Kurzemes Vārds

19:59 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Smilšu graudi pārvērtīsies figūrās

Rīt interesentus uz Pāvilostas pludmali aicinās Latvijā senākais regulāri rīkotais smilšu tēlniecības festivāls "Zelta smilšu grauds", kas šogad notiek jau 12.reizi.

Pamatekspozīcijas veidošanai atlasīti 15 projekti, ko iesūtījušas Aizputes, Dobeles, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Pāvilostas, Priekules un Tukuma mākslas skolas, kā arī Krievijas Valsts ermitāžas Mākslas studija. Festivāla rīkotājs Zigmunds Vilnis pastāstīja, ka šogad pirmo reizi "Zelta smilšu grauda" vēsturē gadījies tā, ka divām skulptūrām sakritis nosaukums – "Apburtais princis" –, taču darbi būšot atšķirīgi. Vēl pamatekspozīcijā tapšot dzīvnieki, arhitektūras veidojumi, cilvēku figūras. "Būs liela dažādība," sola Z.Vilnis.

Savukārt hobby grupā varēs piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un profesionālās sagatavotības. Reģistrācija būs festivāla norises vietā no aptuveni pulksten 9 līdz 11.30. Darbs pie skulptūrām plānots līdz pulksten 15. Z.Vilnis piebilda, ka drīkstēs izmantot tikai tos materiālus, kas ir pludmalē, neko līdzi nav atļauts ņemt, lai dalībnieki būtu vienlīdzīgā starta pozīcijā.

Ap pulksten 17 pludmalē sāksies apbalvošana, bet saulrietā tiek solīts brīdis meditācijai – ugunsskulptūra.

Festivālu organizē Pāvilostas Mākslas skola sadarbībā ar Sakas Novada domi. Galvenais atbalstītājs ir Liepājas rajona Kultūras nodaļa.


Šās nedēļas nogalē tūrisma maratona "Izbizo Liepājas rajonu!" Bizbizmārīte aicina iepazīt Medzes pagastu

27. un 28. jūlijā varēs aktīvi piedalīties Medzes pagasta svētkos. Abas dienas viesus gaidīs strausu fermā "Jozdreijas". Pie Tāšu muižas būs iespēja klausīties Kazdangas pūtēju orķestrī un vērot deju kolektīva "Vērgalīte" priekšnesumus, drosminiekiem piedāvās pārbaudīt izturību nakts trasē.

28.jūlijā visi aicināti piedalīties dažādās sporta aktivitātēs skolas sporta laukumā un "Plienkalnos" pie ūdens krātuves. Mazākos skatītājus tur izklaidēs Valmieras Muzikālais leļļu teātris. Vakarā būs zaļumballe ar grupu "Roja".

Sīkāka informācija un zīmodziņš 28. un 29. jūlijā bibliotēkā – informācijas punktā.


Pašiem savs blūza festivāls

Divi no vasaras lielākajiem festivāliem pagājušās nedēļas nogalē aizvadīti, bet tas nenozīmē, ka mūzikas mīļotājiem būtu jāsāk garlaikoties. Sestdien klubs "Fontaine Palace" aicina uz pirmo Liepājas Mazo blūza festivālu, kurā uzstāsies tā idejas autors un organizētājs Ainars Pūpols ar savu grupu, kā arī Latvijas blūza pirmtēvs Jānis Vanadziņš kopā ar Rīgas apvienību "Dogs & Catfish", kas klausītājus vienmēr priecē ar profesionālu sniegumu. A.Pūpols pastāstīja, ka iecere radusies tāpēc, ka šogad nenotika Latvijas Blūza festivāls, bet pērn uz to tika aicinātas tikai ārvalstu apvienības, liedzot latviešu blūzmeņiem iespēju parādīt sevi.

Paredzēts, ka Liepājas festivāls būs divās daļās, pirmā sāksies pulksten 20 ar liepājnieku uzstāšanos, kuri klausītājus iepazīstinās arī ar dziesmām no topošā albuma, ko klajā laidīs rudenī. Pēc tam uz skatuves kāps viesmākslinieki. Otrā daļa sāksies ap pulksten 11, kad festivāla dalībnieki piedalīsies Jam Session. Pirmajā daļā apvienības piedāvās dziesmas no savas daiļrades, bet otrajā varēsim dzirdēt klasiskos blūza skaņdarbus.

A.Pūpols apsver, ka Liepājas Mazais blūza festivāls varētu notikt arī turpmāk un ar laiku kļūt arvien plašāks, dalībnieku bagātāks.