Pieteikumus brīvā formā, ietverot izpildītāja vai izpildītāju vārdu, uzvārdu, vecumu, dziesmas nosaukumu, autoru, kontaktadresi un tālruņa numuru, sūtīt uz e–pasta adresi: [email protected]

Sīkāku informāciju var iegūt, zvanot pa tālruni 29175723.


Grupai "The Briefing" jauns singls

Latvijas acid jazz grupa "The Briefing" maijā laidusi apritē savu jauno radio singlu "In the Mood of Love", kas iesildīs grupas debijas albumu "Funny Thoughts", kuru paredzēts izdot tuvākajā laikā. "The Briefing" jaunais radio singls pirmo prezentāciju piedzīvoja pirmdien Toma Grēviņa vadītajā radio "SWH" raidījumā "Jaunās mūzikas vakars".

Topošajā albumā, kurā skanēs vienpadsmit oriģināldziesmas angļu valodā ar grupas solistes Kristīnas Dobeles vārdiem, tiks iekļauta arī jaunā singla akustiskā versija. Tāpat paredzēts veidot dziesmas "In the Mood of Love" kluba remiksu.

Jaunā albuma materiāls tapis Baltijas labākajā ierakstu studijā "Sound Division". Dziesmas producējuši "The Briefing" sadarbībā ar skaņu režisoriem Gati Gaujenieku ("Iļģi") un Gati Zaķi ("The Mundane").

Grupas iepriekšējais singls "My World" iekļuva Baltijas mūzikas topa finālā un kopvērtējumā starp Latvijas mūziķu izpildītajām dziesmām ieguva visvairāk balsu.

Jauno singlu "In the Mood of Love", kā arī citus grupas skaņdarbus iespējams noklausīties interneta mājaslapā www.myspace.com/thebriefing.