Kurzemes Vārds

10:32 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Klāt starptautiskais ielu teātru festivāls "Zeme. Debess. Jūra"

Indra Imbovica

Ar Kultūras pārvaldes atbalstu šādu festivālu pirmo reizi rīko Liepājas Leļļu teātris direktora Riharda Beltes vadībā, un tas risināsies 13. un 14. jūlijā Rožu laukumā. Festivālā piedalīsies ielu teātru mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Visi sarīkojumi bezmaksas.

"Ne velti Liepāju sauc par vēju, mūzikas un festivālu pilsētu! Arī mūsu piedāvājums būs lielisks papildinājums mūsu festivālu kolekcijai," stāsta festivāla mākslinieciskais vadītājs Rihards Belte. "Savus priekšnesumus un prasmi kopumā demonstrēs vienpadsmit dažādi kolektīvi. 13.jūlijā pulksten 21 notiks festivāla "Zeme. Debess. Jūra" atklāšana ar pūtēju orķestri Ulda Locenieka vadībā un pašmāju un viesu uzrunām, ar vācu mākslinieku "Lebende statuen" jeb "Dzīvo statuju" priekšnesumiem".

Kā rāda festivāla programma, tūlīt pēc tam mūsu aktrišu jestrā folkloras kopa "Atštaukas" nāks ar savu pusstundu garo priekšnesumu "Uzmet garu!". Tās vadītāja Ināra Kalnarāja atklāj, ka vasaras briedumā uzvedumā runa, protams, būšot par latviešu pirtiņas priekiem un noslēpumiem. "Katra sieviete savā būtībā ir ragana," smej Ināra, "un tāpēc mēs stāstīsim par ārstnieciskajām un dažādām burvju zālītēm, ka salasītas pļavā un iepītas pirts slotiņās, ievāktas zāļu tējiņām, kā arī ar visām šīm izdarībām saistītām dzīves gudrībām, parašām un parunām." Īsi pirms pulksten 22 skatītājus iepriecinās Samantas Smoktijas vadītās deju grupas "Other Kind" (Latvija) pievilcīgās meitenes.

Divas izrādes atvedis teātris "Pilies" (režisors Alvids Visgirda) no sadraudzības pilsētas Klaipēdas. Tas ir klasisks ielu teātris ar 15 aktieru lielu trupu. Piektdienas vakarā vēl varēs noskatīties vienu lietuviešu iestudējumu "Sirēnas", naksnīgajā noskaņā "Šeherezades pasakas" ķermeņa valodā stāstīs mūsu pašu Ingrīdas Lūres deju un baleta studijas meitenes. Riskanto "Uguns šovu" demonstrēs Aija Dreimane no Rīgas, risku un briesmas pārvarēs faķīrs un uguns strūklas no Liepājas cirka studijas "Bez temata" (vadītāja Solvita Sudmale).

Festivāla pirmo dienu pirms pusnakts noslēgs Liepājas Leļļu teātris, parādot masku spēli "Via Vitae" jeb "Dzīves ceļš" Māra Koristina režijā. Jāatgādina, ka šis liepājnieku 2001.gada iestudējums piedalījies vairākos starptautiskos festivālos, kuros ieguvis gan 1.vietu, gan Grand Prix.

14.jūlijā turpat Rožu laukumā pulksten 13 festivāls turpināsies. Eiropas ielu mākslas noskaņu radīs Vācijas pārstāvis Bartels Meijers ar dzīvo skulptūru "Strūklaka", liepājnieku iemīļotā saksofonista Alex muzikālā pavadījumā.

Jaunības spriganumu festivāla gaisotnē ienesīs Pedagoģijas akadēmijas studentu teātris "Rikošets" un Rīgas Studentu teātris. Liepājnieki parādīs pusstundu garo izrādi "Ir laiks" Maijas Kalniņas režijā, kas stāsta par nemitīgo Amoka skrējienu, kad nav laika apstāties un padomāt. Tad sekos cirka studijas "Bez temata" faķīra burvju triku demonstrējumi. Pēc tam Rīgas studentu teātris rādīs "Tauriņa sapni", bet festivāla nobeigumā, ap pulksten 14.30, Klaipēdas teātris "Pilies" rādīs otru uzvedumu "Mūzikas lādīte".