Kurzemes Vārds

11:47 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Erglis laimīgs, ka pēdējais
Inita Gūtmane

Jā, starptautiskā jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" bijušie laureāti, latviešu iemīļotā apvienība "Cosmos" atklāšanas koncertā, kas notika trešdienas vakarā Jūrmalas koncertzālē "Dzintari", parūpējās, lai liepājnieks Andris Ērglis uzstātos pēdējais. Apvienības "Cosmos" puišiem bija uzticēts izlozēt, kurš pēc kārtas pirmajā konkursa dienā uz skatuves kāps Latvijas pārstāvis, un viņi izvilka žetonu ar numuru 18.

"Esmu ļoti priecīgs, ka uzstāšos pēdējais, ka konkursa pirmo kārtu pabeigs Latvijas pārstāvis," "Kurzemes Vārdam" sacīja Andris trešdienas vakarā pēc "Jaunā viļņa" pirmā koncerta, kurā visi konkursanti nodziedāja sarīkojuma himnu, kurā uzstājās daudzas Krievijas zvaigznes un kura īpašais viesis bija amerikāņu dziedātājs un komponists Maikls Boltons.

Andris konkursā piedalās kā Erglis. Grupu "Cacao", "Bonaparti.lv" un Liepājas Simfoniskā orķestra dalībnieks ar zīmīgiem skaitļiem startēs arī nākamajās kārtās. Otrajā konkursa dienā, t.i., šovakar viņš dziedās devītais. Par šī skaitļa iegūšanu mūziķis parūpējās pats – golfa laukumā trāpot bedrītē, kurā atradās bumbiņa ar ciparu deviņi. Bet trešajā konkursa dienā – svētdien – Andris uz skatuves kāps trīspadsmitais. Par šo numuru mūziķim jāpateicas vienai no "Miss Jaunais vilnis – 2007" dalībniecēm, kura par savu simpātiju izvēlējās mūsu pilsētas mākslinieku un viņam iedeva skaitli trīspadsmit. Arī skatītājiem 1.Baltijas mūzikas kanālā ir iespēja izraudzīties un nobalsot par savu favorītu. Tur vokālistam piešķirts septītais kārtas numurs.

Vai maģiskie skaitļi Andrim atnesīs veiksmi, to uzzināsim pirmdienas vakarā, kad paziņos uzvarētājus. Mūziķim pašam gan neatliekot laika domāt par skaitļu nozīmi, jo kopš pagājušās svētdienas katru dienu no vienpadsmitiem rītā līdz pusnaktij notiek mēģinājumi. "Atmosfēra šeit ir superīga," īsi komentēja Andris. Lai arī gulēt sanākot maz, viss esot kārtībā, un viņš jūtoties labi. Dziedātājs smej, ka pa naktīm vairs nemokot domas, vai atcerēsies krievu valodā dziedātās dziesmas tekstu, jo daudzajos mēģinājumos viņš pārliecinājies par savām spējām.

Presē izskanējusi ziņa – dalībnieki neesot apmierināti, ka viņiem liedz uzstāties pašu sarūpētos tērpos un liek pamainīt vizuālo izskatu. Arī mūspuses solistam pirms konkursa ieteikts nekādā gadījumā negriezt matus. Andris pastāstīja, ka viņš lielākoties būs redzams paša iegādātās drēbēs, bet šo to esot pieņēmis no sarīkojuma organizētāju piedāvātā, stilistu ieteiktā apģērba. Dziedātājs apliecināja, ka konkursa režisoram ir tiesības pamainīt, ieteikt, kā konkursantiem uz skatuves uzvesties, parādīt sevi. Ar viņu sniegumu prasīgais režisors esot apmierināts un nekādas būtiskas korekcijas nav ieviestas.


Līvi
atkal runās vienā valodā

17.augustā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notiks festivāls "Rocknroll visām paaudzēm", kurā piedalīsies Latvijā pazīstami solisti un grupas, vārds tiks dots arī talantīgiem Liepājas jaunās paaudzes pārstāvjiem.

No pulksten 18 uz skatuves ar jau pazīstamiem māksliniekiem uzstāsies tie Liepājas muzikālie un talantīgie bērni un jaunieši, kuri atlases kārtu izturēja jūnija sākumā. Iespējams, kādam no viņiem šis koncerts būs būtisks solis muzikālajā karjerā. Festivāla otrajā daļā piedalīsies apvienība "Credo", Andris Ērglis ar grupu "Cacao" un "Ivo Fomins Band". Festivāla organizētāji piedalīties pasākumā uzaicinājuši arī vienu no populārākajām šī brīža jauniešu rokgrupām "Gain Fast", kurā apvienojušies pieci muzikāli radoši un mērķtiecīgi puiši, kas 2007.gada sākumā izdeva debijas albumu "Viss mainījies".

Pēdējā laikā masu medijos parādās pretrunīgas ziņas par grupu "Līvi". Daži pārliecināti, ka grupa izjukusi, citi norāda, ka "Līvi" atkal muzicēs kopā festivālā "Saldus saule – 2007". Ainars Virga apstiprināja, ka grupa vecajā sastāvā (Virga, Mucenieks un Grodums) pēc nelielas radošas krīzes kopā muzicēs tieši festivālā Liepājā "Rocknroll visām paaudzēm".

Festivālā tiks piedāvāta plaša programma dažādām gaumēm – no klasiskiem pasaules rokenrola paraugiem un latviešu rokmūzikas hitiem līdz pavisam svaigām kompozīcijām. Nobeigumā pulksten 24 būs balle – rokenrola nakts kopā ar Pitu Andersonu. Festivāla rīkotāji, veidojot programmu, domājuši, lai koncertos savai sirdij tīkamas dziesmas varētu atrast visu paaudžu pārstāvji.

Festivāla "Rocknroll" laikā bez tā, ka notiks uz skatuves, būs iespēja arī iepazīties ar firmas "Jungtiniu Pajegu Namai" piedāvājumu. Braucot cauri Lietuvai, daudzi droši vien ievērojuši skaistos un neparastos lietuviešu privātmāju dizainus, ko piedāvā šī firma. Drīz arī Liepājā būs iespējams iegādāties šos projektus, par kuriem varēs uzzināt festivāla laikā. Kādam no apmeklētājiem paveiksies, jo viņš dāvanā saņems vienu jaunās mājas projektu.

Festivālā viesosies arī Eiropas informatīvās pretsmēķēšanas kampaņas "HELP: Par dzīvi bez tabakas" izbraukuma komanda. Estrādes teritorijā būs atrodama "HELP" telts, pie kuras ikvienam festivāla apmeklētājam, īpaši jauniešiem, piedāvās izmērīt tvana gāzes daudzumu izelpā, kas ir viena no bīstamākajām tabakas dūmu sastāvdaļām. Tiks arī skaidrota smēķēšanas negatīvā ietekme uz veselību un varēs saņemt informatīvos bukletus un dažādus suvenīrus un "HELP" logotipu.

Par festivālu un tā dalībniekiem vairāk var uzzināt mājaslapā www.festivals.777hp.com.


Mūziķi kļūst par krustvecākiem
Inita Gūtmane

Jūrmalas parkā tagad ir par trim baltajām akācijām vairāk. Tās nav vienkāršas akācijas, bet populāru cilvēku stādītas.

Pagājušo sestdienu saistībā ar festivālu "Tele2 Baltic Baech Party" notika sarīkojums, uz kuru bija aicināti vairāki pludmales ballītes dalībnieki, biedrība "Vide elpo", asociācija "Dzīvesprieks" un Liepājas pilsētas Sociālā dienesta Bērnu nama audzēkņi. Sestdien tika aizsākts projekts "Vēju muzikants" – parks ar mūziķu stādītiem kociņiem. Pirmajiem trim kociņiem par krustvecākiem bija aicināti Liepājas rokmūziķi Ainars Virga un Ivo Fomins, festivāla himnas autors Mārtiņš Freimanis un Olga Rajecka, kā arī Ladybird un lietuviešu vokālists Amberlife. Visiem trim pāriem piepulcējās klāt arī Bērnu nama bērni, kuriem uzticētas rūpes par akācijām, kad mūziķi sniegs koncertus un nevarēs uzraudzīt savus krustbērnus. Pašlaik tiek meklēta vieta, kur varētu izveidot parku "Vēju muzikants", bet lai nepiemirstu, kuri mūziķi iestādīja pirmos kociņus un kad tas notika, Jūrmalas parkā novietota plāksne ar informāciju.

Pasākuma laikā interesenti varēja arī aplūkot Bērnu nama audzēkņu zīmējumu izstādi un kopā ar asociāciju "Dzīvesprieks" izdaiļot somas, kas apskatāmas Latvijas 1.rokkafejnīcā.