Kurzemes Vārds

04:34 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 10. jūlijā

1927.
Laikraksts informē: "…pilsonis Salmiņš pieturējis 12 gadu veco Katrīnu Lūku." Uzklausot mātes lūgumu, policija ierodas Salmiņa dzīvoklī, aiztur nepilngadīgo meiteni un nogādā viņu pie mātes. Vakarā ap pulksten 20 pie Pļavu ielas 48.nama, kur dzīvo Lūka ar meitu, iepretim nosēdies Salmiņš, demonstrēdams, ka iedzer kādu šķidrumu, pēc tam saļimstot zālē. Meitenīte, to redzot, saukusi, ka onkulis beigts, sirsniņa sāpot. Pēkšņi Salmiņš pielēcis kājās, ielauzies Lūku dzīvoklī, nogāzis zemē māti, paķēris tikai kreklā apģērbto meitenīti, un meties bēgt. Kad policija viņu aiztur, vīrietis tikai skaļi kliedz: "Ja gribat, lieciet mani uz sārta, esmu mīlējis un mīlēšu." No meitenītes viņš neatteikšoties. Nogādāta atpakaļ pie mātes, mazā Katrīna atkal aizbēg. Lūku laulība ir šķirta, tādēļ Salmiņš lūdzis iespēju meitenīti adoptēt, taču māte nav devusi piekrišanu. Tad Salmiņš ar viltu Katrīnu aizvīlis pie sevis. Uzsākta izmeklēšana.

1937.
Pēcpusdienā gar Rožu lakumu iet Durbes pagasta Liepu māju laukstrādnieks Antons Supiņš. Iepretim Latviešu biedrības namam viņam piesitas kāds Kārlis Smiltnieks no Ķieģeļu ielas 5, pieprasot papirosus. Nesagaidot ne atbildi, ne papirosus, viņš durbeniekam iesit ar dūri pa seju. Supiņš pakrīt, rezultāts – ielauzts pakausis. Uzbrucējs metas bēgt, atstājot cietušo bezsamaņā guļam. Cietušo nogādā slimnīcā, kur ārsti konstatē, ka ievainojums ir ļoti smags. Uzbrucēju izdodas aizturēt. Noskaidro, ka viņš ir pazīstams dzērājs un trokšņotājs, vairākas reizes administratīvi sodīts. Smiltnieku arestē.

1947.
Liepājas Labierīcību kantora ceļu un tiltu brigāde sākusi izlabot Uzvaras ielu posmā no Jūrmalas ielas līdz Mēmeles šosejai. Pašlaik asfaltēšanas darbi paveikti jau līdz Andreja ielai. Ar asfaltu pārklāts 510 kvadrātmetru liels Uzvaras ielas posms. Otra Labierīcību kantora asfaltētāju brigāde devusies izlabot Liepājas – Grobiņas šoseju. Nelīdzenās vietas piepildīs ar piķi, asfaltu un šķembām.