Kurzemes Vārds

11:22 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Reputācijas ķīlnieki

Pagājusī nedēļas nogale liek secināt, ka mūsu pilsētas pašvaldības spicē sasēduši Holivudas ekonomiskos trillerus iecienījuši vīri. Vai nu citādi būtu notikusi ampelēšanās ap ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā paslepeni, pat vērienīgajam preses dienestam to īsti it kā nezinot, tiktu nolemts, ka dāņiem, kas vairākus gadus stāsta pasaku par akvaparku, tiks lemts savas atrakcijas turpināt. Vai nu citādāk citkārt demokrātijas spēlītes tik labprāt spēlējošā Liepājas pašvaldības spice piepeši mestos ierakumos un izteiktos vairāk šifrēti nekā Rihards Zorge Kremlim no zombēto japāņu aizmugures.

Ja bez lirikas, tad izskatās, ka pašvaldība, gribot vai negribot, bet pati dara visu, lai kļūtu par šī avantūristiskā projekta ķīlniekiem. Vispirms jau reputācijas ziņā, jo negribas ticēt, ka uz tik iespaidīgu projektu Liepājas dome nebūtu nodrošinājusies ar necaursitamām juridiskām bruņām potenciālo sadarbības partneru likuma interpretāciju tango žargonā. Un arī pašvaldības uzvedības manierēs jūtams tāds kā laisks pašpārliecinātības velniņš, ar kādu kaķis parasti rotaļājas ar peli. Tomēr tikpat redzams, ka pašvaldībai tieši konkrētos dāņus vajag tā, ka gluži vai acīs cērtas, jo auklēšanās, kas ilgusi ar šiem aizjūras vīriem, jau sen pārsniegusi jebkādas biznesa ētikas robežas, pārvēršoties klajā iztapībā, kas liek domāt, ka aiz šīs rakstiskās vai mutiskās vienošanās ir zemūdens vai varbūt pat netiešas ieinteresētības akmeņi, par kuriem plašākai publikai atliek tikai nojaust. Jo atļaušos apgalvot, ka šo triju gadu laikā, kopš noslēgts zemes nomas līgums ar cienījamajiem, augsti godājamajiem un visādu citādu pretimnākšanu lutinātajiem dāņu investoriem, zemes un tās nomas cenas ir kāpušas tik iespaidīgi, ka nav šaubu – nebūtu jākustina vairāk par mazo pirkstiņu, lai tiktu pie līdzīgiem gribētājiem. Toties tagad atliek vien gaidīt, kā Liepājas pašvaldība ar godu izkļūs no šīs ķezas, kuru Liepājā ārpus Rožu ielas valdības nama arvien lielāka sabiedrības daļa dēvē par smieklīgu, jo pagaidām aktuālāka nekā pasaka par akvaparku šķiet ironeska par lielummāniju.

Edgars Lūsēns