Kurzemes Vārds

23:50 Piektdiena, 24. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 11. jūlijā

1927.
Sakarā ar daudzu skatītāju lūgumu, lai vakara koncerti notiktu tikai slēgtās telpās, Liepājas filharmonija paziņo, ka "tas ļoti grūti izpildāms piemērotu telpu trūkuma dēļ, jo ir apmēram 2000 abonentu, kuri grib noklausīties šos koncertus, kamēr Kūrmājas zālē ir tikai apmēram 400 vietu".

Jaunliepājas jūrmalā iepretim Ziemeļu kapsētai vietējiem zvejniekiem ar lielā vada tīklu izdevies izvilkt ārkārtīgi bagātu vimbu lomu. Loma vērtība ir aptuveni 25000 rubļu.

1937.
Pagājušajā mēnesī Liepājā atpludināti pa Bārtas upi un Liepājas ezeru 18331 baļķis, 6397 pusbaļķi, 1323 kubikmetri stutmalkas, 1031 galotne, 512 botmastu, 730 kāršu, 15 kluču, 130 kubikmetru dedzināmās malkas. Pa citām upēm atpludināti 2443 baļķi, 852 pusbaļķi. Koki atpludināti šādiem tirgotājiem un uzņēmumiem: H.Šmēmanim, "Baltic Timber Corp.", a/s "Splint", Liepājas Pilsētas valdei, firmām "Piķelis un Spēks", "Silenieks un Remess", A. Hilmanim un citiem. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, koku piegādāts divas reizes vairāk. Arī pašlaik ūdens līmenis ir augsts un līdz ar to labvēlīgs koku pludināšanai.

Liepājnieks Sprūde no Kaiju ielas 53 kopā ar ģimeni devies paciemoties pie paziņām Cīravas pagastā. Pirms dažām dienām Sprūdes divus ar pusi gadus vecais dēlēns, atstāts bez uzraudzības, iekritis katlā ar verdošu ūdeni. Izdzirdot bērna kliegšanu, piesteigušies mājinieki. Puisēns nekavējoties nogādāts Liepājas slimnīcā, kur ārsti konstatējuši ļoti smagu visa ķermeņa applaucēšanos. Bērnu neizdodas glābt.

1947.
Daudzveidu ražošanas kooperācijas savienības artelim "Piegāde" ir vairākas darbnīcas, kas ražo plaša patēriņa preces: sukas, bārdas otiņas, tinti u.c. Tagad artelis uzsācis ražot jaunu produkciju – ratu smēri. Artelis piedāvā arī dažādus transporta pakalpojumus. Pirmā pusgada plānu tas izpildījis jau 1.jūnijā.