Kurzemes Vārds

19:34 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Liepājas metalurgā" būs apsildāmas kāpnes
Viktors Ulberts

Augustā pabeigs izbūvēt jaunas kāpnes akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" galvenajai ēkai, pastāstīja uzņēmuma Saimniecības daļas vadītājs Ilvars Grigaļūns.

"Kā jau visām lietām, arī ēkas kāpnēm pienāca brīdis, kad tās savu laiku bija nokalpojušas. To turpmākā ekspluatācija vairs nebija droša, tāpēc pasūtījām to nomaiņu," viņš sacīja.

Kāpnes nomaina gan parādes, gan sētas pusē. I.Grigaļūns norādīja, ka kāpnes par galvenajām tiek sauktas tāpēc, ka tās izmanto visi uzņēmuma darbinieki – gan vienkāršie strādnieki, gan paši augstākie priekšnieki. Lai nerastos problēmas ziemā, kad ar laužņiem vajadzētu dauzīt nost apledojumu, tādējādi arī bojājot pašas kāpnes, šajā projektā izmantota apsildīšanas tehnoloģija, kas sala laikā nepieļaus veidoties apledojumam.

"Domāju, ka augustā paredzētajā termiņā darbi tiks pabeigti un visi varēs izmantot jaunās un ērtās kāpnes," prognozēja I.Grigaļūns.

"Gatavojas Veselīga uztura dienai

Lai mudinātu savā ikdienas maltītē izmantot veselīgus un dabiskus produktus, augusta beigās Liepājas domes Sabiedrības veselības daļa lielos un mazos liepājniekus aicinās uz Veselīga uztura dienas pasākumu "Uzturi sevi veselīgi!". Tā laikā notiks dažādas interesantas aktivitātes: "Kas lācītim vēderā" – jau laikus liepājniekiem jāiesūta interesantākās receptes konkursam; "Brīnumainās pārvērtības" – ar savdabīgu dārzeņu izstādi un tirdziņu; "Dārzeņu defilē" – demonstrēs kostīmus; "Zupa no cirvja kāta" – būs kopīga maltīte un informācija par veselīga uztura nozīmi. Paredzētas arī citas aktivitātes. Savas receptes konkursam, pastāstiņus un veselīga uztura tradīcijas sarīkojuma organizatori lūdz nosūtīt Sabiedrības veselības daļai uz e–pasta adresi:ljc@jauns.lv vai Rožu ielā 6 līdz 15.augustam. Gatavojoties šai dienai, jau sākts konkurss, kas notiks četrās kārtās. Pirmās kārtas jautājumi bija publicēti "Kurzemes Vārdā" un portālā www.liepajniekiem.lv. Nākamās kārtas jautājumus, kā arī atbildes uz iepriekšējās kārtas jautājumiem varēs atrast nākamotrdien. Konkursa uzvarētāju apbalvos pasākuma laikā, un balvā viņi saņems dažādus veselīgus, Latvijā ražotus produktus.

Kas un ar ko draudzējas

Liepājas Krievu kopiena nolēmusi pārtraukt savas organizācijas dalību Latvijas Krievu kopienā un Latvijas Krievu kopienu apvienotajā kongresā. Valdes priekšsēdētājs Valerijs Kravcovs pastāstīja, ka minētās struktūras nepildot izvirzītos uzdevumus, neievērojot demokrātiskos principus organizatoriskajā darbā, tiecoties uz pārlieku centralizāciju. Tiek pieļauts, ka tas varētu būt pagaidu lēmums. V.Kravcovs atteicies arī no Latvijas Krievu kopienu apvienotā kongresa līdzpriekšsēdētāja pilnvarām. Viņš norādījis, ka krievu nacionālo organizāciju konsolidāciju pašlaik varētu īstenot, atbalstot Sabiedrisko organizāciju koordinācijas padomi, kas pārstāv reāli darbojošos kultūras un valodas kopienu.

Atbalstīti 12 projekti

Izglītības projektu konkursa komisija Liepājas domes priekšsēdētāja pirmās vietnieces Silvas Goldes vadībā izvērtējusi projektus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu. No 37 iesniegtajiem atbalstīti 12 projekti par kopējo summu 3587 lati. Pavisam konkursam par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu izglītības projektiem no šā gada septembra līdz decembrim iesniegti 37 projekti par kopējo summu 31759 lati. S.Golde atzinusi, ka vispirms atbalstīti tie projekti, kuri piedāvā jaunas idejas un inovatīvus risinājumus izglītības kvalitātes uzlabošanai.

Līdzfinansējums piešķirts Emīla Melngaiļa Mūzikas vidusskolai jaunai izglītības programmai "Džeza un populārās mūzikas pamati", A.Puškina 2.vidusskolas jauno ekonomistu skolas atbalstam. Mākslas vidusskolā septembrī uzsāks divas jaunas licencētas izglītības programmas: arhitektūra ar kvalifikāciju – arhitektūras tehniķis un skaistumkopšanas pakalpojumi ar kvalifikāciju – vizuālā tēla stilists. Atbalstīta arī Raiņa 6.vidusskolas dalība lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu žūrija – 2007", kas piedāvā sadarbību ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru latviešu oriģinālliteratūras un jaunu grāmatu iegādē. Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā izveidotā mācību firma "Organize@publicize" plāno organizēt pasākumu "Dziesmu apspārnots", lai dotu iespēju jauniešiem apliecināt savus talantus. Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Matemātikas un informātikas katedra jau trešo gadu plāno organizēt matemātikas olimpiādi 8.–12. klašu skolēniem rezultatīvākās skolas noteikšanai. Konkursa komisija atbalstījusi arī Zinību dienas organizēšanu Liepājas muzejā, tradicionālo pasākumu "Vēl viens jaunais gads" 1.septembrī, 1.starptautisko zinātnisko konferenci "Psiholoģijas aktualitātes mūsdienu izglītībā" Pedagoģijas akadēmijā un citus projektus.

"UPB" būvēs ražotni Daugavpilī

Daugavpilī notikusī sabiedriskā apspriešana atbalstījusi akciju sabiedrības "UPB" ieceri būvēt šajā pilsētā logu un alumīnija konstrukciju ražotni, ziņoja aģentūra LETA. Sabiedriskās apspriedes laikā saņemtas 45 atsauksmes, lielākoties pozitīvas. Lēmumu par atbalstu jaunas ražotnes izveidei pašvaldības deputāti plāno pieņemt 9.augustā.

Ražotnē, kurā plānots nodarbināt līdz 70 cilvēku, paredzēts izgatavot logus un alumīnija konstrukcijas būvniecības vajadzībām. Ražošanas apjomi lielā mērā būšot atkarīgi no pieprasījuma un noieta tirgus. SIA "Agroprojekts" projektēto ražotni plānots izvietot uz zemes gabala 14877 kvadrātmetru platībā. Pirmās kārtas būvniecībā, ko uzņēmums grasās sākt augustā, plānots ieguldīt 1,5 miljonus latu. Būvniecību pabeigs nākamā gada sākumā.

Viens no "UPB holdinga" darbības virzieniem ir mūsdienīgu, modernu industriālo parku attīstība. Pašlaik vairākās kārtās tiek attīstīts Pulvera ielas industriālais parks Liepājā, kurā darbojas "Aile grupas" alumīnija un koka konstrukciju eksporta ražotne, alumīnija stikloto konstrukciju ražotne un "UPB Enerģija" grupas koģenerāciju staciju ražotne. Augustā tiks pabeigts darbs pie industriālā parka attīstības ceturtās kārtas, un darbu sāks jaunā "Stiklu centra" ražotne.

Izmantojot Liepājā gūto pieredzi, līdzīgi plānots attīstīt industriālo parku Daugavpilī.

Sastrēgumu pilsētā aizvien vairāk

Satiksmes sastrēgumu mūsu pilsētas ielās kļūst aizvien vairāk. Jau tā pārvietošanās ir sarežģīta, jo remontdarbi vienā laikā notiek ne tikai Jaunajā ostmalā un Brīvības ielā, bet arī pie Tramvajtilta, kur nomaina tramvaja sliedes. Un tieši šajā vietā, kur satiksmei atvēlēta tikai viena josla, ceturtdien ap pusdienlaiku nopietnu korķi izveidoja kāds maršruta autobuss "Volvo". Proti, spēkrats pamanījās saplīst tieši tilta vidū, tādējādi nobloķējot brauktuvi uz ilgu laiku – kamēr ieradās tehniskās palīdzības automašīna, kas nojukušo autobusu aizvilka.