Kurzemes Vārds

06:16 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Brūss Villis – cietākais starp cietajiem

27.jūnijā pirmizrādi piedzīvoja daudzu jo daudzu tik gaidītais cietais rieksts – kārtējais ekrāna darbs "Cietais rieksts 4", kurā galvenajā lomā darbojas cietākais starp cietajiem – Džons Makleins jeb īstajā vārdā daudzu sieviešu sirdis joprojām iejūsminošais aktieris Brūss Villis.

Ko tad viņa varonis šoreiz gatavs paveikt, lai skatītāju sirdīm liktu pukstēt strauji un vēl straujāk? Sižets šāds. Džons Makleins ir pametis dienestu policijā. Taču kā parasti nepareizajā laikā viņš gadās nepareizajā vietā un sāk cīņu pret interneta teroristu organizāciju. Tā, lūk, iecerējusi pārņemt savās rokās varu pār mūsdienu tehnoloģisko infrastruktūru. Viņu plāns paredz trīs dienu laikā pārņemt varu pār satiksmes kontroles sistēmām, iznīcināt ekonomiku un beigās atslēgt pamatsistēmu darbu, pārtraucot pasaulei elektrības un ūdens piegādi. Ja plāns izdosies, tad Savienotajās Valstīs iestāsies viduslaiki. Aina varētu veidoties visai baismīga. Bet nebūs tik ļauni… Vienam cilvēkam ir pa spēkam viņus apturēt. Kurš tas būs – atļauts minēt trīs reizes!


Caurspīdīgā māksla

Liepājas muzeja mazajā zālē Kūrmājas prospektā atklāta izstāde "Salts kā ledus, salds kā medus", kurā aplūkojami profesionālu stikla mākslinieču Initas Ēmanes, Lauras Rostokas, Ivetas Brences un Solvitas Bružes jaunākie darbi.

Muzeja Mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Circene stāsta, ka izstādi papildina videoprojekcijas ar darba procesa demonstrēšanu Gushrustaļnijas kristāla rūpnīcā Krievijā un skaņu ieraksti no rūpnīcas darba procesa.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka šogad mākslinieces kopā ar vairāk nekā 30 māksliniekiem no 12 valstīm piedalījās 2.starptautiskajā stikla mākslas simpozijā "Stikls sniegā" Gushrustaļnijā, Krievijā. Šī rūpnīca pasaulē pazīstama ar īpašajām stikla apstrādes tradīcijām un izcilajiem meistariem. Gushrustaļnijas labākie stikla un kristāla izstrādājumi demonstrēti starptautiskās izstādēs un saņēmuši augstus apbalvojumus.

20.gadsimta 50.gados rūpnīcā ienāca jauna paaudze – profesionāli mākslinieki, kuri savā darbā saglabāja gadsimtiem koptās stikla apstrādāšanas tradīcijas, kas apvienotas ar bagāto tautas mantojumu. Nākamgad Gushrustaļnijas kristāla rūpnīca svinēs 250 gadu jubileju, bet stikla mākslinieciskajā apstrādē tā joprojām saglabā līderpozīcijas pasaulē.

Māksliniece Solvita Bruže atzīst, ka septiņos gados, kopš viņa piedalās starptautiskos stikla mākslinieku simpozijos un tajos organizētajās jaunrades darbnīcās, ir iegūta nenovērtējama pieredze, apgūtas jaunas aktuālas tehnoloģijas un nodibināti starptautiski kontakti. Tāpat simpoziji stikla apstrādes rūpnīcās ir unikāla iespēja radoši strādāt. Īpaši augstu mākslinieces vērtē plašo pieejamo stikla krāsu spektru. "Kad stikla liešanā un pūšanas procesā kaut kas nenoliecas tā, kā vajadzētu, vai krāsas nolīst, mūsu meistari steidz tās labot, bet mēs viņiem sakām: tas ir brīnišķīgi, tas ir interesanti! Pagāja laiks, līdz viņi saprata, ka nereti nejaušības moments šajā procesā tieši rada mākslas brīnumus," atzīst S.Bruže.

Šās nedēļas nogalē tūrisma maratona "Izbizo Liepājas rajonu!" Bizbizmārīte aicina iepazīt Vērgales pagastu!

Varēs viesoties Vērgales muzejā un Vērgales muižas kompleksā, Saraiķos un Ziemupē iepazīties ar dabas un cilvēku radītiem apskates objektiem, bet sestdienas vakarā noskatīties deju svētku koncertu "Izdejot laiku" Vērgales muižas parkā un vēlāk turpat izlocīt kājas zaļumballē.

Plašāka informācija www.liepajasrajons.lv/turisms.