Kurzemes Vārds

19:02 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

No Ķekavas ar godalgām
Ints Grasis

Noticis Latvijas čempionāta kārtējais posms minirallijā "Ķekava – 2007", kurā piedalījās arī vairākas Liepājas ekipāžas.

Latvijas Automobiļu federācijā informēja, ka čempionāta piektajā posmā rallijā "Ķekava – 2007" uz starta stājās 104 ekipāžas – tas ir šī autosporta veida rekords. Pirmo vietu izcīnīja un jau ceturto reizi šosezon uz 4WD+ klases goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Jānis Dūcis un Aivars Anevics ("Mitshubishi Lancer Evo 8").

No liepājnieku pārstāvētajām ekipāžām vislabāk veicās K.Caunes un V.Vitkovska duetam ("Honda Civic Type R"), kas uzvarēja klasē 1,6+, un road klases braucējiem M.Vītolam un E.Stankevicam ("Mitshubishi Lancer Evo 7"), kuri savā ieskaitē bija otrie, līdz ar to vēl vairāk nostiprinoties čempionāta līderu godā pirms pēdējiem diviem posmiem.

Mirusi izcilā vieglatlēte Lavīze Aldzere–Feldmane

Vakar mūžībā aizgājusi viena no visu laiku leģendārākajām Latvijas vieglatlētēm – 96 gadu vecā Lavīze Aldzere–Feldmane, kura bija patiešām unikāla personība Liepājas sporta dzīvē. Viņa vienmēr bija moža un dzīvespriecīga. Nav mūsu valstī citu tik izcilu vieglatlētu, kuri Latvijas čempionu titulus būtu izcīnījuši vairāk nekā divdesmit gadu garumā, un tolaik vēl Pūce–Aldzere to spēja no 1935. līdz 1954.gadam. Lavīze daudzkārt labojusi Latvijas rekordus četrās mešanas disciplīnās, viņas personīgie rezultāti tuvojušies arī PSRS rekordiem, un vienugad viņas sasniegums bijis pat pasaules pirmajā trijniekā. Starptautiskajā arēnā nav bijis tik daudz spožu panākumu, augstākie no tiem – piektā un sestā vieta 1938.gada Eiropas meistarsacīkstēs lodes grūšanā un šķēpa mešanā, sudrabs 1931.gadā pasaules strādnieku sportistu olimpiāde Vīnē, kā arī bronza 1939.gadā pirmsolimpiskajās sacensībās Helsinkos. Kad Aldzere–Feldmane beidza savas sportistes gaitas, katru gadu 15.maijā, viņas dzimšanas dienā, tika rīkota sporta veterānu kopā sanākšana. Tagad sporta draugu atmiņās nozīmīgs kļuvis arī 9.jūlijs.

Karlsons – uz Krieviju, Kļava – uz Austriju
Ints Grasis

Vakar uz neilgu laiku "Liepājas metalurga" futbola komandas nometni atstāja Ģirts Karlsons un Oskars Kļava, lai parādītu sevi citu valstu klubu treneriem.

Ja par Ģirta došanos uz Krievijas premjerlīgas klubu Kazaņas "Rubin" jau bija zināms krietni iepriekš, tad Oskara atrādīšanās kādam no Austrijas klubiem daudziem bija pārsteigums, arī dažiem mūsu kluba vadītājiem. Tomēr šajā faktā lieki meklēt sensāciju – liepājnieku aizsargs vienkārši palūdza atļauju galvenajam trenerim Benjaminam Zelkēvičam divas dienas izmēģināt spēkus Austrijā un saņēma pozitīvu atbildi. Savukārt Latvijas virslīgas čempionāta labākajam vārtu guvējam biļete atpakaļceļam uz Liepāju iegādāta 15.jūlijā. Gan Karlsonu (līdz šīs sezonas beigām), gan Kļavu (vēl arī nākamsezon) ar "Liepājas metalurgu" saista līgumi. Protams, ja citi klubi par mūsu futbolistiem ieinteresēsies tādā mērā, ka būs gatavi maksāt transfēra summu, kas būtu pa prātam metalurgiem, šo spēlētāju pāreja uz citu komandu ir iespējama. Tas pats attiecas arī uz Mindaugu Kalonu, kurš nesen atgriezās no Kazaņas, taču nekā konkrēta, runājot par viņa perspektīvām kluba "Rubin" sastāvā, ne liepājnieku galvenais treneris, ne mūsu kluba vadītāji nevar pateikt.

B.Zelkēvičs uzskata, ka viņam spēlētāji nav ar varu jātur sastāvā un jāaizliedz viņiem izmēģināt spēkus citur. "Lai paskatās, kā ir citās komandās, lai palūkojas, ko paši ir vērti. Tas futbolistiem nāks par labu – stimulēs viņu izaugsmi."

Kamēr daži "Liepājas metalurga" spēlētāji meklē iespēju uzspēlēt citā komandā, citi ir traumēti, bet vēl citi no komandas šķīrušies, tikmēr pagalam nesokas ar jaunu futbolistu piesaistīšanu – to atzīst gan mūsu treneris, gan kluba direktors Aleksandrs Rogoza. Turklāt vakar no Latvijas Futbola federācijas atnāca ne visai patīkama ziņa – transfēru logs būs vaļā tikai līdz 7.augustam, nevis vēl visu nākamo mēnesi, un tas nozīmē, ka vēl jo vairāk sašaurinās liepājnieku iespējas pastiprināt sastāvu pirms eirokausu mačiem un izšķirošajām cīņām virslīgā un Baltijas klubu čempionātā. Piedevām metalurgi nav atteikušies no nodoma izīrēt kādai Vācijas komandai mūsu jaunos futbolistus Kamešu un Mihailovu. Attiecīgas formalitātes tiekot kārtotas.

Benjamins Zelkēvičs kā apgrūtinošu apstākli darbam atzina arī saspringto spēļu kalendāru, kas futbolistiem esot īsta katastrofa. Paliekot laika vien spēku atjaunošanai, nevis nopietnam treniņprocesam. Tomēr, neraugoties uz grūtībām ar sastāvu un spēļu grafiku, mūsu komandas treneris noskaņots ļoti optimistiski. "Pašlaik komanda ir saliedēta kā nekad agrāk, un tas mums ļaus pārvarēt grūtības," sacīja B.Zelkēvičs.

"Liepājas metalurgs" beidzot uz ledus
Andris Sudmalis

Gatavošanos jaunajai sezonai, kas šogad sāksies nedaudz agrāk, nekā ierasts, "Liepājas metalurga" hokejisti uzsāka jau uzreiz pēc Līgosvētku nedēļas nogales, bet vakar liepājnieki aizvadīja pirmos treniņu uz ledus.

Jau rakstījām, ka šogad Latvijas Hokeja federācija pirms Latvijas čempionāta, kurš arī šogad tiks saukts par "Samsung" premjerlīgu, rīkos Latvijas kausa izcīņu. Šajā turnīrā piedalīsies seši Latvijas klubi, kas priekšsacīkstēs būs sadalīti divās apakšgrupās. Liepājnieku pirmie pretinieki būs HK "ASK/Ogre" un SK "Rīga/Sāga". Izmaiņas skārušas arī Latvijas čempionātu. Tāpat kā pērn, arī pirms 2007./2008.gada sezonas līdzdalībai Latvijas čempionātā pieteikusies viena Igaunijas komanda. Šoreiz tā ir "Big diamonds" no Tartu. Tādējādi potenciālo "Samsung" premjerlīgas dalībnieku skaits ir sasniedzis septiņas vienības un aktuāls ir jautājums par Latvijas U–18 vecuma izlases bāzes komandas "Rīga/Sāga" iekļaušanu valsts elites līgā.

Pagājušajā vasarā tendences Latvijas hokejā bija līdzīgas – dalībai čempionātā bija pieteikušies gan igauņi, gan astoņpadsmit gadu vecie hokejisti, taču pirmie paši atsauca līdzdalību "Samsung" premjerlīgā, bet otros atraidīja LHF. Jācer, ka šogad valsts čempionāta rīkotāji apjēgs, ka, lai cerētu uz sava sporta veida popularizāciju, jādomā par vietējo meistarsacīkšu paplašināšanu.

Izmaiņas ir arī "Liepājas metalurga" sastāvā. Bez jau minēto Ozola, Feldmaņa, Mamonova, Pliskauska un Smirnova atgriešanās, jāmin arī Māra Grāvīša atkārtota kļūšana par metalurgu. Šis 1981.gadā dzimušais centra uzbrucējs "Liepājas metalurgā" debitēja 2000./2001.gada sezonā, bet divus iepriekšējos gadus pavadīja Ogrē.

Līdz ar to mūsējo rindās būtu jau vismaz četri Latvijas līmenim gana labi centra uzbrucēji – Ozols, Grāvītis, Kuļibaba un Feoktistovs. Ir arī sastāva zaudējumi, jo spēlētāja karjeru nolēmis beigt aizsargs Bogdanovs. Jau pērn Mihailam bija nopietni sarežģījumi ar veselību, bet šogad ārsta ieteikums bija kārt slidas vadzī, pretējā gadījumā kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs var sākt domāt arī par invaliditāti. Ne tik gludi viss norit arī ar gados jaunajiem komandas dalībniekiem. Daži no jaunatnes hokeja centra audzēkņiem, pietuvojoties vīru vecumam, nevēlas slēgt ar klubu līgumu uz pieciem gadiem, un, piemēram, Kārlis Ozols, kurš aizvadītajā sezona kopā ar U–18 izlasi spēlēja pasaules čempionātā, ir izvēlējies studēt, nevis spēlēt metalurgu rindās. Komandā vairs nav arī Raita Pujāta, kurš ir devies uz Somiju.

"Liepājas metalurgs" pēc pavasarī un vasarā veiktās selekcijas aizvien vairāk sāk atgādināt sastāvu, kāds bija čempionātos. Nesnauž arī konkurenti. "Rīga 2000" gan pagaidām vairāk zaudē, nekā iegūst, jo vairāki spēlētāji no valsts čempionu nometnes jau pārcēlušies uz Ogri un Daugavpili.

Gatavojoties jaunajai sezonai, "Liepājas metalurgs" aizvadīs divas pārbaudes spēles pret Ustj–Kamenagorskas "Kazzinc–Torpedo" no Kazahstānas. Pirmais mačs 19.jūlijā notiks Ventspilī, bet 22.jūlijā abas komandas tiksies Liepājā.

Līdzdalība turnīrā beidzas astotdaļfinālā
Andris Sudmalis

Aleksandra Stradiņa trenētie SK "Liepājas metalurgs" Leona Valinska jaunatnes futbola centra puikas piedalījās starptautiskā turnīrā Slovākijā.

Prešovā notiekošajā tradicionālajā bērnu futbola turnīrā "Fragaria cup" dažādās vecuma grupās ik gadu cīnās ap 200 komandu, bet liepājniekus šogad pārstāvēja U–12 vecuma grupas komanda.

Metalurgi priekšsacīkstēs aizvadīja piecas spēles un visās izcīnīja uzvaras. Mūsējo pārliecinošākais panākums tika fiksēts mačā pret FK IC "Ramiči" no Bosnijas un Hercegovinas (8:1), bet sīkstākais cīniņš izvērsās pret vienaudžiem no BŠK "Bardejov" (Slovākija) – 2:0. Mūsu pusē zināmākie pretinieki bija no Kijevas "Arsenal" jaunās maiņas, kas tika pieveikta ar 4:1.

Uzvaru sēriju metalurgi turpināja arī sešpadsmitdaļfinālā, kurā ar minimālu rezultātu 1:0 tika uzvarēta komanda FC "Steaua Dunarii Galati" no Rumānijas, bet nākamajā kārtā liepājnieki jau otro reizi tikās ar BŠK "Bardejov", un šoreiz ar 3:1 pārāki izrādījās slovāki.

Latvijas barjera pārvarēta
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" Leona Valinska jaunatnes futbola centra 1993.gadā dzimušie puikas ir pārvarējuši "Nike premjere cup" izcīņas pirmo kārtu.

Šis turnīrs ir līdzvērtīgs UEFA rīkotajām sacensībām pieaugušajiem, un šogad norisinās atlase nākamā gada vasarā notiekošajam finālturnīram. Trim Baltijas valstīm tajā ir atvēlēta tikai viena ceļazīme, un cīņa par to tika uzsākta ar nacionālo atlasi, kas norisinājās Salacgrīvā.

Aleksandra Daņilova trenētajiem jauniešiem sacensību apakšgrupā pretī stājās izsenie pretinieki – JFC "Skonto", SSO "Ventspils OC" un FK "Viola" no Jelgavas. Ar pirmo pārbaudījumu mūsējie tika galā teicami, izcīnot trīs uzvaras un ne reizi neielaižot bumbu savos vārtos – 3:0 pret "Skonto", 1:0 pret "Ventspils OC" un 6:0 pret "Violu".

Divās spēlēs par galīgo vietu sadalījumu pirmajā četriniekā liepājnieki izcīnīja vēl vienu pārliecinošu uzvaru – 5:0 pret "Šitika FS", bet izšķirošajā mačā ar 0:1 piekāpās turnīra uzvarētājiem – Daugavpils BJSS.

Ar to bija gana, lai iekļūtu Baltijas valstu "Nike premjere cup" izcīņas finālā, kas jūlija beigās norisināsies Igaunijā.

Sacenšas par prezidenta balvu
Miks Kuncītis

Valmierā beigušās tradicionālās Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā, kurās sekmīgi startējuši arī mūspuses vieglatlēti, izcīnot dažāda kaluma godalgas.

Labākos rezultātus no mūsējiem sasniedza Poļina Jeļizarova un Diāna Ozoliņa. Pirmā no minētajām sportistēm sīvā cīņā izcīnīja uzvaru 1500 metru skrējienā, tikai par divām sekundēm apsteidzot rīdzinieci Danielu Feceri, – 4:22,71. Dubultuzvaru gan šoreiz liepājniecei neizdevās izcīnīt, jo 3000 metru distancē Jeļizarovai, zaudējot rīdziniecei Innai Poluškinai, nācās samierināties ar otro vietu – 9:29,25. Uzvarētājas laurus lodes grūšanas sektorā plūca grobiņniece Diāna Ozoliņa, kura savā veiksmīgākajā mēģinājumā lodi raidīja 12,82 metrus tālu. Arī Ozoliņai divas augstākā kaluma godalgas neizdevās izcīnīt, un diska mešanā viņai sudraba medaļa – 45,97. Vēl vienu medaļu Liepājai un Kurzemes komandai izcīnīja Marina Surņina, kura 400 metru skrējienā sasniedza trešo labāko laiku – 56,26. Uzvarētājai Ievai Zundai viņa zaudēja vairāk nekā divas sekundes. Šajās sacensībās piedalījās arī vairāki mūsu jaunie skrējēji, taču viņiem labāko vidū neizdevās iekļūt. Vistuvāk goda pjedestālam bija Agneta Balode, kura 800 metru distancē finiša līniju šķērsoja ceturtā – 2:20,23. Komandu kopvērtējumā Kurzemes vieglatlēti ieņēma trešo vietu.