Kurzemes Vārds

23:46 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

24 stundās nobrauc 1600 kilometru

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas motoklubs "Vētrasputni" organizēja pasaulē atzītu izturības braucienu ar motocikliem. Tā nosaukums nāk no Amerikas – "Iron butt" ("Dzelzs pēcpuse") – kas apliecina braucēja lielo izturību un sīkstumu. Lai iegūtu šo nosaukumu un saņemtu no ASV motobraucēju organizācijas "Iron butt" īpašo sertifikātu, motocikla vadītājam ceļā jāpavada 24 stundas, šajā laikā nobraucot 1000 jūdzes (1600 kilometru). Kā pastāstīja motokluba "Vētrasputni" prezidents Jānis Dreiblathens, braucienā piedalījās 16 motociklistu – deviņi bija kluba biedri, vairāki no Saldus kluba "Melnie buldogi" un arī individuālie braucēji no Grobiņas un Liepājas. Lai apliecinātu, ka noteiktais kilometru skaits tiešām veikts, tiek gatavota īpaša atskaite, kuru nosūtīs uz Ameriku. Pēc tam, kad tiks saņemts apliecinājums no ASV motobraucēju organizācijas "Iron butt", brauciena dalībniekiem atsūtīs speciālu uzlīmi, uzšuvi, kā arī uz motocikla būs uzraksts, ka ar to 24 stundās veiktas 1000 jūdzes. Līdz šim Latvijā nosaukumu "Iron butt" saņēmuši aptuveni trīsdesmit motociklistu.

Veģetārieši dalīsies pieredzē

Šodien pulksten 16 Liepājas Jaunatnes centrs sadarbībā ar nevalstisko organizāciju fondu "Esi vesels" aicina Liepājas jauniešus uz informatīvi tematisku vakaru par veģetārismu, kas notiks Liepājas Latviešu biedrības namā 3.stāvā 83.kabinetā. Tematiskā vakara laikā jaunieši – veģetārieši sniegs informāciju un dalīsies pieredzē, kas ir veģetārietis, kāds ir veģetārieša dzīvesveids, kā arī piedalīsies diskusijā par veģetārismu.

Jaunatnes centrs atver durvis interesentiem

Liepājas Jaunatnes centrs šodien no pulksten 10 līdz 18 aicina ikvienu Liepājas jaunieti uz Atvērto durvju dienu. Jaunieši var iejusties Jaunatnes centra darbinieku tēlā, pildīt viņu pienākumus, tādējādi iegūstot priekšstatu par Jaunatnes centra darbu. Tāpat var saņemt konsultācijas Eiropas brīvprātīgā darba jautājumos, iegūt informāciju par projekta sagatavošanu. Lai veicinātu radošāku un brīvāku atmosfēru, būs iespēja jauniešu portālam www.jauns.lv sagatavot radošus zīmējumus uz A4 formāta lapas. Vēl darbosies Jaunatnes centra pasts, kurā ikviens jaunietis aicināts izteikt savu viedokli par Jaunatnes centru un jaunatnes jomu Liepājā.

"Jaunā laika" Liepājas nodaļu atkal vada Andris Grīnis

Lažas pagasta Apriķu Kultūras namā notika partijas "Jaunais laiks" Liepājas nodaļas sapulce. Nodaļas vadītājs Andris Grīnis klātesošajiem sniedza pārskatu par darbību pagājušajā gadā, sevišķi uzsverot sekmīgo parakstu vākšanas akciju drošības likumu referenduma nodrošināšanai. Gan Liepājas pilsēta, gan Liepājas rajons ierindojās augstās vietās pēc pilsoņu proporcionālās līdzdalības. Par savu darbu Saeimā un tikko notikušām Latvijas prezidenta vēlēšanām runāja Saeimas deputāti Ingrīda Circene un Uldis Grava. Savukārt par Liepājas domes darbu ziņoja domes deputāts Ivars Ķervis, bet par Liepājas slimnīcas reorganizāciju – advokāte Irēna Kibelko.

Notika arī nodaļas vadītāja vēlēšanas. Par to atkal ievēlēja ekspedīcijas uzņēmuma "Baltic Logistic Group" valdes priekšsēdētāju Andri Grīni. Tika ievēlēta arī nodaļas valde –uzņēmēja Ilva Lutere, Lažas Pagasta padomes priekšsēdētāja Māra Vētra, Saeimas deputāts Uldis Grava, Liepājas domes deputāts Ivars Ķervis un inženieris Armands Pauris. Sapulcē piedalījās 31 no Liepājas nodaļas 60 biedriem.

Inspektors Bebrs māca drošību

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Liepājā viesojās policijas inspektors Bebrs Bruno. Viņš kopā ar policijas darbiniekiem pēcpusdienā pastaigājās pa pilsētas centru, satiktajiem bērniem dāvināja karodziņus un uzlīmes. Inspektors pārbaudīja mazo satiksmes dalībnieku zināšanas par ceļa zīmēm, un ātrākie, gudrākie, attapīgākie par pareizām atbildēm saņēma atstarojošas uzlīmītes. Bruno bērniem un pieaugušajiem atkārtoti stāstīja par vispārējo drošību peldoties, spēlējoties, piedaloties satiksmē un novēlēja, lai visiem šī vasara paliek atmiņā jauka un saulaina ar dažādiem jauniem piedzīvojumiem.

Arī šovasar tiksimies Rožu laukumā

No 1.jūnija līdz pat vasaras beigām Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs organizē jau par tradīciju kļuvušo pastaigu pa Liepājas vecpilsētu. "Tiksimies Rožu laukumā" – tā saucas šī ekskursija. Sākums tai patiešām ir Rožu laukumā, kur katru dienu pulksten 14 ikvienu interesentu, kas vēlas apskatīt Liepājas vecpilsētas interesantākās vietas, gaidīs gids. Kā informē tūrisma biroja projektu un mārketinga speciāliste Kristīne Galdika, ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt pilsētas panorāmu no baznīcas torņa, redzēt interesantākās Liepājas tūrisma vietas un iepazīt tās tuvāk. Pastaigas nobeigums paredzēts restorānā "Libava" ar atspirdzinošu pārsteigumu. Sīkāku informāciju par šo piedāvājumu var saņemt, piezvanot pa tālruni 29288971. Šo un citas ekskursijas gan latviešu valodā, gan arī svešvalodās var pieteikt Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, vai pa tālruni 3480808, kā arī pa mobilo tālruni 29402111.


Piešķirta daļa tūrisma attīstībai paredzētās naudas
Kristīne Pastore

Pilsētas Attīstības komiteja apstiprināja līdzfinansējuma piešķiršanu mazām un vidējām komercsabiedrībām tūrisma nozarē 2007.gadā. Līdzfinansējums dažādu projektu īstenošanai saņems 12 mazie un vidējie Liepājas uzņēmumi kopsummā par 39500 latiem. Kopumā izvērtēšanai komisija saņēma 24 projektus.

Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Ābols informēja, ka vislielāko līdzfinansējumu – 5 tūkstošus latu – saņems SIA "Argolat" pludmales festivāla reklamēšanas pasākumiem un SIA "Jumiķis" Karostas cietuma jumta atjaunošanai. 4 tūkstošus latu saņems Liepājas Leļļu teātris starptautiskā ielu leļļu teātra festivāla "Zeme. Debess. Jūra" organizēšanai un kafejnīca "Ilze" telpu paplašināšanai un remontam. Līdzekļi piešķirti arī peintbola laukuma iekārtošanai un aprīkojuma iegādei Karostā, Ziemeļu fortu labiekārtošanai, izveidojot apsardzi, tualetes, piknika un atkritumu konteineru vietas un izvietojot norādes zīmes, hosteļa atvēršanai, pilnveidojot naktsmītņu piedāvājumu, Zilā karoga pludmales zonā ietilpstošās vasaras kafejnīcas vizuālā tēla uzlabošanai, Amatnieku nama telpu remontam un labiekārtošanai u.c.

Kā uzsvēra M.Ābols, līdzfinansējumu piešķīra tiem projektiem, kas "tiešā veidā rada jaunus tūrisma produktus vai uzlabo esošos". Viņš arī paskaidroja, ka atlikušos 10,5 tūkstošus latus tērēs citu projektu īstenošanai – iespējams, lai nodrošinātu kuģīša maršrutu pa ostas akvatoriju un lai izveidotu zivju tirdziņa promenādē, bet iespējams, ka citiem mērķiem, kas saistīti ar tūrismu.


Izmēģinājumi turpinās

Sabiedrības "Liepājas enerģija" siltumtrašu hidrauliskās pārbaudes pirmais posms "Laumas" rajonā noritēja veiksmīgi – bojājumi nebija būtiski, un tos ātri novērsa. Pirmdien uzņēmuma speciālisti saskaņā ar iepriekš publiskoto grafiku ķērušies pie trases pārbaudes lielajā Klaipēdas ielas mikrorajonā. Šonedēļ pārbaude, bet nepieciešamības gadījumā arī remontdarbi notiks tajos rajonos, kurus apkalpo katlu mājas Grīzupes, Cukura, Ganību ielā un Atmodas bulvārī.


Sveic lielākos nodokļu maksātājus
Sarmīte Pelcmane

Valsts ieņēmumu dienests noteicis lielākos nodokļu maksātājus par pagājušo gadu. Kurzemē tika sumināti pa trim lielākajiem nodokļu maksātājiem visās pilsētās. Taču šogad mainījusies sveikšanas kārtība. Ja iepriekš VID aicināja apbalvotos nodokļu maksātājus pie sevis, tad šogad dienesta pārstāvji viesojās attiecīgajos uzņēmumos. Vakar VID Kurzemes reģionālās iestādes direktors Gaidis Bierands, VID KRI Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Tiļugs un VID KRI biroja priekšnieks Māris Kūlis apmeklēja un sveica trīs Liepājas lielākos nodokļu maksātājus – akciju sabiedrību "UPB", SIA "Griģis un Co", kā arī akciju sabiedrību "LPB". Uzņēmumu vērtējumā galvenais kritērijs bija lielākie nodokļu maksājumi valsts budžetā, kā arī svarīgs priekšnoteikums – lai uzņēmumā nebūtu pārkāpumu.


Iedzīvotāji nevēlas azartspēļu zāli Klaipēdas ielā 104a

Ir pabeigusies sabiedriskā aptauja, lai noskaidrotu, ko liepājnieki domā par azartspēļu zāles atvēršanu Klaipēdas ielā 104a. 1025 iedzīvotāji ir izteikušies pret šādu ieceri. Aptaujas rezultātus paredzēts izskatīt tuvākajā domes sēdē, par to "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Ja deputāti apstiprinās aptaujas rezultātus, visticamāk, šajā vietā spēļu zāli neatvērs, lai gan telpās, kā novēroja "Kurzemes Vārds", jau ir uzsākts remonts. Atgādināsim, ka sabiedriskā aptauja, lai noskaidrotu liepājnieku attieksmi pret azartspēļu zāles iespējamo atrašanos šajā vietā, notika no 9. līdz 30.maijam. Ar saņemtajiem rezultātiem 5.jūnijā iepazinās darba grupa un Licencēšanas komisija, kas tagad sagatavo ieteikumus deputātiem.