Kurzemes Vārds

11:28 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vilciena vadītājs nav bijis iereibis

Kravas vilciena vadītājs, zem kura sastāva otrdien pusdienlaikā Raiņa ielā uz dzelzceļa pārbrauktuves pakļuva 1939.gadā dzimusī Emīlija, negadījuma brīdī alkoholu nebija lietojis, "Kurzemes Vārds" uzzināja Valsts policijā. Par to, vai cietusī sieviete nav bijusi iereibusi, patlaban policijai oficiālas informācijas nav – tas būs zināms pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas, skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Neoficiāla informācija gan rāda, ka kundze bijusi skurbulī. Kā zināms, sievietei traumēta kāja, viņa ārstējas Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Policijas pārvalde lietu par šo negadījumu nodevusi izmeklēt Dzelzceļa policijai.

Izlaupa golfiņu

4.jūlijā ap pusastoņiem no rīta automašīnas "VW Golf" saimnieks konstatējis, ka ļaundari, atverot spēkrata bagāžas nodalījuma vāku, iekļuvuši mašīnā. No tās nozagta akustiskā sistēma, pastiprinātājs, skandas un sabūfers. Golfiņa saimnieks likumsargiem norādījis, ka viņam nodarīti materiāli zaudējumi 290 latu apmērā. Policijā uzsākts kriminālprocess, likumsargi meklē ļaundari. Piecas minūtes pirms pusnakts šajā dienā no ļaundaru uzbrukuma cietis arī "VW Transporter", kas bija novietots Krūmu ielā pie 53.nama. Spēkratam izsists vadītāja durvju stikls.

Traucē kaimiņus

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 3.jūlijā neilgi pēc pulksten 23 Sakas novadā, Kursas stacijā 3, Dainis kunga prātā traucējis kaimiņu naktsmieru, arī lamājies necenzētiem vārdiem. Dainis par savām izdarībām ticis pie protokola par sīko huligānismu.

Apzog dzīvokli

4.jūlijā dažas minūtes pēc septiņiem no rīta konstatēts, ka uzlauzts un apzagts dzīvoklis 1905.gada ielā 9. Ļaundari, atlaužot durvis, iekļuvuši mājoklī un nozaguši mūzikas centru "Philips" ar pulti, videomagnetofonu "Sony" ar pulti, DVD atskaņotāju un traukus. Zaudējumus vēl precizē, policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar iekļūšanu telpās.

Invalīds ratiņkrēslā taranē auto

Ceļu policijas darbinieki 4.jūlijā ap pusseptiņiem vakarā saņēmuši izsaukumu uz Raiņa ielu, kur kāds invalīds ar ratiņkrēslu, braucot pa ietvi un šķērsojot Jelgavas ielu, bija uzbraucis automašīnai "Crysler", to sabojājot. Bet ap vieniem dienā Palmu ielā 6 pagaidām nenoskaidrotos apstākļos sabojāta stāvoša automašīna "Hyndai Santa Fe".

Dāma zog vīriešu peldbikses

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 21.jūnijā ap deviņiem no rīta notikusi zādzība veikalā "Veļas pasaule", K.Zāles laukumā 8. Videonovērošanas kameras fiksējušas, ka pagaidām nenoskaidrota sieviete nozagusi vīriešu peldbikses. Policija mēģina noskaidrot, kas ir garnadze.

Piekauj pudeles brāli

3.jūlijā ap pulksten 22.30 Kungu ielā 57 kopīgas alkohola lietošanas laikā ar nepazīstamiem draugiem piekauts kāds vīrietis. Likumsargi veic izmeklēšanu. Pašlaik noskaidrots, ka cietušais nav guvis smagus miesas bojājumus un nav stacionēts.

Neuzmanīgi braucēji izraisa avārijas

4.jūlijā mūspusē reģistrēti vairāki satiksmes negadījumi, ko izraisījuši neuzmanīgi braucēji. Ap pulksten 11.30 Aizputē, braucot pa Sakas ielu, automašīnas "Audi 80" vadītājs krustojumā ar Liepājas ielu nebija ņēmis vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu", kādēļ izraisījis sadursmi ar "Renault Megane". Neilgi pirms pieciem pēcpusdienā satiksmes negadījums notika Liepājā, Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Automašīnas "Peugeot 307" vadītājs, braucot pa Brīvības ielu ārā no pilsētas, nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu un distanci, kādēļ ietriecies priekšā stāvošajā automašīnā "Nissan Primera", kas savukārt, trieciena inerces dzīta, sadūrās ar trešo auto – priekšā stāvošo "Audi 80". Cilvēki nevienā no šiem negadījumiem, par laimi, nav cietuši.

Aizdegas veranda

4.jūlijā īsi pirms trijiem dienā ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Virgas pagastu. Ugunsgrēks bija izcēlies "Asaru" saimniecībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Degušas dzīvojamās mājas verandā sakrautās kartona kārbas, kā arī siens uz lauka. Cilvēki nav cietuši, arī māju no liesmām glābēji nosargājuši. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka no degošā siena kāda dzirkstele ar vēju iekļuvusi verandā, kādēļ arī tur sācis degt.

Atkal deg Jaunliepājā

Trešdien ap deviņiem vakarā melni dūmi vijās virs Jaunliepājas. Kārtējo reizi ugunsgrēks bija izcēlies vienā no neapsaimniekotajām mājām iepretim 5.vidusskolai – 1905.gada ielā 12. Nelaimes vietā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka dedzis mūra ēkas trešais stāvs – sienas, griesti un jumts – aptuveni 30 kvadrātmetru platībā. Glābēji nelaimes vietā strādājuši gandrīz līdz pusnaktij, līdz izdevies degšanu likvidēt.

Glābēji norāda, ka tas, kāpēc izcēlies ugunsgrēks, vēl jānoskaidro, taču pieļauj, ka aizdegšanās iemesls bijušas bērnu rotaļas ar uguni. Ka vainīgi tieši bērni, ir pārliecināti arī apkārtnes iedzīvotāji. Viņi norādīja, ka bezpajumtnieki, kopš iestājies siltais laiks, pamestajās mājās patvērumu vairs nemeklējot, taču bērni tur redzēti bieži.

Jāatgādina, ka Rīgas un 1905.gada ielas stūrī neapsaimniekotajās mājās ugunsnelaime izceļas bieži. Kopš pērnā gada šī ir jau sestā vai septītā reize.

Ķieģeļi krīt uz galvas

Ja ķieģelis krīt no augšas, tad ir pilnīgi dabiski, ka tas var kādu ievainot. Taču šoreiz paveicās. Ātrā palīdzība nebija jāsauc.

Vakar Klaipēdas ielas 104.mājai pēkšņi sabruka vertikālās dekoratīvās sienas josla, pilastra imitācija. Šādi padomju laiku elementi ēkām nav pietiekami stingri nostiprināti, un minētajā mājā šāds laimīgs nogruvums nav pirmais – ēkas pretējā stūrī bija noticis tas pats. Līdzīgi gadījies arī citās vietās. Sabrukušais pilastrs bija septiņus metrus augsts – no trešā līdz piektajam stāvam. Uz notikuma vietu atsteidzās sētnieki, viņi norobežoja drupu kaudzi un cītīgi savāca visas šķembas, kas bija izmētātas diezgan plašā teritorijā. Mājas augšdaļā dekora atliekas namu pārvaldei vislabāk būtu uzreiz atskaldīt nost un šuves aizdarināt. Citādi gājēji nav pasargāti no krītošiem ķieģeļiem uz viņu galvām.

Uz ielas izber kravu

Brauciens pa Liepājas ielām trešdien ap pusdienlaiku bēdīgi beidzies kādam gados jaunam kravas mikroautobusa "Mercedes Benz" šoferim. Metāla armatūras krava, kas bija ievietota mikroautobusa kravas kastē, bija daudz par garu. Braukšanas laikā noteikumiem neatbilstoši nostiprinātā armatūra izbira uz ielas. Par laimi, neviens nav cietis, vadītājam sastādīts protokols par kravas pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu.