Kurzemes Vārds

19:31 Trešdiena, 20. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Basketbolistiem piešķir 100000 latu
Miks Kuncītis

Vakar Liepājas Pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt finansējuma piešķiršanu simts tūkstošu latu apmērā biedrībai "Basketbola klubs "Liepājas lauvas"", lai nākamajā sezonā nodrošinātu komandas dalību SEB Baltijas Basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgā. Šis lēmumprojekts atbalstu guvis arī Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, taču galīgo lēmumu pieņems domes sēdē 2.augustā.

Liepājas Pilsētas domes Sporta komisijas vadītājs Āris Ozoliņš uzsvēra, ka pagājušā sezonā "Liepājas lauvu" uzrādītais rezultāts – ceturtā vieta LBL – ir augstvērtīgs un atzīstams. "Šāds sniegums ļauj saglabāt Liepājas basketbola un stiprināt Liepājas nozīmi kopēja Latvijas basketbola saimniecībā," teica Ozoliņš.

Jau rakstījām, ka nākamajā sezonā "Liepājas lauvas" spēlēs arī SEB BBL otrajā divīzijā, kur kopā ar deviņām komandām cīnīsies par pirmajām divām vietām, lai pēc tam spēkotos par atgriešanos Baltijas spēcīgāko klubu sabiedrībā. Tādējādi jau 2008./2009.gada sezonā jaunajā Olimpiskā centra multifunkcionālajā sporta hallē varētu startēt visaugstākajā līmenī – BBL pirmajā divīzijā.

Kluba "Liepājas lauvas" pārstāvji komitejas sēdē vakar atzina, ka jau pērn, neskatoties uz atbilstošas zāles trūkumu, skatītāju interese par šo sporta veidu Liepājā bija liela, un viņi cer, ka jaunā sporta halle interesi tikai vairos un arī pašiem basketbolistiem būs kvalitatīvāki apstākļi, kur aizvadīt treniņus un mājas spēles. Jāatzīmē, ka nākamajā sezonā gan mūsu basketbolistiem un līdzjutējiem vēl būs jāsamierinās ar sporta zāli "Celtnieks".

Kadeti cīnīsies par devīto vietu
Miks Kuncītis

Grieķijā notiekošajā Eiropas A divīzijas U–16 čempionātā basketbolā Latvijas kadeti cīņu turpinās par 9.vietu, jo no trijām "F" apakšgrupas spēlēm mūsējie spēja uzvarēt tikai vienu – vakar latvieši ar 73:58 uzveica Ukrainas vienaudžus, un viens no mūsu izlase panākuma galvenajiem kaldinātājiem bija liepājnieks Roberts Freimanis.

Cīņu par vietu ceturtdaļfinālā mūsu basketbolisti "F" grupā uzsāka ar spēkošanos pret spēcīgajiem Lietuvas vienaudžiem. Jau mača pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja lietuviešiem, kuru pārsvars izpaudās praktiski visos spēles aspektos, rezultātā mūsu dienvidu kaimiņi svinēja pārliecinošu uzvaru 82:58. Roberts Freimanis šajā spēlē izcēlās ar 12 gūtiem punktiem. Dienu vēlāk, lai saglabātu cerības iekļūt starp labākajām astoņām komandām, mūsējiem bija jāpieveic Turcija, taču, kaut arī cīņa ritēja līdzīgi, arī šoreiz mūsējie zaudēja – 70:79. Rezultatīvāko maču šajā čempionātā Roberts Freimanis aizvadīja pret otru šās grupas pastarīti Ukrainu – liepājnieks pretinieku grozā sameta 14 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Tiesa, neskatoties uz uzvaru – 73:58, Latvijas kadeti cīņu Eiropas čempionātā turpinās par devīto vietu.

Andrejs Rubīns – uz Liepāju?

Pēc neoficiālas informācijas, "Liepājas metalurga" futbola komandas rindas, iespējams, jau rītdienas spēlē pret "Rīgu" varētu pastiprināt Latvijas izlases pussargs Andrejs Rubīns, kuram ir līgumattiecības ar Krievijas čempionāta pašreizējo līderi Maskavas "Spartak". Krievijā atrodas mūsu kluba jaunais sporta direktors Jurijs Andrejevs, kurš arī nodarbojas ar sastāva papildinājuma meklējumiem.

"Liepājas metalurga" direktors Aleksandrs Rogoza "Kurzemes Vārdam" vakar sacīja, ka vēl ir pāragri apgalvot, ka Rubīns iekļausies mūsu komandā, jo vēl nav nokārtotas visas formalitātes, piebilstot, ka runa ir par Rubīna īrēšanu, nevis pirkšanu.


Finālā pietrūka izturības
Andris Sudmalis

22.jūlijā festivāla "Tele 2 Baltic Beach Party" ietvaros notika atklātā Kurzemes čempionāta pludmales volejbolā 2.posms. Kā jau ierasts, uz sacensību posmu Liepājā ieradās ne tikai bīčvolejbolisti no visas Kurzemes, bet spēļu spraigumu saasināt līdzēja arī sportisti no Jūrmalas, Rīgas un Siguldas – kopā 32 pāri.

Komandas tika salozētas sešās apakšgrupās, un divas labākās no katras grupas pēc divu mīnusu sistēmas sacentās par godalgotajām vietām.

Gan skatītāju, gan spēlētāju emocijām bagāts izvērsās fināls, kura laikā līdzjutēji izveidoja divas nometnes, no kurām viena visādi centās uzmundrināt liepājniekus Kasparu Ķinēnu un Andri Jonasu, bet otra tikpat sparīgi atbalstīja Ringoldu Štālu (Rīga) un Ingaru Ivanovu (Sigulda). Grūti pateikt, kā būtu beigusies šī cīņa, ja spēle ritētu līdz diviem uzvarētiem setiem, taču, spēlējot vienu setu līdz 21 punktam, veiksme nostājās viesu pusē. Jāmin, ka Ķinēns un Jonass, spēlējot pa zaudētāju zaru, bija spiesti aizvadīt vairāk spēļu nekā viņu pretinieki.

Par 3.vietas iegūšanu šajā visnotaļ spēcīgajā turnīrā jāuzslavē Liepājas volejbola trenera Ginta Jurika audzēkņi Artis Zombergs un Aleksandrs Poļevs, kuri aiz sevis atstāja spēcīgus un titulētus pārus. Nedaudz sportiskās veiksmes pietrūka vienam no Liepājas labākajiem pāriem – Dainim Kopštālam un Gatim Tomovicam, kuri ierindojās uzreiz aiz pirmā četrinieka, dalot 5.–6. vietu.

Sacensību organizatori un kaislīgie līdzjutēji par šo veiksmīgi noritējušo turnīru pateicas festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" organizatoriem un apsardzei par sapratni, kā arī Liepājas domes Sporta pārvaldei un interneta portālam liepajniekiem.lv par finansiālo atbalstu.