Kurzemes Vārds

23:54 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Apburošā Kima Vailda starp mūziku, dārzniecību un ģimeni

Pauls Kaufmanis

Šogad viena no lielākajām zvaigznēm festivālā "Tele 2 Baltic Beach Party" būs dziedātāja Kima Vailda no Lielbritānijas. Pēc žilbinošas karjeras pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados mūziķe izveidoja ģimeni un uz kādu laiku pameta lielo skatuvi. Taču tagad apburošā dīva ir atgriezusies mūzikas apritē un joprojām spēj saviļņot tūkstošiem cilvēku. Telefonsarunā ar Kimu nevar nepamanīt cauri strāvojošo pozitīvismu pret visām lietām, ko māksliniece dara, un pats svarīgākais – mīlestību pret savu ģimeni.

Jūs jau bijāt Liepājā 1994.gadā. Kādas atmiņas saglabājušās no tā laika?
– Tas bija ļoti sen. Tādēļ gribu vēlreiz aizbraukt uz Liepāju. Parasti šādos izbraukumos daudz strādāju, tāpēc nesanāk pārāk daudz laika paskatīties, kas konkrētā valstī notiek. Ceru, ka šoreiz būs citādi, būtu ļoti patīkami iepazīties ar Liepāju.

Ar kādām cerībām šoreiz brauksiet uz Latviju?
– Pēdējā laikā esmu piedalījusies daudzos festivālos un priecājusies, ka atkal varu būt uz skatuves. Man ir ļoti svarīgi, ka pēc visa šī laika varu uzstāties un joprojām dziedāt dziesmu "Kids in Amerika", kas man pašai ļoti patīk. Dziedātājas karjerā man ir bijis liels pārtraukums, kura laikā galveno uzmanību pievērsu savai ģimenei. Bet tagad bērni ir paaugušies, un man ir prieks atkal atgriezties mūzikas pasaulē.

Jūsu kontā jau ir desmit studijas albumu. Kurš no tiem ir pašas sirdij vistuvākais?
– Iespaidīgākais bija pats pirmais – "Kim Wilde", kurā bija arī "Kids in America". Šim singlam bija lieli panākumi. Mans mīļākais albums tomēr ir "Close", kurā ir arī mans mīļākais singls "You Came". Tā ir dziesma, kuru es mīlu un nekad nenogurstu, to dziedot. Tā ir ļoti oriģināla un unikāla dziesma, kuru sarakstīju kopā ar savu tēvu, un, kad to dziedu, es domāju par saviem bērniem.

Dažādos avotos jūs raksturo kā popa, roka, deju un par new wave mūzikas izpildītāju. Vai jūs varētu ieviest skaidrību, kuram no mūzikas stiliem jūs piederat?
– Mūsdienās esmu vairāk roka zaķis (rock–chick) nekā popa zaķis (pop–chick). Godīgi sakot, ne pārāk labi orientējos visos stilos, un nekad neesmu uzskatījusi, ka pārstāvu kādu konkrētu stilu. Bet es mīlu popmūziku, tādēļ laikam jau vairāk esmu popzvaigzne, astoņdesmito gadu popzvaigzne.

Pamēģiniet, lūdzu, atcerēties pašu, pašu spilgtāko epizodi savā mūziķes karjerā.
– Laikam jau tā bija koncertturneja kopā ar Maiklu Džeksonu 1988.gadā. Tā bija lieliska pieredze, jo viņš tajā laikā bija savas karjeras augstumos. Mēs braucām turnejā pa visu Eiropu. Tas vispār bija brīnišķīgs laiks, es pati biju izdevusi albumu "Close", kas Lielbritānijā bija topos.

Vai zināt, ka kāpsiet uz tās pašas skatuves, uz kuras "Beach Party" ietvaros muzicēs arī "Scooter" un "Right Side Fred"?
– Es zinu "Right Side Fred", bet kas ir "Scooter"?

Tā ir Vācijas grupa.
– Labi. Ar "Right Side Fred" mūziķiem pāris reižu iepriekš esam tikušies koncertos, un šī būs laba iespēja satikties vēlreiz. Šādos pasākumos man patīk satikties ar citiem māksliniekiem un grupām. Es un mana grupa ar nepacietību gaidām, kad varēsim ierasties "Beach Party" un labi izklaidēties.

– Lielu popularitāti esat iekarojusi arī Francijā, kur jūs pat nodēvējuši par roka Bridžitu Bordo. Vai ar šo valsti jūs saista kas īpašs?
– Esmu tur pārdevusi ļoti daudz ierakstu. Es Francijā pavadu daudz laika, un pat protu nedaudz runāt franciski, brīvdienās dodos uz Franciju – jā, man ir bijušas tuvas attiecības ar šo valsti. Domāju, ka tās joprojām ir labas. Martā bija koncerts Parīzē, kur mani ļoti sirsnīgi uzņēma. Es mīlu Franciju.

1996.gadā jūs apprecējāties un ilgāku laiku pazudāt no skatuves. Kas jums lika atgriezties un atkal nopietni pievērsties mūzikai?
– Mani uzaicināja uz astoņdesmito gadu mūzikas koncertiem kopā ar apbrīnotiem māksliniekiem, piemēram, "Human League" un "ABC". Man deva iespēju uzstāties kopā ar maniem iemīļotajiem mūzikas varoņiem. Ap 2000.gadu devos pirmajā turnejā, un pēc tam mani jau aicināja arvien vairāk un vairāk. Tad sāku izbaudīt atgriešanos uz lielās skatuves. Kopā ar Vācijas dziedātāju Nenu izdevām hitu "Anyplace, Anywhere, Anytime", kas guva lielus panākumus Eiropā. Šķiet, tieši šis pavērsiens no jauna atsāka manu mūziķes karjeru.

– Jūs nākat no mūziķu ģimenes. Kur radusies iedvesma pievērsties dārzniecībai, turklāt tik nopietnā līmenī?
– Kad man piedzima bērni, vēlējos viņiem izveidot dārzu, jo tāda nebija. Tad iestājos koledžā, lai iegūtu zināšanas, kā tas darāms. Tad mani iesaistīja televīzijas raidījumos, kuros aicināja veidot dārzu dizainus. Viss sākās no personīgas aizraušanās un izvērtās par manu otro karjeru.

Kurš ar dārzniecību saistīts projekts jums ir vismīļākais?
– Čelsijas ziedu šovā es ieguvu zelta medaļu, kas ir fantastisks panākums. Vēl esmu sarakstījusi divas grāmatas – "Dārzniecība ar bērniem" un "Pirmo reizi dārznieks". Man pašai bija ļoti aizraujoši uzzināt vairāk par dabu un puķēm. Tas dod dziļu izpratni par lietām, kas ir visapkārt, un palīdz saskatīt lietās dziļāku jēgu. Daudzus mērķus esmu sasniegusi tieši šajā karjerā. Esmu ļoti laimīga, ka tā man devusi tik daudz prieka un ka veiksmīgas man bijušas abas karjeras.

– Jautājums, kas ir ļoti svarīgs daudzām jūsu fanēm, – pēc teju 30 gadiem uz skatuves jums izdodas izskatīties tik jaunai. Kāds ir jūsu noslēpums?
– Tas ir labs jautājums. Manī ir mātes gēni, arī viņa savos gados izskatās jauna. Es pievēršu lielu uzmanību savam izskatam – dodos uz svaru zāli, nesmēķēju, nelietoju narkotikas. Tiesa, man garšo vīns. Man ir ļoti laba un mīloša ģimene, brīnišķīgi draugi. Domāju, ka ar šiem noslēpumiem jau ir vairāk kā gana.