Kurzemes Vārds

23:18 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Grausti rada ugunsbīstamību
Rita Seļezņeva, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore

Neapdzīvotie un nepietiekami apsaimniekotie nami ir ne tikai drauds garām ejošu cilvēku veselībai un pat dzīvībai. Tie pastiprina arī ugunsbīstamību, jo pamestajās ēkās visbiežāk iemitinās bezpajumtnieki, un arī pusaudži tur ielien, lai uzsmēķētu.

VUGD Liepājas brigādes rīcībā ir daudz adrešu, kur atrodas bīstamie nami. Viens no tiem atrodas pašā pilsētas centrā – Jūras ielā 28. Jau divas reizes šajā graustā izcēlušās ugunsnelaimes, turklāt vienā gadījumā cieta arī cilvēki. Ugunsgrēku, kas izcēlās šā gada martā, bija izraisījuši divi klaidoņi, kuri pamestajā ēkā Jūras ielā bija atraduši patvērumu. Visticamāk, ugunsgrēku izraisīja viņi paši, reibumā neuzmanīgi smēķējot. Viens no bezpajumtniekiem pamanījās no degošās ēkas izglābties saviem spēkiem, bet otru iznesa ugunsdzēsēji. Tikpat bīstami ir namīpašumi Republikas ielā 1, Vaiņodes ielā 27, Baterijas ielā 12, kur arī dedzis jau vairākas reizes, E.Tisē ielā 89, Dārza ielā 49, Siguldas ielā 29, Saraiķu ielā 12, Raiņa ielā 38, nepabeigtā jaunbūve Slimnīcas ielā 11 u.c.

Bieži ugunsdzēsēji saņem izsaukumus uz pamestajām daudzstāvu mājām Karostā, Baltijas ielā 7, 9, 11, 15, 17. Tur regulāri deg atkritumi. Un par to nav ko brīnīties, jo pamestās ēkas pilnas ar dažādiem gružiem, bet iekļūt tajās var brīvi.

Turklāt bīstami nami ir ne tikai Liepājā, bet arī rajonā. Piemēram, Nīcas pagasta "Vientuļi", kur jau divas reizes izcēlies ugunsgrēks. Objekti rajonā ir ar pastiprinātu bīstamību, jo glābējiem nepieciešams ilgāks laiks, lai līdz tiem nokļūtu un pasargātu blakus esošās būves.

Draudi sabiedrībai, kā to rāda pieredze, tiek novērsti tikai tad, kad tiek nojaukta bīstamā ēka. Piemēram, graustā Meža ielā iepriekšējos gados ugunsgrēki izcēlās cits pēc cita. Likstas beidzās tikai tad, kad pagājušā gada otrajā pusē kāds uzņēmējs, iegādājies zemesgabalu, uz kura bija grausts, to nojauca. Patlaban līdzīga situācija ir ar pašvaldībai piederošo namīpašumu Rīgas ielā 53. Kopš pērnā gada februāra ugunsgrēki šajā adresē izceļas regulāri – te bezpajumtnieki ielīduši pajumti meklēt, te jaunieši vēlas uzsmēķēt. Šis namīpašums ir sevišķi bīstams, jo netālu no tā – otrpus ielai – atrodas Liepājas 5.vidusskola. Garām graustam regulāri iet bērni, un ik brīdi viņiem uz galvas var uzkrist gan ķieģelis no drūpošā skursteņa, gan ēkas atlūza vai stikla lauska. Vai tiešām jānotiek kārtējai nelaimei, lai saimnieki atjēgtos – kaut kas jādara?