Kurzemes Vārds

18:38 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Situācija

Aizdegas velns

Kaut arī šis atgadījums noticis ļoti sen, satiekoties bijušajiem klasesbiedriem, tas atkal tiek celts gaismā. Tā bija arī šovasar, kad 25 gadus pēc skolas beigšanas rīkoja salidojumu.

Lauku skolas 8.klases puiši un meitenes, apzinoties, ka šis ir viņu pēdējais lielais uznāciens pirmajā skolā, Jaungadam iestudēja nopietnu uzvedumu. Unai tika pati negatīvākā – Velna loma. Un viņa arī iejutās tajā – ne tikai atbilstošu kostīmu ar visiem ragiem un asti izgatavoja, bet arī cigaretes un kandžas pudeli (ar ūdeni tajā, protams) apgādājās.

Izrāde ritēja savu gaitu, velns tika uzņemts ar noelsieniem. Taču tad atgadījās kas neparedzēts. Proti, aizdegto cigereti vajadzēja nodzēst un iemest uz treniņtērpa melnajām biksēm uzšūtajā kabatā. Redzēt caur masku nevarēja lāgā, un to, ka no kabatas ceļas biezi dūmi, Una pamanīja tikai tad, kad ciska sāka svilt. Pusaudze reaģēja zibenīgi – iešāvās aizkulisēs, nodzēsa lokālo pažaru un, atgriezusies uz skatuves ar pudeli rokās, turpināja darāmo. Skatītāji pat nepamanīja, ka noticis misēklis – tika uzskatīts, ka tā bijis jābūt. Tikai pārējie aktieri valdījās, lai pēc izrādes smietos līdz asarām.

Ita Cērmane