Kurzemes Vārds

00:38 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Izpūš asaru gāzi

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 5.jūlijā ap pulksten vieniem dienā Vaiņodes pagastā, kādā Brīvības ielas namā, norisinājies konflikts starp 1940.gadā un 1977.gadā dzimušām daiļā dzimuma pārstāvēm, kurā vecākā sieviete otrai sejā iepūtusi asaru gāzi. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis informēja, ka konflikta iemeslus noskaidro.

Zīdainītis nosmacis

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 6.jūlijā īsi pirms septiņiem no rīta kāda māte dzīvoklī Mežmalas ielā 5 konstatējusi, ka miris viņas šogad dzimušais dēliņš. Noskaidrots, ka četrus mēnešus vecais puisītis nosmacis. Tiesu medicīnas eksperts Edvīns Striks paskaidroja, ka februārī dzimušā puisēna nāves cēlonis bijusi kuņģa satura aspirācija.

Kāvienu dabū par uzmākšanos

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 7.jūlijā ap pusčetriem no rīta Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā ievietots 1948.gadā dzimis vīrietis, kuram mediķi konstatējuši smadzeņu satricinājumu, sejas un krūšu sasitumus, kā arī skurbuli. Likumsargi izmeklēšanā noskaidrojuši, ka vīrietis solīdajos gados Pupu ielā uzmācies otra vīrieša sievai, kādēļ arī no tā dabūjis kāvienu.

No dzīves šķīries labprātīgi

Jau rakstījām, ka 7.jūlijā ap pusdiviem pēcpusdienā Aizputē, Piestātnes ielā, atrasts kokā pakāries 19 gadu vecs jaunietis. Puiša mirstīgās atliekas tika nosūtītas Tiesu medicīnas ekspertīzei, bet policijā uzsākts kriminālprocess. No vietējo iedzīvotāju stāstītā izriet, ka jaunietis labprātīgi šķīries no dzīves. Viņš jau aptuveni gadu draudējis, ka izdarīs pašnāvību.

Nedienas ar apskurbušajiem

Pagājušās nedēļas nogalē, kaut arī stipri lija, likumsargi ne vienu vien pārmēru apskurbušu personu savākuši uz ielas. Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka 6., 7. un 8. jūlijā īslaicīgās aizturēšanas telpās reibuma izgulēšanai ievietoti 16 vīrieši un piecas sievietes. Lielākā daļa bijuši uz ielas gulošie. Arī Valsts policijas darbiniekiem nācies parūpēties par vairākiem vīriešiem, kuri kunga dūšā nav mācējuši uzvesties. Piemēram, 7.jūlijā īsi pirms diviem naktī Raiņa un M.Gūtmaņa ielas krustojumā kāds 39 gadus vecs vīrietis bijis tādā skurbulī, kas aizskar cilvēka cieņu, un viņam sastādīts protokols. Par tādu pašu pārkāpumu protokols uzrakstīts kādam 22 gadus vecam vīrietim, kurš 7.jūlijā dažas minūtes pirms pusnakts nebija ticis tālāk par Krūmu ielu 49. Bet 8.jūlijā pāris minūtes pēc trijiem naktī pie protokola ticis 1985.gadā dzimis jaunietis, kurš pēc pārmērīgas sīvā lietošanas Zemnieku ielā uzbrucis taksometram "Opel Zafira".

Turaidas ielā atrod lādiņu

6.jūlijā ap pulksten 13 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Turaidas ielu. Policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka pretī 9.namam zālē gulējis nesprādzis lādiņš, kas pēc uzbūves atgādinājis Otrā pasaules kara munīciju. Notikuma vieta apsargāta līdz sapieru ierašanās brīdim, kuri bīstamo atradumu aizveduši neitralizēšanai.

Ubago un spļaudās

6.jūlijā ap pusdiviem dienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz hipermārketu "RIMI", kur četras nepilngadīgas personas uzbāžoties ar ubagošanu, kā arī apspļaudot veikala ieejas durvis. Likumsargi aizturējuši 1997., 2002., 2003. un 2001. gadā dzimušus zēnus. Par notikušo informēti viņu vecāki, kuriem sastādīti protokoli par bērnu atstāšanu bez uzraudzības un bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Nodarījumi viesnīcām

Valsts policija pa pastu saņēmusi sūdzību, ka vēl 4.jūlijā ap deviņiem vakarā konstatēta zādzība no akadēmijas dienesta viesnīcas Baseina ielā 9. Nozagts ugunsdzēšamais aparāts. Savukārt 6.jūlijā viesnīcas "Avanta" istabā, F.Brīvzemnieka ielā 31, konstatēts, ka sabojāta galda virsma un saplēstas divas glāzes.

Glābjot draugus, sabojā liftu

8.jūlijā ap diviem naktī M.Ķempes ielā 26 kāds jaunietis sabojājis lifta durvis. Likumsargiem vainīgais paskaidrojis, ka tas noticis, lai atbrīvotu liftā iestrēgušos paziņas.