Kurzemes Vārds

00:00 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Muzejā zum kā bišu stropā
Irina Tīre, fotomāksliniece

Piederu pie tiem liepājniekiem, kas cenšas un vēlas apmeklēt pēc iespējas vairāk pasākumu, redzēt, dzirdēt un vērtēt. Arī Liepājas muzeju un tā nodaļas. Tādēļ varu teikt – arī līdz šim, ja bija vēlēšanās, muzejā daudz kas interesants notika, tomēr jāatzīst, ka pēdējā gadā tur zum kā bišu stropā. Jādomā, jaunā direktore Dace Kārkla ar savu žurnālistisko pieredzi zina, kā piesaistīt sabiedrības uzmanību muzejam, prot sadarboties ar cilvēkiem, uzrunāt tos.

Pašlaik muzejā un nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" notiek tik daudz dažādu sarīkojumu, cita pēc citas tiek atklātas un mainās tik daudz mākslas izstāžu, ka dažkārt jānožēlo – kaut kas palaists garām. Man ļoti patīk, ka arvien vairāk tiek apdzīvots muzeja skulptūru dārzs. Jau pavasarī tur notika gan latviešu tradicionālie tautas svētki, gan ārzemju viesu koncerti, nesen arī ielīgoja Jāņus. Muzejs var lepoties ar savu skaisto ēku un tās interjeru. Cilvēki to ir novērtējuši, jo ne velti savu pirmo kāzu valsi tur nodejo jaunlaulātie.

Latvijai šis pavasaris bagātinājās ar megaprojektu "Francijas pavasaris", kas ienāca arī mūsu pilsētā. Un arī Liepājas muzejs izmantoja iespēju iepazīties ar franču mākslas dažādām jomām – mūziku, fotomākslu. Ir jūtams, ka tiek ieviesta jauna tehnoloģija, modernizētas pastāvīgās ekspozīcijas. Muzejā arvien biežāk notiek brīnišķīgi koncerti. Vienus no spilgtākajiem iespaidiem atstāja franču dziedātāja priekšnesums, kurā mākslinieks uzstājās kopā ar vokālo grupu "Putni". Nupat pārsteidza stikla mākslas izstāde, ko papildināja modernas projekcijas.

Manuprāt, viens no vērtīgākajiem darbiem, pie kā muzejs, var redzēt, ļoti piestrādā, ir muzejpedagoģijas daudzveidīgās programmas. Tas ir praktisks veids, kā muzejam tuvināt skolasbērnus, iepazīstināt viņus ar unikālajām bagātībām, kas atrodas muzeja krājumā. Bērni var paši pārliecināties, cik daudz interesantu lietu ir un notiek muzejā.

Vienmēr jau var gribēt ko vairāk un labāk. Es ticu, ka Liepājas muzejs ir nokļuvis uz daudzsološa viļņa un neapstāsies.