Kurzemes Vārds

18:19 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā jūlijā

1927. gadā
Ar uguņošanu Kūrmājas dārzā ievada Liepājas sporta nedēļu. Tajā notiek sacensības vieglatlētikā, svarcelšanā, riteņbraukšanā, tenisā, burāšanā, kā arī autobrauciens no Liepājas uz Rīgu.

1937. gadā
Pēc triumfālas turnejas pa Skandināvijas valstīm un 7:1 uzvaras Kauņā pret Lietuvas izlasi Liepājā ierodas futbola komanda "Kišpešt" no Ungārijas. Arī "Olimpija" nespēj izrādīt pienācīgu pretestību un zaudē ar 0:5.

Pilsētas stadionā notiek starptautiskas sacensības vieglatlētikā, kurās gan neierodas gaidītās slavenības – pasaules rekordists pieccīņā soms Sipeliuss un viņa tautietis gargabalnieks Isohollo, kas pirms gada kļuva par Berlīnes olimpisko spēļu čempionu.

1947. gadā
Liepājas sportisti gūst ļoti pārliecinošas uzvaras divās spēlēs Latvijas meistarsacīkstēs divos sporta veidos. "Daugavas" basketbolistes pret Rīgas "Spartaku" pēdējā minūtē ir vadībā ar 55:9, bet tad rīdzinieces laukumā paliek trīs cilvēku sastāvā, un spēli nākas pārtraukt. Savukārt "Daugavas" futbolisti 4000 skatītāju klātbūtnē uzvar Rīgas Dzelzceļnieku sporta klubu ar 13:0, un Drāznieks savā debijas spēlē Latvijas meistarsacīkstēs gūst 5 vārtus.

Notiek "Daugavas" stadiona uzpošanas darbi. Remontē sēdvietas, labo skrejceļu, taisa jaunu žogu.

1957. gadā
Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēs basketbola "Dinamo" meiteņu komanda, kuru pārstāv 6.vidusskolas audzēknes, izcīna 3.vietu, bet Viju Veinbergu atzīst par turnīra labāko spēlētāju.

1967. gadā
"Daugavas" stadionā uz dēļu grīdas notiek finālspēles Latvijas kausa izcīņā basketbolā. Bija cerēts, ka abās no tām būs pārstāvēta Liepāja, taču "Sarkanais metalurgs" pusfinālā zaudē un izšķirošajā cīņā par balvu no mūsu pilsētas dodas tikai "Zvejnieka" sievietes, kas uzvar Rīgas "Darba rezerves" ar 74:63. Trenera E.Sprūdes vadītājā komandā finālā spēlē Baka, Demme, Brantevica, Petkuse, Tkačova, Ošeniece, Majaušķe, Remese, Snipke.

Pēc gandrīz gada ilga darba "Daugavas" stadionā atklāj jauno sporta paviljonu. Tajā ir piecas ģērbtuves, ārstu un treneru kabineti, tiesnešu istabas, kā arī zāle svarcēlāju un paukotāju treniņiem un sacensībām.