Kurzemes Vārds

23:06 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Glāsti dara dzīvi skaistu un cilvēku veselu

To, ka pieskārieni ir patīkami, mēs zinām. Izrādās, ka glāstu māku cilvēks apgūst jau bērnībā, jo prasmi glāstīt mēs pārmantojam no saviem vecākiem. Kā uzskata speciālisti, ja mazulis bērnībā ticis pietiekami glāstīts, kļūstot pieaugušam, viņš attīstīsies veselīgi, viņam nebūs komunikācijas problēmu ar pretējo dzimumu, orientācijas vai citu seksuāla rakstura traucējumu. Tātad – par glāstiem!

Astoņas reizes dienā

Masiere Inta Grīnvalde saka, ka, lai mazs bērns gan justos labi, gan justu, ka ir mīlēts, viņam glāsti būtu jāsaņem vismaz astoņas reizes dienā. Bet nekad jau nevar sacīt: "Tā, astoņas reizes noglāstīju, un nu visai dienai pietiks!" Ja bērns tos nebūs izjutis, saņēmis bērnībā, viņš, būdams pieaudzis, nepratīs ar glāstiem paust savas jūtas otram cilvēkam. Taču labā ziņa tāda, ka to var iemācīties, ja vien ir vēlēšanās! Kā pats, tā nepieciešamības gadījumā apmeklējot psihoterapeitu, attiecību konsultantu vai arī masieri. Vairums ļaužu, aizejot pie masiera, pārliecinās, ka pieskārieni ir patīkami. Var pie šī speciālista doties kā veselības nostiprināšanas nolūkā, lai uzlabotu figūru un arī lai vienkārši atpūstos, tiekot masēts un apčubināts.

Āda – ļoti jutīgs orgāns

Āda jutīgi reaģē uz pieskārieniem. Nav brīnums, jo katrs ādas kvadrātcentimetrs satur apmēram 6 miljonus šūnu, kas atbilst 4 metriem nervu šķiedru. Tas ir iemesls, kādēļ mēs varam sajust visvieglāko pieskārienu un visniecīgākās temperatūras svārstības. Tādēļ bērniem, it īpaši jaundzimušajam, ļoti patīk, ja viņu ieskauj siltums un maigums. Tādēļ bērniņš mammai vai tētim pieglaužas ar neliekuļotu prieku. Tā viņš jūtas pasargāts. Ir vērts izmanot ieteikumu pieglaust sev mazuli, sarunāties ar viņu, apņemt ar mīkstu sedziņu.

Eksperti apgalvo, ka pieskārieni un glāsti labvēlīgi ietekmē mazuļa veselību un attīstību. Uzskata, ka tas pazemina stresa hormona līmeni, normalizē elpošanu un asinsriti, kā arī vielmaiņu. Pieskārieni un glāsti var paaugstināt mazuļa imunitāti pret slimībām, stresu, kā arī uzlabot fizisko stāvokli un pašsajūtu. Tieši tas pats sakāms arī par pieaugušajiem!

Glāsti paaugstina sāpju slieksni

Pierādīts, ka jebkuri glāsti, arī erotiski, paaugstina sāpju slieksni, proti, jo biežāk tiksiet glāstīts, jo organisms būs mazāk jutīgs pret sāpēm. Glāstot caur ādu tiek stimulēta nervu un endokrīnā sistēma, palielinās organisma imunitāte. Glāsti arī atslābina. Diemžēl mūsdienās cilvēku savstarpējās attiecībās daudzu konfliktu pamatā ir neprasme sniegt glāstus un pieskārienus.

Erotiski glāsti ir veids, kā cilvēkiem izzināt vienam otru un savu seksualitāti. Kā uzskata seksologs Arturs Šulcs, sieviete nevar kļūt par īstu sievieti, neizjūtot vīrieša pieskārienus. Tas pats sakāms arī par vīriešiem. A.Šulcs: "Glāsti vienkārši ir patīkami. Ja to pietrūkst, dzīve kļūst pelēcīga un vienmuļa. Un tad vairs nav tālu līdz depresijai, agresijai un mākslīgajām baudām, kas cilvēku noved strupceļā."

Pamāģiniet glāstīt tā

O Refleksoterapijā uzskata, ka auss ir kā cilvēka ķermenis embrija pozā. Pieskarties ausij ir tāpat pat kā pieskarties visam partnera ķermenim. Auss ir viena no ķermeņa erotiskākajām daļām.
O Katram cilvēkam jutīgās zonas var būt ļoti individuālas. Interesanti ir glāsti, piemēram, ap acīm, īpaši augšējiem plakstiņiem. Uzbudinoši var būt glāstīt uzacis.
O Glāstīt vislabāk sākt no galvas un kakla. Pēc tam rokas un kājas, sākot no pēdām. Visjutīgākās ir kāju un roku iekšpuses.
O Gan vīriešiem, gan sievietēm, glāstot un masējot matu saknes vai skalpu, izdalās endorfīni – hormoni, kas mazina sāpes, nogurumu un rada labsajūtu.
O Kā glāstīt rokas? Sākt ar pirkstu galiem, tad plaukstas, pārejot uz apakšdelmu un augšdelmu. Tas jādara lēni un viegli. Sievietēm ļoti patīk, ja glāsta plaukstas locītavu.
O Neparastas sajūtas sniedz glāsti ar matiem. Ķermenim patīk, ja to glāsta kopumā, nevis intensīvi tikai vienu ķermeņa daļu.

Sagatavoja Daiga Lutere